03.12.2016. 16:32

Kā Mančestras ''City'', tā arī Londonas ''Chelsea'' šovakar spēli sāka ar trīs aizsargiem, četriem pussargiem un trīs uzbrucējiem. Žuzepam Gvardiolam bija jāiztiek bez komandas kapteiņa Vensāna Kompanī un bīstamā flanga uzbrucēja Rahīma Stērlinga – abiem savainojumi.

Antonio Kontes rīcībā savukārt nebija Džona Terija un Kurta Zumā, tomēr arī bez abiem centra aizsargiem Londonas klubs līdz šim demonstrējis stabilu spēli aizsardzībā. Nedaudz pārsteidzoši spēli pamatsastāvā uzsāka Sesks Fabregass, kurš pēdējo reizi laukumā izgāja 24. septembrī, kad ''Chelsea'' zaudēja Londonas ''Arsenal'' 0:3.

Mančestras ''City'': Bravo – Kolarovs, Stounss (Iheanačo 78'), Otamendi – Sanē (Klišī 69'), Gindoans (Turē 76'), Fernandinju, Navass – Silva, Agvero, De Breine

Londonas ''Chelsea'': Kurtuā – Keihils, Luiss, Aspiliketa – Alonso, Fabregass, Kantē, Mouzess – Azārs (Bačuajī 90+3), Kosta (Čalobahs 85'), Pedro (Viljans 50')

Mača sākumā abas komandas demonstrēja kvalitatīvu un skatāmu sniegumu. Spēles temps bija ātrs un abu komandu futbolistiem lēmumi bija jāpieņem divtik ātri. Pēc nospēlētām nedaudz vairāk kā 10 minūtēm viens no ''Chelsea'' līderiem Edens Azārs izpildīja spēcīgu sitienu no metriem 20, tomēr bumba lidoja tikai pārdesmit centimetrus garām vārtiem. ''City'' atbildēja ar bīstamu Serhio Agvero sitienu no distances, taču pāri mērķim.

Puslaika vidū laukumā izveidojās īsts karuselis. Vispirms vārtus pēc standartsituācijas guva Fernandinju, tomēr tie netika ieskaitīti, jo pussargs atradās aizmugurē, taču ''Chelsea'' noreaģēja ātri. Bumba ātri tika ievadīta spēlē un pēc tālas piespēles viltīgais Azārs aizbēga no sedzēja, aizskrēja viens pret vienu, apspēlēja vārtsargu, tomēr leņķis bija pārāk ass, lai sistu, tāpēc piespēlēja, bet bumba nonāca pie pretiniekiem.

Futbolistu emocijas tika pamatīgi sakāpinātas, kas ātrā pretuzbrukumā Agvero pats uzskrēja virsū Davidam Luizam, teatrāli nokrita un pieprasīja sodu, tomēr tiesnesis bija acīgs un pieņēma pareizu lēmumu, nepieškirot Luizam sarkano kartīti. Sekoja vēl viena izdevība, kad pēc teicamas Davida Silvas piespēles Lerojs Sanē nometa bumbu Agvero, tomēr viņa sitienu nobloķēja Cēzars Aspiliketa.

''City'' puslaika beigās, salīdzinot ar sākumu, uzbruka vairāk un radīja bīstamākas epizodes, kas vainagojās ar amizantu vārtu guvumu. Sekoja centrējums, pēc kura Gerijs Keihils mēģināja bumbu izsist ārpus laukuma robežām, tomēr neveiksmīgi raidīja to savos vārtos - 1:0.

Otrajā puslaikā ''City'' turpināja uzbrukt vairāk. Jau pašā sākumā izveidojās pretuzbrukums, kurā spēcīgu Kevina De Breines sitienu atvairīja Kurtuā. Nedaudz vēlāk aizsardzībā rupji kļūdījās Keihils, kurš nenolasīja situāciju un nepagajā pretī bumbai, kā rezultātā to savāca Agvero, apspēlēja gan aizsargu, gan Kurtuā, tomēr vārus neguva, jo Keihils paspēja ieiet vārtos un glābt no vārtu zaudējuma.

Nedaudz vēlāk ātrā uzbrukumā Hesus Navass teicami iespēlēja De Breinem, kuram no dažiem metriem atlika sist tukšos vārtos, tomēr viņš neticamā veidā vārtu neguva, trāpīdams pa pārliktni!! Ar to nekas nebeidzās, jo Djēgu Kosta pretuzbrukumā meistarīgi saglabāja bumbu cīņā ar Džonu Stounsu, pagriezās sev ērtā sitiena pozīcijā un precīzi raidīja bumbu tīklā, panākot 1:1. Neiesit tu, iesit tev.

Spēles ātrums ne mirkli nerimās, abām komandām spēlējot dinamisku un aizraujošu futbolu. Uzbrukumi sekoja viens pēc otra, taču kādā no ''Chelsea'' pretuzbrukumiem Brazīlijas futbolists Viljans pēc Kostas piespēles aizskrēja viens pret vienu ar vārtsargu un nekļūdīgi sita tālajā stūrī, panākot emocionālu 1:2. Futbolists vārtu guvumu praktiski neatzīmēja, vien kopā ar savu tautieti Luisu pacēla rokās melno apsēju, uz kura bija rakstīts "Forca Chape", vārtu guvumu veltot aviokatastrofā bojā aizgājušajiem futbolistiem.

Pēdējās desmit minūtēs ''City'' ar visiem spēkiem rāvās uz priekšu, mēģināt salauzt spēles ritējumu. Mančestras futbolistu centieni bija neveiksmīgi, turklāt mājinieki zaudēja bumbu pretinieku laukuma pusē un sekoja pretuzbrukumā, kurā neapturamais Azārs aizskrēja garām Otamendi un sita bumbu tīklā, panākot 1:3. Pēdējās sekundēs uzvirmoja pamatīgi asumi, kad Agvero ļoti bīstami ar taisnu kāju iebrauca kājā Luisam, par ko nopelnīja sarkano kartīti, savukārt Fernandinju pēc Fabregasa provokācijas iesita spānim pa seju - vēl viena sarkanā kartīte, tomēr spēle noslēdzās ar nemainīgu rezultātu.