06.08.2015. 15:18
Šajā nedēļas nogalē, 8.un 9.augustā Ķeguma «Zelta Zirga» trasi jau divdesmito gadu pēc kārtas pieskandinās pasaules meistarīgākās blakusvāģu ekipāžas, kā arī Eiropas ātrākie kvadriciklu klases pārstāvji, turklāt abos čempionātos līderu pozīcijās ir Latvijas sportisti – K.Stupelis un E.Meņģelis.

Sacensībām pieteicies vareni kupls dalībnieku skaits un pašlaik paredzams, ka pie starta barjeras stāsies aptuveni 30 Kvadru braucēji, teju 40 motociklu ar blakusvāģiem ekipāžas un vairāki desmiti Veterānu un Senioru klašu braucēji, TVNET informēja Latvijas Motosporta federācijas preses sekretāre Kristīne Ābelniece.

Zīmīgi, ka apaļās jubilejas sacensības organizē pieckārtējais pasaules čempions blakusvāģu klasē - Kristers Serģis. «Prieks, ka Ķegumā jau atkal atgriežas motokross un ir izdevies to visu saglabāt. Protams, darba ir daudz – jāstrādā un jāsakārto viss tā, lai būtu labi. Arī trase tiek gatavota un atsevišķi sportisti jau bija atbraukuši to iemēģināt, sakot, ka viss ir kā nākas. Tagad atliek tikai gaidīt cīņas. Turklāt sacensībās startēs vesela virkne braucēju un dalībnieku skaits ir gana kupls. Šoreiz startēs arī Veterānu un Senioru klases, kurās noteikti būs interesants sižets, jo brauks motocikli ar gaisa dzesēšanu. Jāsaka, ka trīsriteņu un četrriteņu motocikli šajās brīvdienās būs pilns Ķegums – lielākā daļa, kas kustas pasaulē un Baltijā, tie ieradīsies šeit ar mērķi uzvarēt,» stāsta Serģis.

Sacensībās startēs vairāki Latvijas sportisti. Motociklu ar blakusvāģi klasē tie būs Kaspars Stupelis, Elvijs Mucenieks, Haralds Kurpnieks, Jānis un Pēteris Jegorovi, bet kvadriciklu klasē - Edgars Meņģelis, Kristaps Veinbergs, Endijs Bernics, Zigmārs Stoļarovs, Ralfs Reinfelds, Dairis Virkstenis, Ričards Zālīte, Raivis Soote, Dišlers Kirilko, Kārlis Bole.

Līderpozīcijā blakusvāģu klasē joprojām atrodas Kaspara Stupeļa ekipāža, bet Eiropas čempions ir zināms - ar izcīnīto punktu summu mūsu Edgars Meņģelis jau šobrīd ir šī gada ātrākais Eiropas kvadriciklu braucējs.

Ķegumā tiks aizvadīts noslēdzošais Eiropas čempionāta posms kvadricikliem, bet pasaules čempionāts blakusvāģiem pēc šī posma gaidāmas vēl trīs sacensības.Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties