07.09.2015. 18:08
Viena nakts Lietuvas basketbola izlasi izmainījusi par 180 grādiem, uzskata valstsvienības galvenais treneris Jons Kazlausks.

  • Beļģijas basketbolisti dramatiskā trillerī pārspēj Lietuvu šodien

Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra trešās kārtas spēlē pirmdien Rīgā Lietuva dramatiskā cīņā ar 74:76 piekāpās Beļģijai.

Šajā mačā uzvaru nesošais grozs tika gūts līdz ar dueļa beigu signālu un ieskaitīts vien pēc video atkārtojuma izpētes.

Brīdis, kad Beļģija uzzina, ka uzvarējusi Lietuvu. #BEL basketbola skaļākais panākums. #EuroBasket2015 pic.twitter.com/GPFSXpZgLf— Gatis Kreceris (@kreceris) September 7, 2015

«Ir grūti runāt pēc šādas spēles. Negaidīju, ka viena nakts var izmainīt manu komandu par 180 grādiem. Nespēlējām kā komanda. Apsveicu Beļģiju, kas mūs sakāva,» pēc dueļa atzina Kazlausks. «Mūsu pēdējā uzbrukumā pieļāvām kļūdas, Mants Kalnietis nedrīkstēja mest tik ātri.»

«Beļģija izmantoja, ka spēlējām slikti. Tomēr negribu teikt, ka Beļģija ir vāja, jo pretinieks ir jārespektē. Kad bijā vadībā ar padsmit punktiem, sākām spēlēt individuāli, kas bija lielākā kļūda,» secināja Kazlausks.

«Izdarījām sliktu darbu, beigās pieļāvām muļķīgas kļūdas, kas mūs nogalināja,» kodolīgs bija Lietuvas valstsvienības līderis Jons Valančūns.

«Šis ir spēlētāju nopelns. Vakar teicu, ka mums uzvarēt Lietuvu ir 1:100, tomēr komanda šo nopelnīja,» stāstīja Beļģijas izlases treneris Edijs Kastēlss. «Mums nebija viegli, taču nepadevāmies.»

«Pirmajā puslaikā mums izdevās atspēlēties, taču saglabājām mieru. Otrajā puslaikā cīnījāmies kā līdzīgs ar līdzīgu,» stāstīja beļģu spēlētājs Žans Marks Mvema, kurš atzina, ka laikā, kamēr tiesneši pētīja video atkārtojumu, «sirds sitās ļoti ātri».

Ar šīm abām izlasēm čempionāta pirmajās divās dienās tikās apakšgrupas saimniece Latvija - Beļģija tika uzvarēta ar 78:67, bet Lietuvai zaudēts ar 68:49.

Latvija plkst.18.30 «Arēnā Rīga» sacentīsies ar Čehiju, bet vēlāk vakarā Ukraina tiksies ar Igauniju.

D apakšgrupā tagad bez zaudējumiem cīnās tikai divus mačus aizvadījusī Čehija, kurai ar diviem panākumiem trijos mačos seko Lietuva un Beļģija. Latvijai ir viena uzvara divās cīņās, bet divus zaudējumus cietušas Igaunija un Ukraina.

Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra izspēle norisinās četrās valstīs - Francijā, Horvātijā, Vācijā un Latvijā. No katras grupas tālāk turnīrā kvalificēsies četras labākās komandas, bet izslēgšanas spēles no 12. līdz 20.septembrim tiks aizvadītas Francijas pilsētā Lillē.

Eiropas čempionātā tiks dalītas ceļazīmes arī uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie tām tiks turnīra finālistes, bet trešās līdz septītās vietas ieguvējas kvalificēsies olimpiskajam atlases turnīram.

2015.gada Eiropas čempionātam bija plānots risināties Ukrainā, tomēr nestabilās politiskās situācijas dēļ lēmums tika mainīts.

Pirmā Eiropas čempionvienība Latvija līdz šim finālturnīru rīkojusi vienu reizi, kad 1937.gadā ieņēma sesto vietu.

Latvijas izlase Eiropas čempionātā piedalās jau desmito reizi pēc neatkarības atgūšanas. Līdz šim labākais sasniegums bijis 2001.gada turnīrā, kad tika izcīnīta augstā astotā vieta. Piecos Eiropas čempionātos valstsvienība nespēja izkļūt no apakšgrupas, bet šī melnā sērija tika pārtraukta 2013.gadā Slovēnijā, kad Latvija palika vien uzvaras attālumā no ceturtdaļfināla sasniegšanas.Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties