20.09.2013. 13:39
"Horvāti spēlē ļoti labu basketbolu un savā grupā izcīnīja pirmo vietu. Viņiem ir daudz trumpju – gan labi garie spēlētāji, gan teicami snaiperi. Labā ziņa ir tā, ka nākamās spēles būs psiholoģiski vieglākas nekā ceturtdaļfināls," pēc iekļūšanas Eiropas čempionāta pusfinālā atvieglots bija Lietuvas vīriešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Jons Kazlausks.

Ceturtdien lietuvieši 35 minūtes bija vadībā pret Itāliju un galotnē nosargāja uzvaru ar rezultātu 81:77. “Tā bija psiholoģiski smaga spēle, jo uz spēles bija daudz lietu,” teica Kazlausks. “Nākotnē pretinieki būs vēl spēcīgāki, taču mentāli būs vieglāk. Visa komanda ir apņēmības pilna un vēlas cīnīties finālā. Paldies puišiem, kuri centās visas spēles garumā. Var pārmest kļūdas, taču nevar sūdzēties par nemēģināšanu.”

Lietuva sesto reizi vēsturē iekļuva Eiropas spēcīgāko komandu četriniekā (1937, 1939, 1995, 2003, 2007, 2013) un ceturto reizi sešpadsmit gadu laikā nopelnīja ceļazīmi uz Pasaules kausa izcīņu (1998, 2006, 2010, 2014).

“Spēles cena bija ļoti augsta,” turpina Kazlausks. “No pirmajām minūtēm cīņa izvērtās ļoti emocionāla, tāpēc man vajadzēja dažus spēlētājus nomierināt un aicināt atgriezties pie spēles plāna. Priecājos, ka ceturtajā ceturtdaļā izdevās atrast uzvaras atslēgu. Mēs izturējām spiedienu un uzvarējām spēli.”

Ceturtās ceturtdaļas pirmajās sešās minūtēs Lietuvas aizsardzība neļāva itāliešiem gūt punktus. Lietuvas aizsargu trio Kalnietis, Seibutis un Pocjus, kuri spēlē kopā guva 45 punktus, sekmēja 15:0 izrāvienu, četras minūtes pirms pamatlaika beigām panākot plus četrpadsmit – 72:58.

“Daži pretinieku metieni līdzinājās zinātniskajai fantastikai. Itālieši bija labi izanalizējuši mūsu spēli. Viņi “slēdza” trīs sekunžu zonu, taču mums radās iespēja izdarīt brīvus metienus. Tāpat itālieši aizsardzības laikā stāvēja ļoti tuvu Kleizam. Vienā brīdī centrā ļoti labi nospēlēja Donāts Motejūns un sāncenši to negaidīja. Visa komanda labi aizsargājās.”

Kazlausks kritizēja finālturnīra izspēles sistēmu. “Pirmajās sešās dienās jāizspēlē piecas spēles, pēc tam piecās dienās – vēl trīs cīņas. Seko trīs brīvdienas, taču, kad pienāk laiks svarīgākajām spēlēm par medaļām, no jauna visu jāsarauj trīs dienās. Jābūt savādāk, lai skatītāji paspētu redzēt visu. Mūsu pretinieki ir tādā pašā situācijā, tomēr sistēmā kaut kas nav pareizi.”

Lietuvas un Horvātijas spēle sāksies plkst. 18:45, savukārt Spānijas un Francijas basketbolisti laukumā dosies plkst. 22:00.

Izmantotie resursi:lrytas.lt / Naujienos

Betsafe.com Patiesā viedokļa spēle
Spānija - Francija
11.40  23.00  Veic Betsafe likmi!
47% 0% 53%  
  Visas spēlesLatvijas Bobsleja un skeletona federācija R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties