04.09.2013. 23:27
Latvijas U21 futbola izlase Slokā šodien aizvadīja pēdējo treniņu pirms rītvakar gaidāmās Eiropas čempionāta atlases cikla spēles pret Šveices vienaudžiem. Diemžēl savainojuma dēļ šo maču pilnīgi noteikti izlaidīs Edgars Vardanjans, bet vēl veselības problēmas bija Dmitrijam Hmizam un Mārtiņam Milašēvičam. Par spīti smagajam zaudējumam pret Gruziju (0:4) un Šveices draudošajam spēkam, izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs sarunā ar portālu Sportacentrs.com sacīja, ka komanda ir noskaņota kaujinieciski un tic iespējai sasniegt pozitīvu rezultātu.

Par Kazačoka atstāšanu ārpus kandidātu saraksta...Kazačoka nav tāpēc, ka, pēc spēles pret Gruziju izvērtējot visus plusus un mīnusus, neredzēju, ka viņš iekļūs pamatsastāvā. Tā kā neplānojām viņu likt pamatsastāvā, manuprāt, ne spēlētāja, ne U19 izlases interesēs nebija viņu atņemt U19 izlasei, lai viņš te pasēdētu uz rezervistu soliņa. Nebija nekādu pretenziju pret Kazačoka atdevi vai ko tādu, taču varēja redzēt, ka viņam ir problēmas fiziskā spēlē, kas mūs gaida arī pret Šveici. Viņš tomēr ir ievērojami jaunāks par pārējiem. Lai arī spēles izpratnē un tehniskā ziņā viņš ir pietiekami labi gatavs, viņš ne vienmēr ir funkcionāli gatavs agresīvai un fiziskai cīņai. Tas bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc viņš netika izsaukts.

Par veselības problēmām komandā...Mikrotraumas ir normāla parādība, bet nopietnākas problēmas bija trīs spēlētājiem. Mārtiņš Milašēvičs bija atbraucis ar kaut kādu infekciju. Viņam bija paaugstināta temperatūra, un viņš pirmās divas dienas nevarēja trenēties. Edgaram Vardanjanam ir diezgan ielaista muskuļa trauma, un viņš praktiski nav aizvadījis nevienu treniņu. Ir pilnībā skaidrs, ka viņa nebūs rītdienas pieteikumā. Savukārt Dmitrijam Hmizam bija problēmas ar kuņģi. Vienu dienu viņš bija aizvests uz slimnīcu un tika pieslēgts pie sistēmas. Milašēvičs un Hmizs pretendē uz vietu pieteikumā, taču, vai viņi būs vai nebūs, tas tiks izlemts šodien.

Par to, kas ir uzlabojies kopš augusta sasaukuma...Salīdzinājumā ar augustu vairāki spēlētāji izlasē ieradās jau ar kaut kādu praksi klubos. Edgars Jermolajevs beidzot izgāja laukumā, Valērijs Čistjakovs beidzot spēlē Rīgas "Daugavā", Aleksejs Giļņičs spēlē Zviedrijā. Tas ir pluss, un mums šobrīd nav daudz spēlētāju, kam spēļu prakses nav vispār. Otrkārt, komanda līdz ar kapteiņa Vitālija Jagodinska atgriešanos jūtas daudz pārliecinātāka aizsardzībā. Tas spēles ziņā un ārpus laukuma uzreiz ir jūtams. Ir parādījies līderis - tieši tas, kas bija nepieciešams. Treškārt, Kārļa Plendišķa parādīšānās dēļ aizsardzības centrā ir palielinājusies konkurence, kur mums iepriekš bija lielas problēmas.

Par to, vai pret Šveici nebūs pārlieku liela respekta un bijības...Pirmkārt, ja ir tādas bailes, tad vispār nevajag iet laukumā. Skaidrs, ka Šveice ir pavisam cita līmeņa komanda nekā Gruzija. Ja nešaubos, Šveice šobrīd UEFA U21 izlašu rangā ir piektajā vietā. Esam diezgan nopietni analizējuši Šveices spēli un gatavojamies mačam. Praktiski ir skaidrs, ka neesam spēles favorīti, un, protams, mums klāsies ļoti grūti. Taču tikpat skaidrs ir tas, ka mums ir reālas izredzes - nevis vārdos - pacīnīties par uzvaru, jo vienā konkrētā spēlē apspēlēt var jebkuru. Un tās nav vienkārši frāzes - mēs tā arī noskaņojamies. Domāju, ka daudz kas būs atkarīgs no spēles sākuma. Ja izdosies noturēt pirmo šveiciešu ofensīvu un pamēģināt aizķerties pretuzbrukumos, tad mums būs izredzes pacīnīties par pozitīvu rezultātu. Apzināmies Šveices spēku, bet nedomājam mest plinti krūmos. Mums būs nepieciešama liela pacietība, lai nospēlētu aizsardzībā un sagaidītu to vienu, divus, trīs momentus, un tos realizēt. Tas, domāju, arī būs izšķirošais faktors.Balance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties