06.09.2014. 21:34
Kazahstānas futbola izlase vakar savā laukumā ar rezultātu 7:1 sakāva Kirgizstānas valstsvienību. Kamēr kirgīzu galvenais treneris preses konferencē sacīja, ka kazahi izvēlējās pareizo ceļu, pārejot uz Eiropas zonu, kazahi nevēlas ieslīgt eiforijā, jo pret Latviju gatavojas daudz nopietnākai cīņai.

"Spēles sākums bija nervozs. Kontrolējām bumbu, bet to pārvērst pārsvarā īsti nespējām," sacīja izlases galvenais treneris Jurijs Krasnožans. "Pēc tam, kad atklājām rezultātu, sākām spēlēt brīvāk, pārliecinošāk. Beigās spējām izcīnīt pārliecinošu uzvaru."

"Par septiņām pozīcijām jau esam tikuši skaidrībā. Par pārējām ir jautājumi. Izdarīsim izvēli," Krasnožanam tika vaicāts, cik liela skaidrība jau ir par pamatsastāvu gaidāmajai spēlei pret Latviju. "Apmēram augustā sākām justies kā viena komanda. Runājam vienā valodā. Domāju, ka jau esam beiguši iepazīšanās procesu."

"Noskaņojāmies uz spēli, tā nebija nekāda pastaiga – par to neviens nedomāja," sacīja aizsargs Dmitrijs Šomko. "Gan treneru štābs, gan paši spēlētāji saprata, ka tas praktiski ir ģenerālmēģinājums pirms atlases cikla sākuma un mājas spēles pret Latviju. Parādījām labu futbolu. Atkal ielaidām nevajadzīgus vārtus, bet strādāsim pie pieļautajām kļūdām un centīsimies mūsu līdzjutējus iepriecināt tuvākajā spēlē ar Latviju."

"Pagaidām noteikts uzdevums nav izvirzīts, bet, domāju, rīt jau būs sapulce un tad viss tiks nolemts," Šomko tika vaicāts par izvirzītajiem mērķiem kvalifikācijas turnīrā. "Mans viedoklis – jābūt kā minimums trešajiem grupā. Lai paceltos rangā un vairs nebūtu sestajā, pēdējā, grozā, kā tagad. Kā minimums, jāpaceļas uz piekto grozu, lai turpmāk sāncenši būtu parocīgāki."

Tikmēr cits kazahu aizsargs Renats Abduļins uzsvēra, ka Latvija būs nopietnāka pretiniece nekā Kirgizstāna: "Latvija ir ļoti laba pretiniece, lūk, tikko uzvarēja armēņus. Bet Armēnijas izlase, zināt, ļoti labi spēlē pret visiem. Tāpēc domāju, ka nebūs viegli. Būs ļoti grūti."

"Protams, ja vērtētu objektīvi, tie bija viesi, kas vakar mums sarīkoja aizraujošu un dāsnu izrādi, kurā Kazahstānai vārtus neguva tikai slinkais," savā publikācijā raksta Sports.kz žurnālists Aleksandrs Streļņikovs. "Vispār dīvaini, ka Andrejs Sideļņikovs [vārtsargs] šajā spēlē neatklāja savu vārtu rēķinu. Patiesībā spēles temps, kuru laukuma saimniekiem piedāvāja kirgīzi – "nedaudz ātrāk nekā pastaigājoties", kazahu futbolistiem patīk un viņi ir pieraduši tajā darboties. Tikai mūsu "nedaudz ātrāk nekā pastaigājoties" izrādījās pat ātrāks nekā kirgīzu… Kas nevar nepriecēt, no vienas puses. Bet no otras – ar latviešiem ar to būs krietni par maz."

"Pirmkārt, daudziem Kirgizstānas spēlētājiem tā bija pirmā pieredze uz mākslīgā laukuma," žurnālists turpināja. "Latvieši, galvoju, ir daudz pieredzējušāki, un pašreizējie apstākļi viņus nekādā veidā nemulsinās. Tur mūsējiem mešanās uzbrukumā pa galvu un pa kaklu var radīt daudz lieku nepatikšanu. Lūk, pat kirgīzi beigās spēja ieņemt mūsu vārtus. Tadžiki, starp citu, arī. Ko tad tur par Latvijas izlasi runāt…Galu galā, pagaidām vēl neesam brazīlieši. Vienmēr gūt par vieniem vārtiem vairāk nekā ielaižam pagaidām vēl nevaram."

"Kaut kā pat žēl kirgīzus – tagad domās, ka Kazahstāna futbola ziņā no viņiem ir aizgājusi ļoti tālu. Objektīvi tā tomēr nav," uzskata žurnālists. "Spriežu pēc tā paša mūsu komandas vārtsarga. Ievērojāt, cik saspringts un kompleksu mākts Sideļņikovs ir pret patiešām stipriem pretiniekiem un cik atbrīvots bija vakar? Šīs pašas drosmes mūsējiem arī pietrūkst pret reāli meistarīgiem pretiniekiem. Bieži mūsējie pret Eiropas izlasēm laukumā iziet, it kā būtu zaudējuši jau pirms mača. Bet tas nav pieļaujams."

"Mūsējie vakar, protams, no sirds priecēja. Tikai par futbola karaļiem viņiem sevi uzskatīt ir pāragri pat pēc tik milzīgas uzvaras. Bet pats galvenais, ka uzvarēja – tas jau ir labi. Tagad tikai saglabāt šo uzvaru noskaņojumu līdz tuvākajai otrdienai," žurnālists noslēdza.

Izmantotie resursi:Юрий Красножан: «Чувствуем себя одной командой»...Дмитрий Шомко: «Сегодня показали хороший...Ренат Абдулин: «В атаке все получилось» -...Все могут короли?.. - Футбол - Sports.kzBalance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties