20.08.2013. 20:45
Šodien Kazahstānas klubs Karagandi "Shakhter" Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra play off kārtas pirmajā spēlē savā laukumā ar 2:0 apspēlēja Glāzgovas "Celtic" (Skotija), sperot platu soli pretī Čempionu līgas grupu turnīram.

Abu komandu pirmā spēle notika nevis Karagandi, bet gan Astanā, kur ir Čempionu līgas turnīram atbilstošs stadions. Pirms mača kazahi upurēja jēru, tādejādi cerot, ka tas viņiem palīdzēt... Un, kā izrādījās, palīdzēja arī.

Aktīvāki spēles gaitā gan bija Glāzgovas futbolisti, kas gandrīz divreiz vairāk kontrolēja bumbu (66%) un vairāk uzbruka (17 sitienu pa vārtiem pret 14), taču izdevības labāk izmantoja "Shakhter" – kazahiem bija divas reālas vārtu gūšanas iespējas, ko mājinieki arī izmantoja, kamēr "Celtic" šādu izdevību bija sešas, taču bez panākumiem.

Spēles rezultāts tik atklāts jau mača 12.minūtē, kad ar precīzu sitienu izcēlās Finončenko, izvirzot "Shakhter" vadībā ar 1:0. Lai arī viesi bija aktīvi, pirmajā puslaikā rezultāts nemainījās, savukārt otrajā puslaikā Kižničenko dubultoja kazahu pārsvaru, būdams rezultatīvs mača 77.minūtē – 2:0.

Abu klubu atbildes spēle trešdien, 28.augustā, Glāzgovā. UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā iekļūs uzvarētājs divu spēļu summā. Ja pie panākuma tika "Shakhter", tas būs vēsturisks panākums, jo Kazahstānas klubam vēl ne reizi nav izdevies iekļūt grupu turnīrā.