20.09.2013. 15:22
32 valstis interesējas par 2020.gada Eiropas čempionāta rīkošanu, vēsta Eiropas Futbola asociācijas (UEFA) mājaslapa. 2020.gada finālturnīrs būs pirmais, kas norisināsies dažādās pilsētās visā Eiropā, un šobrīd uz šo godu pretendē 39 pilsētas.

"Esam neizsakāmi lepni redzēt tik milzīgu interesi pieteikšanās procesā, vēlmi uzņemt "Euro 2020" spēles izsakot vairāk nekā pusei mūsu biedru," mājaslapā citēts UEFA prezidents Mišels Platinī. "Finālturnīrs būs lieliskas futbola svinības visā Eiropas kontinentā."

Šā gada janvārī UEFA Izpildkomiteja lēma, ka Eiropas čempionāta finālturnīrs norisināsies 13 dažādās pilsētās pa visu Eiropu. Spēles tiks sadalītas 13 pakās. 12 standarta pakās ietilps pa trim grupu turnīra spēlēm un vienai astotdaļfināla vai ceturtdaļfināla spēlei, bet vienā pakā būs pusfināli un fināls.

Šobrīd vēlmi uzņemt Eiropas čempionātu ir izteikušas 32 UEFA dalībvalstis, tostarp tādas valstis kā Armēnija (Erevāna), Azerbaidžāna (Baku), Kazahstāna (Astana), Maķedonija (Skopje) un arī Latvijas kaimiņvalstis Baltkrievija (Minska) un Krievija (Sanktpēterburga). Pavisam 27 valstis ir izvirzījušas pa vienai pilsētām, četrām valstīm Itālijai (Roma, Milāna), Polijai (Varšava, Hožuva), Portugālei (Lisabona, Portu) un Ukrainai (Kijeva, Doņecka) ir izvirzītas divas pilsētas, bet Spānija ir izvēlējusies četras pilsētas - Madridi, Barselonu, Bilbao un Valensiju.

Katrai no 32 asociācijām būs iespēj izdarīt līdz diviem pieteikumiem - vienu standarta pakai un vienu pusfinālu/fināla pakai. Katra asociācija varēs izlemt, vai šajos divos pieteikumos prezentēt to pašu pilsētu vai divas dažādas pilsētas. Taču katrā valstī tikai viens stadions drīkstēs uzņemt finālturnīru. Kandidātēm ir tiesības mainīt sākotnēji pieteikto pilsētu izvēli, bet pēdējais pieteikums ir jāiesniedz līdz 2014.gada 25.aprīlim. UEFA Izpildkomiteja 13 pilsētas, kurās notiks finālturnīrs, noteikts 2014.gada 25.septembrī.

Valsts Pilsētas Valsts Pilsētas Valsts Pilsētas
Armēnija Erevāna Maķedonija Skopje Rumānija Bukareste
Azerbaidžāna Baku Vācija Minhene Krievija Sanktpēterburga
Baltkrievija Minska Grieķija Atēnas Skotija Glāzgova
Beļģija Brisele Ungārija Budapešta Serbija Belgrada
Bulgārija Sofija Izraēla Jeruzaleme Spānija Madride; Barselona; Bilbao; Valensija
Horvātija Zagreba Itālija Roma; Milāna Zviedrija Solna
Čehija Prāga Kazahstāna Astana Šveice Bāzele
Dānija Kopenhāgena Nīderlande Amsterdama Turcija Stambula
Anglija Londona Polija Varšava; Hožuva Ukraina Kijeva; Doņecka
Somija Helsinki Portugāle Lisabona; Portu Velsa Kārdifa
Francija Liona Īrija Dublina

Izmantotie resursi:The official website for European football –...ZAAO, SIA, Viļakas novads ZAAO, SIA, Viļakas novads Viļaka, Viļakas n.
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties