21.09.2016. 09:37
Iepriekš neuzvarējusi divas spēles pēc kārtas, PSG Francijas futbola čempionātā tika pie otrā pārliecinošā panākuma pēc kārtas, savā laukumā ar 3:0 pārspējot "Dijon" un kļūstot par pagaidu līderi.

Neskaitot iztrūkstošos malējos aizsargus Seržu Orjē un Levenu Kurzavā, centra pussargu Marko Verrati un rezervē atstāto Markinjusu, citādi PSG pret līgas jaunpienācēju laukumā sūtīja spēcīgāko sastāvu. Parīziešiem jau 12. minūtē bija jāatklāj rezultāts, kad gar vārtiem piespēlēja Anhels Di Marija, taču Lukass Moura brīnumainā kārtā netrāpīja tukšā stūrī.

Toties pēc divām minūtēm mājinieki gan izvirzījās vadībā un ļoti kuriozā veidā – Maksvels izdarīja centrējumu soda laukumā, un bumba rikošetā no ungāru aizsarga Ādāma Langa ielidoja tālajā stūrī (1:0). Puslaika vidū PSG dubultoja pārsvaru. Soda laukumā neatļauti apturēts tika Adrjēns Rabio, bet Edinsons Kavani no 11 metru atzīmes guva savus sestos vārtus šosezon, panākdams Aleksandru Lakazetu, kurš savainojuma dēļ izlaida pēdējo spēli un nespēlēs arī šovakar. Jāatgādina gan, ka Kavani izlaida sezonas sākumu un laukumā bijis tikai nedaudz ilgāk nekā Lakazets.

Punktu spēlei parīzieši pielika otrā puslaika vidū, kad brazīlietis Moura pēc sava tautieša Maksvela centrējuma ar galvu reabilitējās par pirmā puslaika neveiksmi (3:0). Tādējādi Maksvels tieši piedalījās divos no trim vārtu guvumiem un izdarījis nopietnu pieteikumu, lai turpinātu doties pamatsastāvā arī tad, kad atgriezīsies Kurzavā.

Tikmēr negaidīti raiti punktus turpina krāt "Toulouse", kas pagājušajā sezonā tikai brīnumainā kārtā neizkrita no augstākās līgas, bet tagad tabulā ieņem pagaidu trešo vietu. Šoreiz tika svinēta uzvara Lillē (2:1), kas dominēja lielāko spēles daļu, tomēr vairākas katastrofālas epizodes aizsardzībā maksāja divus ielaistus vārtus no zviedru uzbrucēja Olas Toivonena. Tulūzieši sešās spēlēs tikuši jau pie 11 punktiem – iepriekšējā sezonā šīs robežas sasniegšanai bija vajadzīgas 15 spēles (2-6-7, vārti 14:28).