25.06.2015. 08:39
Par pirmo "Copa America" pusfinālisti kļuva turnīra saimniece Čīle, kurai piederēja milzīgs teritoriāls pārsvars un kura vairākumā nospieda Urugvaju (1:0). Vienīgos vārtus 81. minūtē guva Maurisio Isla, bet urugvajieši spēli pabeidza deviņu vīru sastāvā – pie otrā brīdinājuma tika gan Edinsons Kavani, gan Horhe Fusile.

Salīdzinājumā ar pēdējo grupas spēli pret Bolīviju (5:0) čīliešu pamatsastāvā bija tikai viena izmaiņa – starta vienpadsmitniekā atgriezās Euhenio Mena -, savukārt urugvajiešiem tādu bija trīs. Alvero Pereiras, Sebastiana Koatesa un Abela Ernandesa vietā maču sāka Djego Godins, Fusile un Kristians Rodrigess.

Čīlieši jau no pirmajām minūtēm krietni vairāk darbojās ar bumbu, spēlē kopumā to kontrolējot 80% laika. Mājinieki daudz kombinēja, meklēja iespējas sist gan no pustālas distances, gan soda laukuma iekšienes, bet īpaši daudz asu uzbrukumu izdevās caur urugvajiešu kreiso flangu. Otrā puslaika sākumā pirmā reālā izdevība bija arī Urugvajai, un, kā jau varēja prognozēt, tā sekoja pēc standartsituācijas. Bumba soda laukuma vidū nokļuva pie Djego Rolana, bet "Bordeaux" uzbrucējs vāji sita virsū Klaudio Bravo.

Spēles lūzuma epizode notika 63. minūtē, kad komandu mazākumā atstāja Edinsons Kavani. Laukuma vidusdaļā Gonsalo Hara pēc tiesneša svilpes izprovocēja Kavani, saņemot vieglu uzsitienu pa zodu un nokrītot zemē kā nošauts. Brazīliešu tiesnesis "Mainz" spēlētāja teātrim noticēja un parādīja Kavani otro brīdinājumu. Arī pirmā dzeltenā kartīte PSG uzbrucējam sanāca pavisam muļķīga – par strīdēšanos ar tiesneša asistentu.

Kavani pēc skaļiem protestiem laukumu beidzot pameta, bet Urugvaja vēl dziļāk ierakās aizsardzībā. Neskatoties uz to, urugvajieši gan ik pa laikam nokļuva arī līdz pretinieku soda laukumam – Karloss Sančess 77. minūtē no distances sita gar pašu vārtu stabu. Pēc četrām minūtēm tribīnes beidzot varēja gavilēt. Urugvajas vārtsargs Fernando Muslera tika galā ar centrējumu, ar dūri izsitot bumbu ārpus soda laukuma, taču tā nokļuva pie Horhes Valdivijas, kurš soda laukumā piespēlēja Islam, un Turīnas "Juventus" piederošais pussargs no 15 metriem trāpīja apakšējā vārtu stūrī (1:0).

Pēc septiņām minūtēm Urugvaja palika vairs tikai deviņu vīru sastāvā. Savā laukuma pusē pie sānu līnijas otro brīdinājumu nopelnīja Fusile, kurš ar vienu kāju spēlēja bumbā, bet ar otru mirkli vēlāk trāpīja kājās Aleksim Sančesam. Fusile tika noraidīts, un nekavējoties sākās asumi, drūzmēšanās un grūstīšanās labākajās Latīņamerikas futbola tradīcijās.

Pēc nepilnām četrām minūtēm spēle atsākās, bet kompensācijas laikā tuvāk vārtu guvumam bija Čīle – Arturo Vidals sita no izcilas pozīcijas no soda laukuma pusapļa, taču komandu glāba Muslera. Čīle noturēja minimālo uzvaru un pirmoreiz kopš 1991. gada iekļuva "Copa America" labāko četriniekā. Pusfinālā mājiniekiem būs jātiekas ar Bolīvijas un Peru pāra uzvarētāju.