14.11.2013. 20:52
Pirmā pārspēle par tiesībām nākamajā sezonā spēlēt SMSCredit.lv Virslīgā starp "Metta/LU" un FB "Gulbene" noslēgusies ar Rīgas komandas minimālu uzvaru 1:0. Uzvaras vārtus mača 71. ar 11 metru soda sitienu guva nesen uz maiņu nākušais Marsels Vapne .

Maču aktīvi sāka abas komandas un pirmo momentu pat uzrīkoja viesi, taču Jānis Lapss soda laukumā neaizstiepās līdz bumbai un to savāca Artūrs Biezais. "Metta" atbildēja ar tālsitieniem, bet 7. minūtē tika pie bīstamas standartsituācijas. Mārtiņš Milaševičs arī uzsita bīstami, taču Mark Bogdanovs bija vietā. Abas komandas turpināja tik pat aktīvi līdz minūtei 15., kad pamazām iniciatīvu pārņēma rīdzinieki.

Tiesa, pie tiešām bīstamiem momentiem "Mettai" regulāri tikt neizdevās, lai gan sitienu pa vārtiem bija tiešām daudz. Kārtīgu ofensīvu laukuma saimnieki uzsāka pēdējās 15 minūtēs, kad momenti veidojās cits pēc cita. 26. minūtē bumba ilgi lēkāja pa "Gulbenes" soda lauku, sekoja divi bīstami sitieni, bet bumba vārtos negāja. Vēl pēc īsa laika "Metta/LU" futbolisti izpildīja trīs stūra sitienus pēc kārtas, atkal bumba lidoja tuvu mērķim, taču vārtos tā joprojām nelidoja.

Kādā no epizodēm rīdziniekiem talkā nāca rikošets, pēc kura bumba gandrīz lidoja vārtos, bet 37. minūtē soda laukumā spēcīgi ar galvu sita Gatis Kalniņš, Boganovs vairs nebūtu glābējs, taču kārtējo reizi viss beidzās ar "gandrīz". Puslaika beigās bumba ļoti reti ilgāku laiku bija gulbeniešu rīcībā, toties viņiem labi izdevās izsekot sāncenšu darbībām ar to, tāpēc pēc spēlēt 45 minūtēm uz tablo joprojām bija divas nulles.

"Metta/LU" futbolisti maču atsāka tik pat aktīvi kā bija pabeiguši pirmo puslaiku, taču joprojām "Gulbenes" aizsardzība bija labāka par rīdzinieku uzbrukumu. Redzot, ka sāncenšu aktivitāti izdevās ierobežot, uzbrukt sāka arī gulbenieši un arī bija tuvu vārtu guvumam. 59. minūtē bīstami sita Lapss un pamatīgi piepūlēties nācās Biezajam, bet vēl divas minūtes vēlāk bumba lidoja nedaudz virs mājinieku vārtu devītnieka.

Šie notikumi gan neievadīja viesu ofensīvu, un joprojām vairāk uzbruka mājinieki, taču ar momentu realizāciju pagalam neveicās. 70. minūtē Marsels Pallo dabūja bumbu garām Bogdanovam, taču to atvairīja vārtu stabs, taču vēl pēc minūtes viņš tika notriekts soda laukumā un nešaubīgi tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Pie bumbas devās tikai otrā puslaikā laukumā nākušais Marsels Vapne un sita pārliecinoši - 1:0 "Metta/LU" labā.

Nonākuši zaudētājos gulbenieši lieliem spēkiem nemetās atspēlēties, kas varēja būt saistīts gan ar to, ka viesi negribēja riskēt nonākt vēl lielākos mīnusos, gan spēka trūkumu mača izskaņā. Pretuzbrukumus viesi gan mēģināja veidot, kas 82. minūtē varēja beigties ar nepatikšanām rīdziniekiem. Vīts Rimkus tika galā ar diviem sāncenšiem, nogādāja bumba Aleksejam Bespalovam, bet viņu pēdējā brīdī apturēja Kristaps Priedēns, kritienā izsitot bumbu.

Tuvojoties mača beigām, arī "Metta/LU" vairs nemetās enerģiski apdraudēt sāncenšu vārtus, bet, trenera Andra Riherta mudināti, centās nospēlēt pēc iespējas drošāk un ilgāk pieturēt bumbu. Pāris reizes Riherta padotie prata apdraudēt Bogdanova sargātos vārtus, kaut ko pasākt centās ar gulbenieši, taču rezultāts vairs nemainījās - pēc pārspēles pirmā cēliena 1:0 "Metta/LU" labā.

Pārspēles otrais mačs risināsies svētdien pulksten 14, turklāt arī Rīgas Hanzas vidusskolas laukumā.

Metta/LU - FB Gulbene (0:0)Vārti: Vapne 71' (no 11m)Brīdinājumi: DzelzkalējsMetta/LU: Biezais, Puķītis, Ostrovskis, Mā. Savinovs, Skābardis (Vapne 61'), Vardanjans, Priedēns, Pallo, Kalniņš, Rožkovskis, Milaševičs (Daniljans 83')Gulbene: Bogdanovs, Korabļovs, Jeļkins, Kazura, Šiļuks, Telešs, Dzelzkalējs, Idionovs, Lapss, Bespalovs (Vitkovskis 88'), Rimkus

Izmantotie resursiLFF: JAUNUMI | LATVIJAS FUTBOLA FEDERĀCIJA