14.12.2017. 20:34

"Barsy" krietni labāk sāka spēli un pirmajās divās minūtēs ieguva astoņu punktu pārsvaru (9:1). Valmierieši netrāpīja divus no pirmajiem četriem soda metieniem, taču pamazām iespēlējās un pēc 17 gadus vecā Dāvida Vīksnes tālmetiena deficītu ceturtdaļas vidū samazināja līdz minimumam (10:11). Viesi gan atbildēja ar sešiem punktiem pēc kārtas un pirmo ceturksni noslēdza ar plus astoņi (24:16).

Otrajā ceturtdaļā "Barsy" kontrolēja notikumus laukumā, pēc Vladimira Ivanova trejača pirmoreiz pārsniedzot desmit punktu pārsvaru (27:16), vēlāk starpību palielinot arī līdz 15 punktiem (41:26) un puslaiku pārtraukumā ejot plus 11 kabatā (45:34). Vēl trešā ceturkšņa vidū Pavels Iļins no tālās distances atjaunoja 15 punktu pārsvaru (53:38), tomēr valmierieši beidzot pamodās un sāka pakaļdzīšanos. Ceturtdaļas pēdējā sekundē Viktors Iļjins, pielabojis neprecīzu metienu, deficītu samazināja vien līdz sešiem punktiem (52:58), bet četras minūtes un 24 sekundes līdz pamatlaika beigām viņš jau panāca izlīdzinājumu (66:66).

Iniciatīva gan palika viesu rokās, bet Jānis Kaufmanis ar precīzu tālmetienu minūti līdz pamatlaika beigām deva vēl vienu cerību (73:74). Valmieriešiem bija pat vairākas iespējas uzbrukt pie šāda rezultāta, tomēr Edmunds Elksnis gan netrāpīja metienu, gan arī pēc tam neveiksmīgi ievadīja bumbu spēlē zem pretinieku groza. Tomēr roka notrīcēja Džonam Teiloram, kurš netrāpīja abus soda metienus, un, izcīnījis atlēkušo bumbu, uz soda metienu līnijas jau varēja stāties Iļjins. Arī viņa pirmais metiens nebija sekmīgs, bet pēc otrā bumba par laimi ievēlās grozā (74:74). Pēdējais "Barsy" uzbrukums nebija sekmīgs, kas nozīmēja vienu – pagarinājums.

Elksnim gūstot piecus punktus pēc kārtas, "Valmiera"/"Ordo" pagarinājumā beidzot pirmo reizi visā spēlē izvirzījās vadībā (79:75), tomēr viesi 68 sekundes līdz pagarinājuma beigām panāca neizšķirtu (79:79). Nu bija Kaufmaņa kārta uzņemties iniciatīvu – vispirms viņš guva divus punktus ar sodu, tad iemeta vēl divus tālmetienus un deva jau piecu punktu vadību (84:79). Pēc Kaufmaņa zaudētas bumbas "Barsy" 17 sekundes līdz pagarinājuma beigām pietuvojās vairs tikai līdz vienam punktam (83:84), tomēr valmierieši vaļības vairs neatļāvās - Kaufmanis un Elksnis trāpīja soda metienus, bet viesiem ar piezīmju taktiku netika dota iespēja pie mīnus trīs mest tālmetienu (88:85).

Valmierieši savu līdz šim vienīgo uzvaru bija izcīnījuši savā laukumā pār Tallinas "Kalev"/TLU (94:82), pie kuras izbraukumā 20. decembrī arī aizvadīs nākamo spēli. Tikmēr "Barsy", kas vienīgo panākumu svinēja Tartu (88:79), 19. decembrī dosies uz Ogri.

Valmiera/Ordo – Barsy 88:85 (16:24, 18:21, 18:13, 22:16, 9:6)Valmiera/Ordo: J. Kaufmanis 30 (2p. 5/8, 3p. 4/8, 1p. 8/9), Elksnis 21 (3p. 4/6, 9ab, 6rp, 4kļ), Iļjins 19 (13ab, 3bm), Vīksne 13 (3p. 3/6), Hāzners 3, Miška 2 (2bm), Jansons, Gersons, O. BērziņšBarsy: Iļins 24 (3p. 4/10, 8ab), Teilors 16, Bažins 15 (8ab, 3bm), Jevstigņejevs 12 (8ab), Ivanovs 5, Kuks 5, Maidekins 4, Žunusovs 2, Utegens 2