04.07.2015. 14:07
Katalāņu žurnālists Alekss Guzalbu portālā ARA.cat vēsta, ka talantīgais latviešu basketbolists Rodions Kurucs jau esot noslēdzis vienošanos ar Katalonijas superklubu "Barcelona". Portālam Sportacentrs.com pagaidām neizdevās sazināties ar spēlētāja aģentu Artūru Kalnīti, lai pārbaudītu šo informāciju.

Pirms pusotra mēneša jau ziņojām, ka "Barcelona" izrāda interesi par tikai 17 gadus veco uzbrucēju Rodionu Kurucu un ka abas puses varētu būt ļoti tuvu oficiālas vienošanās panākšanai. Toreiz Guzalbu rakstīja, ka katalāņu superklubs uzskata Kuruca piesaisti par vērtīgu ieguldījumu nākotnē.

Rodions Kurucs šosezon “VEF Rīga” sastāvā ir piedalījies vienā Eirokausa spēlē, vienā LBL spēlē un četrās VTB līgas spēlēs, kā arī komandas treniņprocesā. Plašāka spēlētāja iesaiste nebija iespējama savainojumu un slimību dēļ.

Uzbrucējs trešo gadu “VEF skolas” sastāvā spēlē LBL otrajā divīzijā. Šosezon Kurucs piedalījās 13 spēlēs, vidēji 25:38 minūtēs gūstot 10,8 punktus, izcīnot 6,2 atlēkušās bumbas un izdarot 3,8 rezultatīvas piespēles.

Jaunatnes Eirolīgas finālturnīrā Kurucs sacentās trīs spēlēs, vidēji 29:53 minūtēs sameta 15,7 punktus, izcīnīja 5,0 atlēkušās bumbas, izdarīja 2,3 rezultatīvas piespēles, izprovocēja 7,7 piezīmes un nopelnīja lietderības koeficientu 17.

“FC Barcelona” ir vecākais klubs ACB līgā. Tas dibināts 1926. gada 24. augustā un nākamvasar svinēs 90 gadu jubileju. Katalāņi septiņas reizes spēlējuši Eirolīgas finālā, 2003. un 2010. gadā izcīnot galveno balvu. Kluba krātuvē ir četras FIBA trofejas, tai skaitā divi triumfi Saportas kausa izcīņā (1985, 1986) un divi Korāča kausi (1987, 1999).

Sākot no 1959. gada, “FC Barcelona” 18 reižu uzvarējusi Spānijas čempionātā, ieskaitot septiņus no pēdējiem četrpadsmit turnīriem. Katalāņu kolekcijā ir 23 Karaļa kausi, tai skaitā uzvaras 2010., 2011. un 2013. gadā. Šosezon barselonieši nespēja iekļūt Eirolīgas "Četru finālā", ceturtdaļfinālā ar 1-3 zaudējot Pirejas "Olympiacos".

Izmantotie resursi:El Barça de bàsquet fitxa Rodions Kurucs

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933