18.06.2016. 10:33
Pateicoties Dena Kārtera precīzajam realizācijas sitienam pagarinājuma pirmspēdējā minūtē, vakar vakarā Parīzes "Racing 92" ar 34:33 pārspēja Francijas Top 14 regulārās sezonas čempionus Klermonas regbistus, tādējādi nodrošinot sev vietu šīs sezonas finālmačā.

Klermonas komanda pusfināla spēli sagaidīja pēc divu nedēļu atpūtas, ko viņi bija nopelnījuši par labu spēli regulārajā sezonā, proti, tieši klermonieši triumfēja čempionāta regulārajā turnīrā. Parīzes regbistiem gan tik labi gan negāja, jo, lai arī sezonas sākums un arī tās noslēgums bija labs, čempionāta vidū piedzīvotie klupieni liedza regulāro čempionātu noslēgt augstāk.

Interesanti, ka sezonas gaitā, tiekoties abām komandām divreiz, abās cīņās pie uzvaras tika "Racing 92". Īpaši pārsteidzoša bija spēle Klermonferānā, kur parīzieši bija atsūtījuši bez maz vai otro sastāvu, taču tas parādīja sevi no labākās puses un uzvarēja ar 20:16.

Abas komandas saprata, ka šajā spēlē nav ko zaudēt un nav arī ko gaidīt, tāpēc jau no pašām pirmajām minūtēm devās uzbrukumos, tiesa pie drošām iespējām gūt punktus tas nenoveda, tāpēc, lai izvirzītos vadībā, Kamils Lopezs jau 4. minūtē izmēģināja laimi dropsitienā un bija precīzs, kas deva mājniekiem vadību ar 3:0.

Tiesa, "Racing 92" nepalika atbildi parādā un atbildētājs bija neviens cits kā pusfināla varonis Dens Kārters, kuram gan pirmais soda sitiens nebija precīzs, taču vēlāk viņš trīs reizes pēc kārtas raidīja bumbu vārtos un izvirzīja savu komandu vadībā ar 9:3, bet Johans Gūsens veica piezemējumu, kas kopā ar Kārtera sitienu deva parīziešiem jau daudz iespaidīgāku pārsvaru – 16:3.

Klermonas regbistiem tas, protams, bija nepatīkams notikumu pavērsiens, taču viņi rokas nenolaida un līdz puslaikam prata atgūt astoņus punktus, kad sodu realizēja Morgans Para, bet Fritzs Lī ienesa bumbu ieskaites zonā pēdējā puslaika minūtē.

Otrajā puslaikā Kamils Lopezs ar diviem precīziem soda sitieniem, atgrieza vadību mājniekiem, taču tas, kā izrādījās vēlāk bija tikai sākums uguņošanai, ko komandas noorganizēja otrā puslaika pirmajās 20 minūtēs, jo Džo Rokoko guva piezemējumu par labu "Racing 92", bet Lopezs un Kārters sacentās precīzajos soda sitienos. Uzvarētāji šajā rallijā bija Parīzes komanda, jo viņi panāca sev labvēlīgo 27:20.

Veslijs Fofana, tāpat kā visa viņa komanda, nebija mierā ar šādu rezultātu, tāpēc 62. minūtē guva piecus punktus, bet Kamils Lopezs ar realizācijas sitienu rezultātu izlīdzināja – 27:27. Un šādi skaitļi uz rezultāta tablo dega līdz pat 80. minūtei, kas nozīmēja, ka pirmajā Francijas Top 14 čempionāta pusfinālā, lai noskaidrotu uzvarētāju, būs nepieciešams papildlaiks.

Pirmā pagarinājuma puse pagāja Klermonas regbija kluba zīmē, jo Skots Spedings realizēja soda sitienu, kas izvirzīja vadībā mājniekus, arī otrā puslaika sākumā tieši mājnieki bija tie, kas pirmie guva punktus, precīzs šoreiz bija Broks Džeimss, kurš realizēja spēles otro dropsitienu.

Taču, kā saka, tieši tāpēc sports ir interesants, jo nevienā brīdī tajā nedrīkst atslābt. 93. minūtē Klermonu pārstāvošais gruzīns Viktors Kolelišvili pārkāpa noteikumus un saņēma dzelteno kartīti, atstājot mājniekus mazākumā. Šis pavērsiens "Racing 92" deva iespēju pamēģināt atspēlēties un tieši to viņi arī izdarīja – 99. minūtē Huans Imhofs ienesa bumbu ieskaites zonā, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam, bet Dens Kārters bija precīzs realizācijas sitienā, kas deva Parīzes regbija komandai uzvaru visā mačā ar 34:33.

Līdz ar to pēc nedēļas Spānijas pilsētā Barselonā, slavenajā "Camp Nou" stadionā, par Francijas Top 14 čempionāta titulu cīnīsies tieši Parīzes "Racing 92", bet viņu pretinieki noskaidrosies šodien, kad savā starpā spēkiem mērosies Tulonas un Monpeljē komandas.

Interesanti, ka Klermonai šī ir jau kārtējā neveiksme izslēgšanas mačos, jo, lai arī kopumā klermonieši pēdējos desmit gados regulāri tiek saukti par turnīra favorītiem, aizvien biežāk viņiem nākas paklupt izslēgšanas spēļu stadijā. 21. gadsimtā viņiem sešas reizes izdevās tikt līdz čempionāta finālam, taču tikai reizi, 2010. gadā, viņi uzvarēja čempionātā. Šogad arī finālspēle viņiem iet secen.

Piezemējumi: Fritzs Lī (40), Veslijs Fofana (62) – Johans Gūsens (27), Džo Rokoko (47), Huans Imhofs (99)Realizācijas: Kamils Lopezs (62) – Dens Kārters (28, 99)Dropsitieni: Kamils Lopezs (4), Broks Džeimss (91) - NAVSoda sitieni: Morgans Parra (33), Kamils Lopezs (42, 46, 53), Skots Spedings (87) – Johans Gūsens (50), Dens Kārters (16, 22, 25, 58)