26.10.2016. 21:47

Aigara Neripa un Jāņa Nešpora trenētās komandas rīcībā bija vienas pretinieču spēles ieraksts – “Galatasaray” uzvara Turcijas čempionāta spēlē par MBK “Doguš Hastanesi” (97:62). Pirms cīņas lielākās bažas radīja pretinieču uzbrukuma potenciāls, īpaši spēlē viens pret vienu.

Galatasaray: Albena, Džefersone, Demiroka, Popova, VītolaTTT: Eibele, Krastiņa, Baško-Melnbārde, Sazerlenda, Paugaite

Pirmajā puslaikā TTT grūtības sagādāja pretinieču presings. “Galatasaray” aizsardzes jau rīdzinieču laukuma pusē agresīvi sedza bumbas turētājas, izprovocējot daudz kļūdu. Uzbrukumā ne pārāk veiksmīgi nospēlēja TTT garās spēlētājas, arī vairākas reizes zaudējot bumbu. Treškārt, mājinieces guva daudz vieglu punktu pēc kļūdām un brīvos metienus realizēja ar augstāku precizitāti. Pēc pirmās ceturtdaļas 18:24 “Galatasaray” labā.

Tālmetieni palīdzēja kādu laiku neļaut pretiniecēm aizbēgt tālāk, taču otrās ceturtdaļas vidū “Galatasaray” pārsvars no jauna sāka augt – 27:39. Sešpadsmitajā minūtē TTT skāra jauna liksta – saspēles vadītāja Sidnija Kārtere savainoja labo kāju, būdama spiesta atstāt laukumu komandas fizioterapeites Līgas Folkmanes-Eglītes un spēlētāju pavadībā. Garo spēlētāju, īpaši Giedres Paugaites enerģija, deva iespēju samazināt starpību (31:39), taču puslaika beigās sekmīgākas no jauna bija sāncenses – 34:45.

“Galatasaray” presings radīja rīdziniecēm problēmas arī otrā puslaika sākumā, turklāt brīvie metieni turpināja nekrist – 36:52. Trešās ceturtdaļas vidū pretinieču uzbrukums kļuva paviršāks un TTT vairākas reizes samazināja starpību līdz viencipara atzīmei. Kristīne Vītola 27. un 28. minūtē guva četrus punktus pēc kārtas, bet pusstundas izskaņā Džefersone ar brīvmetieniem atjaunoja divciparu pārsvaru – 50:61.

Ieva Krastiņa izšķirošās ceturtdaļas sākumā guva sešus punktus pēc kārtas, tālmetienam pievienojot divus punktus ar sodu. Nākamajā uzbrukumā Gunta Baško-Melnbārde samazināja starpību līdz pieciem punktiem – 58:63. Turpinājums nebija tik sekmīgs. “Galatasaray” aizsardzes Džefersone un Albena atbildēja ar astoņiem punktiem pēc kārtas, kamēr TTT metieni bija neprecīzi – 58:71. Rīdzinieces turpināja cīņu, bet "Galatasaray" uzvaru vairāk neapdraudēja.

Galatasaray Istanbul – TTT Rīga 77:66 (24:18, 21:16, 16:16, 16:16)Galatasaray: Popova 21, Džefersone 20 (5rp, 6pb), Albena 8 (6ab), Džolakolu 7, Sahina 6, Kubra 5, Demiroka 4, Vītola 4 (8ab), Koksala 2; Denisa, Topuza.TTT: Baško-Melnbārde 19 (8ab), Sazerlenda 14 (8ab, 4rp), Krastiņa 11 (6ab), Kārtere 7, Strautmane 6 (5ab), Paugaite 7 (8ab), Kūlīte 2, Eibele (3rp), Priede, Veidere; Eglīte.Tiesneši: Maka Kupatadze, Vasiliki Tsaroucha, Zoran Mitrovski.Komisārs: Svetlana Simion.

Trīsdesmit divi klubi, sadalīti astoņās apakšgrupās pa četrām komandām katrā, no 26. oktobra līdz 15. decembrim izspēlēs divu apļu turnīru. Katras grupas divas spēcīgākās komandas kvalificēsies “play-off”. Izslēgšanas spēles sastāv no piecām kārtām: 1) Round of 16, 2) Round of 8, 3) ceturtdaļfināli, 4) pusfināli, 5) fināls.

Katrā “play-off” kārtā uzvarētājas noskaidros divu spēļu summā. Pirmā spēle tiks aizvadīta zemāk izsētās komandas laukumā. “Round of 8” uzvarētājas – četras komandas – ceturtdaļfinālā tiksies ar četrām Eirolīgas komandām, kuras savās grupās ieņems attiecīgi piekto un sesto vietu.

“Round of 16” pāri tiks noteikti, sarindojot 16 komandas no 1-16. Rangs tiks noteikts, balstoties uz 1) uzvaru un zaudējumu bilanci, 2) gūto un zaudēto punktu attiecību. Astoņi pāri tiks sadalīti sekojoši:

1. pāris: 1-162. pāris: 2-153. pāris: 3-144. pāris: 4-135. pāris: 5-126. pāris: 6-117. pāris: 7-108. pāris: 8-9

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230