09.12.2013. 11:39
Pie pārliecinošiem panākumiem NHL regulārajā turnīrā svētdien tika abu konferenču līdervienības Čikāgas Blackhawks un Bostonas Bruins, kas šopavasar tikās Stenlija kausa finālā.

Čikāgieši ar 6:2 savā laukumā pārspēja Floridas Panthers, tiekot pie 21.uzvaras sezonas 32 mačos. Līdz otrā perioda sākumam Blackhawks savu skatītāju priekšā panāca 3:0, pēc tam gan ļaujot Floridai pietuvoties līdz minimumam. Turpinājumā vēl trīs vārti Čikāgai un pārliecinošs panākums. Vārti un divas piespēles uzvarētājiem Patrika Šārpa kontā, bet trīs rezultatīvas piespēles NHL novembra labākajam hokejistam Patrikam Keinam. Čikāgas pamatvārtsargs Korijs Kroufords pirmās trešdaļas beigās laukumu atstāja savainojuma dēļ un pagaidām nav zināms, vai viņš spēs palīdzēt komandai tuvākajās spēlēs. Viņa dublieris Anti Rānta atvairīja 29 viesu metienus no 31. Čikāgas komanda ar 47 punktiem ir ne tikai Rietumu konferences, bet arī visas līgas līdervienība, par diviem mazāk ir Anaheimas Ducks.

Savu 20.uzvaru sezonas 30 spēlēs izcīnīja Bruins, kas viesos ar 5:2 uzveica Toronto Maple Leafs. Lai gan pirmie vārtus guva mājinieki, līdz trešajam periodam uz tablo jau 3:1 Bostonas labā. Trešos vārtus, kas vēlāk izrādījās uzvaru nesošie, Bruins komandā guva 26 gadus vecais aizsargs Kevans Millers, kuram tas bija pirmais precīzais raidījums NHL karjerā. Trešajā periodā Toronto spēja pietuvoties līdz 2:3, tomēr bostonieši ar Džeroma Iginlas un Patrisa Beržerona pūlēm uzvaru nosargāja - 5:2. Teicams sniegums arī Bostonas otrajam vārtsargam Čadam Džonsonam - sešos aizvadītajos mačos jau piektā uzvara, šoreiz atvairot 30 no 32 metieniem. Bruins kontā ir 42 punkti 30 spēlēs, bet tuvākajiem sekotājiem Austrumu konferencē - Pitsburgas Penguins un Monreālas Canadiens - pa 41 punktam 31 spēlē.