07.12.2013. 07:59
Ar sacensībām divnieku ekipāžām Vistlerā (Kanāda) sācies Pasaules kausa izcīņas 4. posms kamaniņu sportā. Uzvaru izcīnīja Vācijas sportisti Tobiass Vendls / Tobiass Arlts. Andris un Juris Šici ieņēma desmito vietu, Oskars Gudramovičs / Pēteris Kalniņš palika 15. vietā.

Vakar Nāciju kausa izcīņas ietvaros Pasaules kausa izcīņas posmam sieviešu konkurencē nekvalificējās Ulla Zirne (17. vieta, kvalificējās 16 labākās). Vīriešu konkurencē pamatsacensībām kvalificējas gan Inārs Kivlenieks (2. vieta), gan Kristaps Mauriņš (15. vieta). Artūrs Dārznieks nefinišēja. Divnieku konkurencē Oskars Gudramovičs / Pēteris Kalniņš izcīnīja sesto vietu, kas deva iespēju kvalificēties pamatsacensībām.

Jau iepriekš dalību Pasaules kausa izcīņas posmā bija nodrošinājuši: Elīza Tīruma, Andris un Juris Šici un Mārtiņš Rubenis.

Pēc Vinterbergas posma izlaišanas atkal atpakaļ ierindā ir Olimpiskie čempioni Andreass Lingers un Volfgangs Lingers (Austrija). Sezonas ievadposmā Lillehammerē brāļiem Šiciem 12. vieta, Īglsā (Austrija) jau veicās labāk – septītā vieta, Vinterbergā (Vācija) – sestā vieta.

Pirmajā braucienā labāko rezultātu sasniedza Tobiass Vendls / Tobiass Arlts (Vācija). Otro rezultātu sasniedza Tonijs Egerts / Saša Benekens, kas līderiem zaudēja 0.086 sekundes. Trešo rezultātu sasniedza Austrijas ekipāža Peters Pencs / Georgs Fišlers (+0.153)

Andris un Juris Šici braucienā sasniedza devīto rezultātu, Vendlam / Arltam zaudējot 0.273 sekundes. Oskars Gudramovičs / Pēteris Kalniņš ieņēma 18. vietu.

Lai arī otrajā braucienā labāko rezultātu sasniedza Tonijs Egerts / Saša Benekens, tomēr ar pirmajā braucienā iekrāto pārsvaru un labu otro braucienu pietika, lai Vendls / Arlts varētu svinēt jau trešo uzvaru šosezon. Labāko trijnieku noslēdza Pencs / Fišlers.

Andrim un Jurim Šiciem otrajā braucienā desmitais rezultāts, kas abu braucienu kopvērtējumā deva desmito vietu. Oskars Gudramovičs / Pēteris Kalniņš uzrādīja 11. rezultātu otrajā braucienā, kas ļāva pakāpties uz 15. vietu abu braucienu kopvērtējumā.