22.06.2014. 07:27
Pasaules kausa izcīņā futbolā sestdien kārtējo rupjo kļūdu pieļāva tiesneši, neieskaitot Bosnijas un Hercegovinas uzbrucēja Edina Džeko vārtu guvumu, kas sekmēja izlases zaudējumu ar rezultātu 0:1 (0:1) F apakšgrupas duelī pret Nigēriju.

Tādējādi Bosnija un Hercegovina F grupā zaudējusi izredzes un astotdaļfināla stadiju vēl pirms trešās kārtas izspēles, kurā divas vietas uz izslēgšanas spēlēm sadalīs Argentīnas, Irānas un Nigērijas izlases.

Vienīgos vārtus spēles 29.minūtē guva Nigērijas izlases uzbrucējs Pīters Odemvingijs. Savukārt 21.minūtē mača arbitrs neieskaitīja Bosnijas un Hercegovinas uzbrucēja Edina Džeko vārtu guvumu, argumentējot to ar iepriekš fiksētu aizmugures stāvokli, tomēr pēcāk video atkārtojums parādīja, ka vārti bija jāskaita.

Panākums ļāvis Nigērijas valstsvienībai pārtraukt deviņu neuzvarēto spēļu sēriju Pasaules kausa finālturnīros. Tāpat Nigērija pēc šīs spēles ar 18 vārtu guvumiem kļuvusi par visu laiku rezultatīvāko Āfrikas kontinenta izlasi kausa izcīņas vēsturē.

Principiālais F apakšgrupas dueli iesākās ļoti azartiski, komandām spēlējot uzbrūkošu futbolu. Spēles sestajā minūtē pirmo dzelteno kartiņu par nesportisku rīcību saņēma bosnietis Hariss Medunjanins. Tikmēr 11.minūtē nigērieša Džona Obi Mikela sitiens no distances lidoja gar pašu pretinieku vārtu konstrukciju. Desmit minūtes vēlāk tiesneši kārtējo reizi finālturnīrā rupji kļūdījās, neieskaitot Džeko vārtu guvumu, norādot, ka futbolists piespēles brīdi atradies aizmugures stāvoklī, taču video atkārtojums pierādīja, ka līnijtiesnesis rupji kļūdījās.

Pēc brīža Džeko nonāca vēlreiz lieliskā pozīcija, taču raženā uzbrucēja sitienu ar pūlēm atvairīja Vinsents Enaijema. Savukārt 29.minūtē rezultātu atklāja Nigērija, lieliski laukuma labajā malā uzbrukumu izveidoja Emanuels Emenike, kurš apspēlēja bosniešu kapteini Emiru Spahiču un izdarīja teicamu piespēli soda laukumā, kur vārtsargu pārspēja Odemvingijs. Puslaika atlikušajās minūtēs Nigērija turpināja aktīvi veidot uzbrukumus, kamēr Bosnieši to darīja pozicionāli, vairāk bumbu centrējot soda laukumā esošajam Džeko.

Otrais puslaiks turpinājās aizritēt uzbrūkoši abu izlašu izpildījumā. Bosnijai un Hercegovinai būtiski pieauga teritoriālais pārsvars, bet Nigērija turpināja veidot regulārus un bīstamus pretuzbrukumus. Mača 61.minūtē Emenike teju dubultoja rezultātu uz tablo, taču lieliski vārtos darbojās Asmirs Begovičs. Pēcāk manāmi pieauga Bosnijas un Hercegovinas izlases spēlētāju nervozitāte, apzinoties, ka zaudējums šajā spēlē vairāk neļautu tiem cerēt uz turnīra astotdaļfinālu. Mača 75.minūtē lieliska iespēja izlīdzināt rezultātu uz tablo bija uz maiņu nākušajam Vedadam Ibiševičam, taču rezultāts palika nemainīgs.

Spēles 81.minūtē Obi Mikels veiksmīgi izrāvās pie pretinieku sargātajiem vārtiem, taču Begoviču pārspēt pussargam neizdevās. 90.minūtē pieredzējušais bosniešu pussargs Zvjezdans Misimovičs neizmantoja teicamu pozīciju, lai izlīdzinātu rezultātu uz tablo, bet 30 sekundes vēlāk nigēriešu vārtsargs uz pašas līnijas tvēra Džeko sitienu. Atlikušajās trīs kompensācijas laika minūtēs Bosnija un Hercegovina uzsāka pamatīgu ofensīvu pie sāncenšu vārtiem, turklāt viens no Džeko sitieniem trāpīja pa Nigērijas vārtu konstrukciju, taču vārtus gūt komandai tomēr neizdevās, zaudējot izredzes uz astotdaļfinālu.

Jau vēstīts, dienas pirmajā grupas spēlē Argentīna sīvā cīņā ar 1:0 uzvarēja Irānu, bet G apakšgrupā Vācija cīnījās neizšķirti 2:2 ar Ganu.

Līdz ar to F apakšgrupā pēc divām kārtām seši punkti ir Argentīnai, četri punkti ir Nigērijai, bet viens - Irānai, savukārt Bosnija un Hercegovina pie punktiem nav tikusi. Trešajā kārtā Nigērija tiksies ar Argentīnu, bet Irāna ar Bosniju un Hercegovinu.

Savukārt svētdien tiks aizvadītas otrās kārtas pēdējās spēles. G grupā ASV tiksies ar Portugāli, bet H apakšgrupā Beļģija spēkosies ar Krieviju, bet Alžīrija ar Dienvidkoreju.

Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam. Izslēgšanas turnīrs startēs 28.jūnijā.

Finālturnīrā Eiropu pārstāv 13 valstsvienības, Dienvidameriku un Āfriku piecas, pa četrām izlasēm ir no Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību jūras reģiona, bet trīs - no Āzijas. Pirmo reizi kopš 2002.gada nevienai valstij neizdevās kvalificēties finālturnīram no Okeānijas reģiona sacensībām, tomēr finālturnīrā piedalīsies Austrālija, kas kvalifikācijas ciklā startē Āzijas zonā.

Valstsvienības sadalītas astoņās apakšgrupās, pa četrām izlasēm katrā. Visas turnīra dalībnieces aizvadīs trīs grupas spēles. Tālāk katras grupas divas labākās komandas turpinās cīņu izslēgšanas fāzē, kur sākotnēji nonāks 16 valstis, sadaloties astoņos pāros. Turpinājumā katrā izslēgšanās kārtā izlašu skaits saruks uz pusi, līdz finālā iekļūs divas spēcīgākās turnīra dalībnieces.

Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.

Nigērijas izlases sastāvs - Vinsents Enaijema, Efe Ambroze, Džuvons Ošaniva, Kenets Omeru, Džozefs Jobo, Džons Obi Mikels, Pīters Odemvingijs, Ahmeds Musa, (Šola Ameobi, 65,min.), Ogenji Onasi, Emanuels Emenike, Maikls Babatunde (Edžike Uzoenji, 75.min.).

Bosnijas un Hercegovinas izlases sastāvs - Asmirs Begovičs, Emirs Spahičs, Mensurs Mujdža, Tonijs Šunjičs, Izets Hajrovičs (Vedads Ibiševičs, 57.min.), Miralems Pjaničs, Senads Luličs (Sejads Salihovičs, 58.min.), Muhameds Bešičs, Zvjezdans Misimovičs, Hariss Medunjanins (Tino-Svens Sušičs, 64.min.), Edins Džeko.

Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa