03.12.2014. 21:30
Ar rezultatīvām piespēlēm Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā trešdien izcēlās latviešu uzbrucēji Mārtiņš Karsums un Kaspars Daugaviņš, kas gan neglāba viņu pārstāvēto Maskavas «Dinamo» komandu, ko trenē Harijs Vītoliņš un Viktors Ignatjevs, no zaudējuma.

Maskavas «Dinamo» savā laukumā ar 2:3 (0:0, 2:1, 0:1, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās Horvātijas klubam Zagrebas «Medveščak».

Pirmajā trešdaļā rezultāts netika atklāts, bet jau otrā perioda 14.sekundē Maskavas komandu vadībā izvirzīja Maksims Pestuško, kuram rezultatīvi piespēlēja Daugaviņš. Tiesa, dažas minūtes vēlāk «Medveščak» hokejistiem izdevās panākt neizšķirtu, kad vārtus guva Marks Popovičs.

Savukārt atbildes ripu sāncenšu vārtos otrās trešdaļas pēdējā minūtē raidīja Gļebs Korjagins, ar rezultatīvu piespēli izceļoties arī Daugaviņam, bet Zagrebas klubam tomēr izdevās panākt neizšķirtu, kad 50 sekundes pirms pamatlaika beigām izcēlās kanādiešu uzbrucējs Kristofers Kolanoss.

Vēlāk sekojošajā pagarinājumā uzvarētājs netika noskaidrots, bet pēcspēles metienu sērijā izšķirošo «bullīti» realizēja Kolanoss, nodrošinot Zagrebas klubam uzvaru.

Daugaviņš šajā mačā laukumā pavadīja 18 minūtes un 48 sekundes, izdarot divus neveiksmīgus metienus pa pretinieku vārtiem un uzvarot vienā no diviem iemetieniem.

Tikmēr Karsums nospēlēja 16 minūtes un 52 sekundes, veikdams vienu metienu pa sāncenšu vārtiem. Tāpat latvieša rēķinā arī viens uzvarēts iemetiens no trim, divi bloķēti metieni un trīs spēka paņēmieni.

Daugaviņš šīs sezonas 33 mačos guvis 11 vārtus un veicis 12 rezultatīvas piespēles, kas viņam ļauj dalīt kluba rezultatīvākā hokejista godu ar Pestuško. Tikmēr Karsums 30 spēļu laikā guvis trīs vārtus un izpildījis astoņas rezultatīvas piespēles, bet ar rezultativitāti viņš izcēlies jau četrās cīņās pēc kārtas.

Jau vēstīts, ka otrajā KHL regulārā čempionāta spēlē pēc kārtas pie rezultatīvas piespēles ticis Latvijas izlases aizsargs Artūrs Kulda, bet viņa pārstāvētā Ufas «Salavat Julajev» komanda trešdien savā laukumā ar 2:1 (2:0, 0:1, 0:0) uzvarēja Vladivostokas «Admiral» vienību, kurā par aizsargu treneri strādā Latvijas speciālists Andrejs Maticins.

Kulda palīdzēja Aleksandram Pankovam spēles trešajā minūtē atklāt rezultātu, kad pēc viņa raidījuma pirmais pie vārtsarga atsistās ripas tika Pankovs. Trešdaļas turpinājumā Tēmu Hartikainens panāca 2:0 mājinieku labā, bet otrās trešdaļas 15.minūtē vienus vārtus viesiem atguva Vladislavs Ušeņins.

Aizsargs, kurš darbojās savas komandas otrajā maiņā, laukumā pavadīja 20 minūtes un 29 sekundes, tiekot pie ceturtā lielākā spēles laika komandā. Viņš veica vienu metienu pa vārtiem, kā arī izpildīja četrus spēka paņēmienus un bloķēja trīs metienus, kas bija labākie rādītāji vienībā.

Šīs sezonas 22 mačos Kulda guvis divus vārtus un veicis trīs rezultatīvas piespēles.

«Salavat Julajev» komanda uzvarējusi abās līdzšinējās decembra spēlēs, bet «Admiral» vienība abās piedzīvojusi zaudējumus.

Tikmēr vēl vienu zaudējumu cietusi latviešu speciālista Pētera Skudras vadītā Ņižņijnovgorodas «Torpedo», kas izbraukumā ar 1:3 (0:0, 1:0, 0:3) piekāpās Podoļskas «Vitjaz» hokejistiem.

Uzvaru izcīnījusi arī viena no Latvijas komandas Rīgas «Dinamo» konkurentēm «Soči», kas savā laukumā ar 4:1 (0:0, 4:0, 0:1) apspēlēja Slovākijas klubu Bratislavas «Slovan».

Savukārt pie graujošas uzvaras izdevies tikt līgas līdervienībai Maskavas CSKA, kas ar 9:1 (4:1, 1:0, 4:0) sagrāva Čerepovecas «Severstaļ».

Uzvarētāju sastāvā trīs vārtus jeb «hat-trick» guva Francijas izlases uzbrucējs Stefāns da Kosta, bet divus pievienoja zviedrs Sīmons Jalmaršons.

Līgas un Rietumu konferences kopvērtējuma galvgalī atrodas CSKA, kas tikusi pie 83 punktiem 34 spēlēs, bet Maskavas «Dinamo» ar 66 punktiem 35 cīņās atrodas ceturtajā vietā, par 11 punktiem atpaliekot no trešajā vietā esošās Somijas komandas Helsinku «Jokerit», kas pēdējā laikā demonstrē veiksmīgu sniegumu, turklāt trešdien savā laukumā ar 6:1 (4:0, 2:1, 0:0) pamanījās sagraut Novokuzņeckas «Metallurg».

Tikmēr «Soči» ar 48 punktiem 32 cīņās ielauzušies konferences astoņniekā, par pieciem punktiem apsteidzot rīdziniekus, kuri gan nospēlējuši par trim spēlēm vairāk.

Austrumu konferences kopvērtējumā «Salavat Julajev» ar 58 punktiem 36 spēlēs ieņem ceturto vietu, bet «Admiral» ar 36 punktiem 33 mačos atrodas devītajā pozīcijā.