25.11.2015. 22:51
Zaudējumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā trešdien piedzīvoja latviešu uzbrucēja Mārtiņa Karsuma pārstāvētā un Harija Vītoliņa trenētā Maskavas «Dinamo» komanda, kas izbraukumā ar 3:5 (1:3, 1:1, 1:1) piekāpās Ņižņekamskas «Ņeftehimik».

Kaut rezultātu jau otrajā minūtē atklāja Maskavas «Dinamo» hokejists Aleksejs Tereščenko, pēc pirmās trešdaļas «Ņeftehimik» bija vadībā ar 3:1. Turpinājumā pēc Daniila Tarasova raidījumiem galvaspilsētas vienība divreiz pietuvojās līdz minimumam, bet neko vairāk paveikt nespēja.

Uzvarētājiem ar diviem vārtiem izcēlās Mihails Žukovs.

Karsums šajā mačā laukumā pavadīja 15 minūtes un 47 sekundes, kā laikā veica divus metienus pa vārtiem un izpildīja divus spēka paņēmienus, bet viņa lietderības koeficients bija negatīvs -2.

Maskavas «Dinamo» piedzīvoja otro zaudējumu pēc kārtas, kas seko pēc četru uzvaru sērijas.

Latvijas uzbrucējs šosezon 33 aizvadītajās spēlēs guvis desmit vārtus un veicis septiņas rezultatīvas piespēles.

Čeļabinskas «Traktor» komandu pārstāvošais uzbrucējs Staņislavs Čistovs trešdien kļuva par pirmo spēlētāju vēsturē, kurš aizvadījis 500 spēles KHL. «Traktor» ar 1:4 (0:2, 0:1, 1:1) savā laukumā piekāpās Magņitogorskas «Metallurg» komandai, un simboliski, ka Čistovs savā KHL karjerā spēlējis vienīgi šajās divās vienībās - 301 mačs aizvadīts «Traktor» rindās un 199 dueļi Magņitogorskas komandā.

Aizvadītajā duelī pats Čistovs izcēlās ar negatīvu lietderības koeficientu -2. 500 KHL spēlēs viņa kontā ir 105 gūti vārti un 153 rezultatīvas piespēles.

2013.gadā Čistovs saņēma KHL balvu «Dzelzs vīrs», jo iepriekšējās trijās sezonās bija aizvadījis lielāko spēļu skaitu līgā.

Tuvākajā laikā 500 spēļu robežu KHL vajadzētu sasniegt arī Omskas «Avangard» uzbrucējam Aleksandram Perežoginam (493 mači), Magņitogorskas «Metallurg» aizsargam Jevgēņijam Birjukovam, kurš gan pašlaik ārstē traumu (490), viņa komandas biedram uzbrucējam Sergejam Mozjakinam, kurš ir līgas visu laiku rezultatīvākais spēlētājs, un Maskavas «Dinamo» aizsargam Iļjam Ņikuļinam (abi - 488).

Tāpat šī bija pirmā spēle, kurā «Traktor» komandas galvenā trenera pienākumus veica Anvars Gatijatuļins, jo šonedēļ no amata tika atbrīvots Andrejs Ņikoļišins.

Vēl trešdien septīto zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja Podoļskas «Vitjaz» hokejisti, kas ar 2:3 (0:1, 2:2, 0:0) izbraukumā piekāpās Jekaterinburgas «Avtomobilist».

Ar 69 punktiem 35 spēlēs KHL Rietumu konferences līdere ir Jaroslavļas «Lokomotiv» komanda, kas ceturtdien izbraukumā spēkosies ar Rīgas «Dinamo», bet Maskavas «Dinamo» ar 55 punktiem 34 cīņās atrodas piektajā pozīcijā.

Tikmēr Rīgas «Dinamo» ar 38 punktiem 33 spēlēs ieņem pēdējo, 14.vietu Rietumu konferencē, no izslēgšanas spēļu zonas atpaliekot par 13 punktiem.