18.02.2017. 18:57
Latviešu uzbrucējs Mārtiņs Karsums sestdien guva vārtus Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā, kamēr Maskavas CSKA pēdējā spēļu dienā nodrošināja uzvaru regulārajā čempionātā.

Līdz ar sestdien noslēgušajiem mačiem zināmas visi izslēgšanas turnīra spēļu pāri. Rietumu konferences ceturtdaļfinālā divu latviešu pārstāvēto komandu duelī Karsuma Maskavas «Dinamo» spēkosies ar Kaspara Daugaviņa Ņižņijnovgorodas «Torpedo», ko trenē Pēteris Skudra. CSKA konferences ceturtdaļfinālā tiksies ar Artūra Kuldas pārstāvēto Helsinku «Jokerit», Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA duelēsies ar Maskavas apgabala «Vitjaz», bet Jaroslavļas «Lokomotiv» cīnīsies ar Minskas «Dinamo».

Tikmēr Austrumu konferences ceturtdaļfinālā pērnās sezonas čempione Magņitogorskas «Metallurg» cīnīsies ar Ķīnas komandu Pekinas «Kuņluņ Red Star», kas savā debijas sezonā iekļuvusi izslēgšanas turnīrā. Tikmēr Omskas «Avangard» spēkosies ar aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Vladivostokas «Admiral», Kazaņas «Ak Bars» cīnīsies ar Ufas «Salavat Julajev», bet Čeļabinskas «Traktor» tiksies ar Astanas «Baris».

Karsuma pārstāvētā Maskavas «Dinamo» sestdien ar 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) pārspēja «Kuņluņ Red Star». Uzvaras vārtus guva tieši Karsums, kurš izcēlās trešā perioda sestajā minūtē.

Latviešu uzbrucējs šajā mačā laukumā bija 14 minūtes un 12 sekundes, kuru laikā trīs reizes meta pa pretinieku vārtiem, bloķēja divus metienus, izpildīja divus spēka paņēmienus un uzvarēja vienā no diviem iemetieniem.

Karsums šosezon 52 spēlēs izcēlies ar 16 vārtiem un 18 rezultatīvām piespēlēm. Viņš tikai par punktu atpaliek no savas rezultatīvākās KHL sezonas, ko viņš aizvadīja 2012./2013.gada sezonā, būdams vēl Rīgas «Dinamo» hokejists.

Tikmēr CSKA savā laukumā ar 6:1 (5:1, 1:0, 0:0) pārspēja Maskavas «Spartak» komandu, bet tās sīvākā konkurente SKA Sanktpēterburgā ar 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) apspēlēja «Torpedo». Abas komandas 60 spēlēs tika pie 137 punktiem, bet CSKA komandai bija par divām uzvarām pamatlaikā vairāk.

CSKA par regulārā turnīra uzvarētāju kļuvusi trešo sezonu pēc kārtas.

Daugaviņš Sanktpēterburgā notikušajā mačā laukumā bija 16 minūtes un sešas sekundes, kuru laikā divas reizes meta pa pretinieku vārtiem, zaudēja savā vienīgajā iemetienā un nopelnīja divas soda minūtes.

Savukārt uzvaru sestdien izcīnīja «Admiral», kas viesos ar 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) apspēlēja «Vitjaz». Tā kā Novosibirskas «Sibirj» pirms tam neuzvarēja pamatlaikā, «Admiral» jau bija nodrošinājusi vietu izslēgšanas turnīrā.

Bārtulis sestdienas mačā laukumā bija 21 minūti un sešas sekundes, kuru laikā veica vienu metienu, bloķēja vienu metienu un nopelnīja divas soda minūtes.

LETA jau vēstīja, ka latviešu aizsarga Kristapa Sotnieka un Edgara Masaļska pārstāvētā Toljati «Lada» komanda, kas piektdien lidostā «Rīga» tika iesaistīta negadījumā, sestdien izbraukumā ar 2:4 (1:0, 1:2, 0:1) piekāpās Ufas «Salavat Julajev» vienībai, ar neveiksmi noslēdzot šo sezonu.

Sotnieks šajā mačā izcēlās ar rezultatīvu piespēli, jo viņš 11.minūtē palīdzēja Denisam Zernovam atklāt šīs cīņas rezultātu.

Sotnieks šajā mačā laukumā pavadīja 23 minūtes un 26 sekundes, kas bija ilgākais spēles laiks komandā, bloķēja četrus metienus un pielietoja divus spēka paņēmienus.

Tikmēr Masaļskis šo maču noraudzījās no rezervistu soliņa.

Sotnieks šosezon 56 spēlēs guva sešus vārtus un atdeva astoņas piespēles.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka «Lada» pēc ceturtdienas spēles Rīgā ar vietējo «Dinamo» bija ceļā uz Ufu, taču Latvijas galvaspilsētas lidostas skrejceļā lidmašīna saslīdēja un nevarēja turpināt ceļu. Tādējādi hokeja komanda vēl kādu laiku bija spiesta uzkavēties Rīgā. Gaisa kuģī atradās 40 pasažieri un septiņi apkalpes locekļi, bet negadījumā neviens cilvēks necieta.

Tāpat sezonas pēdējo maču sestdien aizvada izslēgšanas turnīru nesasniegusī Rīgas «Dinamo», kas savā laukumā uzņem Ņižņekamskas «Ņeftehimik».