11.10.2016. 00:37
Latvijas izlases hokejists Mārtiņš Karsums pirmdien guva vārtus, palīdzot Maskavas «Dinamo» komandai Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē uzvarēt nepilnā sastāvā spēlējošo Horvātijas klubu Zagrebas «Medveščak».

Maskavas klubs savās mājās guva pārliecinošu uzvaru ar 5:1 (2:0, 2:1, 1:0), izcīnot piekto panākumu pēdējos septiņos mačos.

Karsums spēles septītajā minūtē atklāja cīņas rezultātu, gūstot savus ceturtos vārtus sezonā.

Saistītie raksti

Maskavas klubam piederēja pārsvars un otrā perioda sākumā laukuma saimnieki izvirzījās vadībā ar 3:0. Viesi vienus vārtus atguva, taču neilgi pirms otrā pārtraukuma «Dinamo» panāca 4:1, bet pēdējā trešdaļā iemeta vēl vienu ripu.

Karsums spēlēja 14 minūtes un 13 sekundes, trīs reizes meta pa vārtiem, izdarīja divus spēka paņēmienus un uzvarēja vienīgajā iemetienā.

Šosezon Karsums 17 spēlēs guvis četrus vārtus, no tiem divus pēdējos trīs mačos, kā arī atdevis trīs rezultatīvas piespēles.

«Medveščak» šo maču aizvadīja tikai ar 17 laukuma spēlētājiem, tātad trīs maiņām. Bez tam kā komandas otrais vārtsargs jau otro maču pēc kārtas tika pieteikts aizsargs Dereks Smits. Šādi Zagrebas komandai jārīkojas, jo tās pirmais vārtsargs Denijs Teilors izcieš trīs spēļu diskvalifikāciju, tāpēc komandas rīcībā šobrīd ir tikai viens «īsts» ripu ķērājs Niko Hovinens.

Zīmīgi, ka arī iepriekšējo maču «Medveščak» aizvadīja nepilnā sastāvā, taču mājās ar 7:3 uzvarēja Čerepovecas «Severstaļ».

Tikmēr citā mačā Rietumu konferences un visas līgas līdere Sanktpēterburgas SKA, kuru trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, mājās ar 6:2 (4:0, 1:1, 1:1) uzvarēja Minskas «Dinamo». Uzvarētājiem Ņikita Gusevs guva vienus vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles.

Savukārt Austrumu konferences līdere Magņitogorskas «Metallurg» mājās ar 6:0 (2:0, 2:0, 2:0) uzvarēja Jekaterinburgas «Avtomobilist». Gagarina kausa īpašniekiem Vasīlijs Košečkins atvairīja visus 26 pretinieku metienus, bet Aleksandrs Sjomins guva divus vārtus.

Visbeidzot, ceturto zaudējumu pēc kārtas cieta Jaroslavļas «Lokomotiv», kur par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs. «Lokomotiv» savās mājās pagarinājumā ar 2:3 (0:2, 0:0, 2:0, 0:1) atzina Bratislavas «Slovan» pārākumu, kurai uzvaru nodrošināja Džefa Tafē gūtie vārti.

Visas līgas un Rietumu konferences kopvērtējuma līdere ar 48 punktiem 20 mačos ir, bet par četriem punktiem mazāk ir CSKA rēķinā. Trešo vietu ar 39 punktiem 18 mačos ieņem Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Ņižņijnovgorodas «Torpedo», kuru trenē Pēteris Skudra un Ģirts Ankipāns, bet ceturtā ar 35 punktiem 20 cīņās ir Maskavas «Dinamo».

Tikmēr Artūra Kuldas pārstāvētā Helsinku «Jokerit» ar 23 punktiem atrodama devītajā vietā, bet Rīgas «Dinamo» ar 11 punktiem 17 mačos ir pēdējā Rietumu konferencē un visā līgā.

Savukārt Austrumu konferences pirmajā vietā ar 40 punktiem 19 spēlēs atrodas Gagarina kausa īpašniece Magņitogorskas «Metallurg», no kuras par četriem punktiem atpaliek Omskas «Avangard».

Savukārt Kristapa Sotnieka un Edgara Masaļska pārstāvētā Toljati «Lada», ko trenē Artis Ābols, ar 26 punktiem ieņem septīto pozīciju, bet Vladivostokas «Admiral», kuras kapteinis ir Oskars Bārtulis, ar 24 punktiem 17 mačos ir devītā.

Naujenes sporta klubs Naujenes sporta klubs Vecstropi, 18.novembra 416, Naujenes p., Daugavpils n., LV-5413