10.09.2016. 21:39
Latviešu uzbrucējs Mārtiņš Karsums sestdien izpildīja rezultatīvu piespēli Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē, palīdzot Maskavas «Dinamo» komandai ar rezultātu 3:1 (2:1, 1:0, 0:0) viesos pieveikt Ņižņekamskas «Ņeftehimik».

Spēles 18.minūtē Karsums centās iedabūt vārtos atlēkušo ripu, tomēr viņam neizdevās īsti trāpīt pa ripu, bet tas izdevās Maksimam Karpovam, kurš meta nekļūdīgi un izvirzīja Maskavas komandu vadībā ar 2:1.

Zīmīgi, ka Karpovs guva visus trīs Maskavas «Dinamo» vārtus.

Karsums šajā mačā nospēlēja 13 minūtes un deviņas sekundes, kuru laikā veica trīs spēka paņēmienus, bloķēja vienu pretinieku metienu, zaudēja vienīgajā iemetienā, kurā piedalījās un nopelnīja divas soda minūtes. Cīņu latviešu uzbrucējs noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +2.

Kopā Karsums šosezon sešos KHL mačos izcēlies ar vieniem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm.

Panākumu guva arī Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Ņižņijnovgorodas «Torpedo» vienība, ko vada Pēteris Skudra, sestdien ar 3:1 (1:0, 2:0, 0:1) savā laukumā pārspējot Ķīnas vienību Pekinas «Kuņluņ Red Star», kurai tā oficiālos mačos bija pirmā neveiksme vēsturē.

Daugaviņš šajā mačā nospēlēja 19 minūtes un 31 sekundi, atzīmējoties ar vienu izprovocētu pārkāpumu. Latvietis uzvarēja divos no trijiem iemetieniem, kuros piedalījās un dueli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Šajā sezonā Daugaviņš četros mačos guvis trīs vārtus un izpildījis divas rezultatīvas piespēles. Šī uzbrucējam bija pirmā cīņa bez punktiem.

Savukārt zaudējumu ļoti rezultatīvā mačā piedzīvoja aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Vladivostokas «Admiral» komanda, kas ar 5:6 (1:2, 2:3, 2:1) izbraukumā piekāpās «Soči» spēlētājiem.

Rezultatīvākais mačā ar diviem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli bija «Soči» komandas zviedru leģionārs Andrē Petešons, kurš kopā šosezon septiņos mačos ticis pie 13 (6+7) rezultativitātes punktiem un ir pirmajā vietā visā līgā.

Bārtulis savā pirmajā KHL spēlē šosezon laukumā pavadīja 22 minūtes un 36 sekundes, kas bija otrs ilgākais laiks komandā un visā mačā, izceļoties ar četriem metieniem, divām soda minūtēm un negatīvu lietderības koeficientu -1.

LETA jau vēstīja, ka Sergejs Mozjakins no Magņitogorskas «Metallurg» komandas sestdien izcēlās ar precīzu metienu spēlē pret Latvijas aizsarga Artūra Kuldas pārstāvēto Helsinku «Jokerit» vienību un panāca Borisu Mihailovu kā visu laiku labāko Krievijas čempionātu vārtu guvēju.

Aizvadītajā mačā «Jokerit» izbraukumā piedzīvoja neveiksmi pret pašreizējiem līgas čempioniem ar rezultātu 1:3 (0:0, 0:1, 1:2). Trešās trešdaļas sākumā viesi panāca izlīdzinājumu 1:1, tomēr 48.minūtē uzvaru «Metallurg» komandai izrāva Deniss Platonovs un punktu duelim 56.minūtē pielika tieši Mozjakins.

Šie 35 gadus vecajam Mozjakinam 428.vārti Krievijas čempionātā. Zīmīgi, ka viņš, tiecoties pēc rekorda, bez vārtu guvuma bija četros mačos pēc kārtas, ieskaitot iepriekšējo dueli, kurā Magņitogroskas vienība ceturtdien ar 2:1 grūtā cīņā uzvarēja Latvijas komandu Rīgas «Dinamo».

Kulda šajā mačā nospēlēja 16 minūtes un 41 sekundi, izceļoties ar trim metieniem pa vārtiem, vienu bloķētu raidījumu un vienu spēka paņēmienu.

Tikmēr pirmo uzvaru šosezon izcīnīja Baltkrievijas komanda Minskas «Dinamo», kas ar 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) izbraukumā pieveica Ufas «Salavat Julajev». 56.minūtē mājiniekiem izlīdzinājumu 1:1 panāca Jevgēņijs Bodrovs, tomēr jau 12 sekundes vēlāk kādreizējais Rīgas «Dinamo» leģionārs Mets Elisons nodrošināja Baltkrievijas komandai uzvaru.

Rietumu konferences kopvērtējumā līdere ar 21 punktu astoņās spēlēs ir Maskavas CSKA, kas par diviem punktiem apsteidz jau deviņas cīņas aizvadījušo Maskavas «Dinamo» vienību. Tikmēr 16 punktus savākusi «Torpedo» komanda, bet «Jokerit» guvusi deviņus punktus sešās spēlēs, kas šai vienībai dod devīto vietu.

Tikmēr Rīgas «Dinamo» ar diviem punktiem piecās spēlēs atkāpusies uz noslēdzošo, 14.pozīciju.

Savukārt Austrumu konferencē līdere ar 15 punktiem sešās spēlēs ir Omskas «Avangard», bet Kristapa Sotnieka un Edgara Masaļska pārstāvētā Toljati «Lada», ko vada Artis Ābols, ar 11 punktiem ir sestā, kamēr «Admiral» ar astoņiem punktiem atrodama devītajā pozīcijā.

Nākamajā mačā Rīgas «Dinamo» svētdien viesosies pie Čeļabinskas «Traktor», kas pašlaik ar astoņiem punktiem sešos mačos ir Austrumu konferences 11.pozīcijā.