28.02.2015. 19:00
Latvijas izlases uzbrucējs Mārtiņš Karsums sestdien izcēlās ar vārtu guvumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas otrajā mačā, tomēr Maskavas Dinamo komanda, ko pārstāv arī Kaspars Daugaviņš, bet trenē Harijs Vītoliņš un Viktors Ignatjevs, cieta zaudējumu.

Rietumu konferences ceturtdaļfināla otrajā spēlē divkārtējā līgas čempione ar rezultātu 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) savā laukumā piekāpās Jaroslavļas Lokomotiv.

Spēles rezultātu pirmajā trešdaļā atklāja Lokomotiv spēlētājs Sergejs Plotņikovs, bet 49.minūtē Karsums panāca izlīdzinājumu 1:1, iespiežot ripu vārtos pēc ļoti sīvas cīņas vārtu priekšā. Tomēr jau četras minūtes vēlāk Lokomotiv komandai uzvaru izrāva amerikānis Džefs Plets, kuram ir baltkrievu pase.

Šajā mačā Karsums nospēlēja 18 minūtes un 11 sekundes, kuru laikā atzīmējās ar četriem metieniem un diviem spēka paņēmieniem, bet zaudēja abos iemetienos, kuros piedalījās.

Savukārt Daugaviņš laukumā aizvadīja pat 19 minūtes un 36 sekundes, izceļoties ar sešiem metieniem pa vārtiem.

Sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām rezultāts kļuvis neizšķirts 1-1, turklāt nākamie divi mači risināsies Jaroslavļā.

Tikmēr izlīdzinājumu sērijā ar Sanktpēterburgas SKA komandu sestdien panāca latviešu speciālista Pētera Skudras trenētā Ņižņijnovgorodas "Torpedo" vienība. Sērijas otrajā mačā Torpedo izbraukumā svinēja panākumu ar rezultātu 2:1 (2:1, 0:0, 0:0).

Visi trīs vārti tika gūti jau pirmajā trešdaļā. Vispirms precīzi bija Torpedo spēlētāji Jevgēņijs Mozers un Artjoms Blažijevskis, bet pēc tam vienus vārtus atguva Romāns Rukavišņikovs.

Arī šajā sērijā rezultāts kļuvis 1-1.

Regulārās sezonas pēdējo 11 maču laikā Torpedo hokejisti izcīnīja deviņas uzvaras.

Otro uzvaru sērijā guvusi regulārajā sezonā uzvarējusī Maskavas CSKA komanda, kas savā laukumā ar 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) pieveica Soči spēlētājus un sērijā pārņēmusi vadību ar 2-0.

Kā zināms, Austrumu konferences sērijas pirmajos mačos sestdien zaudējumus cieta Latvijas aizsargu Artūra Kuldas un Oskara Bārtuļa pārstāvētās komandas.

Kuldas pārstāvētā Ufas Salavat Julajev komanda ar 0:2 (0:0, 0:2, 0:0) izbraukumā piekāpās pašreizējai čempionei Magņitogorskas Metallurg. Abi vārti tika gūti otrajā trešdaļā, kad trīs minūšu laikā izcēlās Sergejs Mozjakins un Tims Stepltons. Savukārt mājinieku vārtsargs Vasilijs Košečkins atvairīja visus 24 pretinieku raidījumus.

Kulda laukumā pavadīja 19 minūtes un 24 sekundes, kuru laikā izpildīja trīs spēka paņēmienus un bloķēja vienu pretinieku raidījumu.

Tikmēr Kazahstānas vienība Astanas Baris, ko pārstāv Bārtulis, ar 2:5 (1:1, 0:1, 1:3) izbraukumā piekāpās Omskas Avangard spēlētājiem. Pirmā vadībā izvirzījās Baris vienība, bet turpinājumā Avangard izcēlās ar četriem precīziem raidījumiem pēc kārtas un savus otros vārtus viesi guva vien noslēdzošajā minūtē.

Uzvarētājiem pa reizei izcēlās Deniss Kuļašs, vācietis Fēlikss Šucs čehs Vladimīrs Sobotka, Vadims Homickis un Aleksandrs Perežogins.

Bārtulis nospēlēja 19 minūtes un 51 sekundi, izceļoties ar diviem metieniem, vienu spēka paņēmienu un vienu bloķētu raidījumu.

Tāpat ar panākumu izslēgšanas turnīru sāka Čeļabinskas Traktor, izbraukumā ar 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) pārspējot Novosibirskas Sibirj vienību, kas regulārajā sezonā guva otro vietu Austrumu konferencē.

Pirmie gan vadībā izvirzījās Sibirj hokejisti, tomēr pēc tam Traktor guva četrus bezatbildes vārtus, ar diviem precīziem metieniem un vienu rezultatīvu piespēli atzīmējoties amerikāņu aizsargam Deronam Kvintam.

Visas sērijas ilgs līdz vienas komandas četrām uzvarām.