06.07.2014. 20:11
Latvijas motobraucējs Matīss Karro svētdien izcīnīja 12.vietu Zviedrijā notikušā pasaules čempionāta motokrosā prestižās MXGP klases 12.posmā.

Wilvo Forkrent KTM komandu pārstāvošais Karro pirmajā braucienā palika vien 19.vietā, bet otrajā atkārtoja karjeras augstāko sasniegumu un finišēja astotajā pozīcijā. Divu braucienu summā Karro tika pie 15 punktiem.

Tikmēr Dāvis Ivanovs no MX Moduls komandas savā pirmajā pasaules čempionāta posmā šosezon pirmajā braucienā finišēja 24.vietā, bet otrajā - izstājās.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā MXGP klasē pēc 12 posmiem līderpozīcijā ar 527 punktiem nostiprinājās septiņkārtējais pasaules čempions Antonio Kairoli no Itālijas, kurš šoreiz uzvarēja abos braucienos, bet Karro ar 146 punktiem saglabājis 16.vietu, kamēr Augusts Justs, kurš pārtraucis savu karjeru, sešos posmos tika pie desmit punktiem un ir 36.pozīcijā.

Tikmēr MX2 klasē pēc izstāšanās pirmajā braucienā otrajā augsto 12.vietu izcīnīja Pauls Jonass, tiekot pie savas līdzšinējās karjeras augstākā rezultāta. Posma summā Jonasam šoreiz 17.vieta.

Savukārt Roberts Justs pirmajā braucienā palika pirmais aiz punktu robežas, bet otrajā izstājās.

Jonass sezonu izlēmis turpināt pasaules čempionāta MX2 klasē, atsakoties no dalības Eiropas čempionāta sacensībās 250 kubikcentimetru klasē.

MX2 klases kopvērtējumā R.Justs ar 51 punktu ieņem 24.vietu, kamēr četros posmos startējušais Jonass ar 23 punktiem pacēlies uz 27.pozīciju.

Sezona līdz septembrim risināsies 18 posmu garumā. Pēc sezonas septembra beigās Ķeguma trasē Zelta zirgs risināsies prestižais pasaules Nāciju kauss motokrosā.