20.04.2014. 19:24
Bulgārijā noslēdzies piektais pasaules motokrosa čempionata posms ''MXGP'' un ''MX2'' klasēs, kurās, kā ierasts, uz starta izgāja Matīss Karro, Augusts Justs un Roberts Justs.

''MX2'' klases kvalifikācijā Roberts Justs vakar izcīnīja 20.vietu, un šodien bija apņemības pilns papildināt savu šīs sezonas punktu bagāžu. Pirmā brauciena startā Roberts ierindojās otrā desmita vidū, kas bija pietiekami laba pozīcija cīņā par ieskaites punktiem. Taču, tuvojoties brauciena vidum, kadā no trases sektoriem tika piedzīvots kritiens un sportists nebija spējīgs braucienu turpināt. Pirmai brauciens neveiksmīgs, un atlika vien cerēt, ka kritiens neatstās sekas uz otrā brauciena sniegumu.

Tajā Justs spēja saņemties un brauciena lielāko daļu atradās 17.pozīcijā, kuru saglabāja arī līdz finišam. Otrajā braucienā izcīnītie četri punkti Robertu posma kopvērtējumā ierindoja 19.vietā, bet pasaules čempionātā ieskaitē Roberts ar izcīnītiem 29 punktiem ieņem 21.vietu. Par posma uzvarētāju kļuva Džefrijs Herlings.

''MXGP'' klasē vakar neveiksmīga kvalifikācija abiem Latvijas pārstāvjiem - Augustam Justam un Matīsam Karro. Abi sportisti izstājās, un šodien vietas pie starta barjeras ieņēma kā pēdējie. Pirmais brauciens labāks padevās Karro, kurš tā laikā cīnījās par vietām otrā desmita vidū un finišu sasniedza 14.vietā. Augusta Justa trasē paradītais ātrums pirmajā braucienā par ieskaites punktiem pacīnīties neļāva - finišā 22.vieta.

Otro braucienu Karro sāka desmitajā pozīcijā, bet brauciena laikā, spītējot stiprajam lietum, spēja pakāpties līdz pat septītajai vietai. Trīs apļus pirms beigām, kad bija lielas cerības apsteigt priekšā braucošo konkurentu, Karro krita un zaudēja uzreiz vairākas pozīcijas. Brauciena pašā izskaņā tika piedzīvots vēl viens kritiens, kā arī motociklu piemeklēja tehniskas problēmas. Viss, kas brauciena laika tika izcīnīts, pazuda pāris neveiksmīgos mirkļos, un finišu Matīss sasniedza 17.vietā. Posma kopvērtējumā 11 punkti un 16.vieta. Augusts Justs otrajā braucienā izstājās, bet par uzvarētāju kļuva kopvērtējuma līderis Antonio Kairoli. Pēc aizvadītiem pieciem posmiem, Karro ir izcīnījis 54 punktus un atrodas kopvērtējuma 17.vietā. Augusta Justa kontā 10 punkti un 25.vieta.

Brāļi Justi pēc nedēļas startēs Aizputē, kur tiks atklāta Latvijas čempionāta sezona, bet Matīss Karro apstiprinājis savu dalību ''Monster Energy Superkauss'' pirmā posma sacensībās, kuras 1.maijā norisinasies Valmierā.