27.09.2015. 21:21
Latvijas motokrosa braucējs Matīss Karro svētdien ieņēma 14.vietu trešajā Francijā notikušā pasaules Nāciju kausa izcīņas finālbraucienā. Savukārt kopvērtējumā Latvija ieņēma 19.vietu, bet uzvaru izcīnīja mājiniece Francija, kas tikai trešajā finālbraucienā nodrošināja sev triumfu.

Trešajā finālbraucienā Karro Latviju pārstāvēja «Open» klasē, bet prestižākajā MXGP klasē startēja Dāvis Ivanovs.

Trešā brauciena sākumā Karro ilgstoši atradās septītajā pozīcijā, bet vēlāk atkrita uz 11.vietu, kamēr finišā latvietis atkāpās vēl divas pozīcijas zemāk. Savukārt Ivanovs pēc pirmajiem apļa atradās 27.pozīcijā, bet finišā viņš ieņēma 26.vietu.

Savukārt uzvaru trešajā braucienā izcīnīja Romāns Fevrs, aiz sevis atstājot nīderlandieti Benu Taunliju un Džastinu Baršu.

A photo posted by Matiss Karro (@matisskarro) on Sep 25, 2015 at 12:48pm PDT

Kā zināms, otrajā finālbraucienā Karro nefinišēja, bet MX2 klasē bija paredzēts, ka uz starta dosies pasaules vicečempions Pauls Jonass, tomēr viņš no rīta piedzīvoja kritienu un komanda pieņēma lēmumu nestartēt MX2 klasē.

Karro pēc pirmā aplī bija starp vadošajiem sportistiem, tomēr otrā apļa sākumā latvietis jau atradās 14.pozīcijā. Tad Karro piedzīvoja neveiksmi un atkrita uz pēdējo vietu. Pēc otrā apļa, atrodoties jau pēdējā, 38.vietā, latvietis no sacensībām izstājās.

Uzvaru otrajā braucienā izcīnīja pasaules čempions MXGP klasē mājinieks Fevrs, bet otro vietu ieņēma amerikānis Kūpers Vebs, kurš piedzīvoja kritienu cīņā par pirmo vietu un piekāpās francūzim. Tikmēr trešajā vietā finišēja vēl viens mājinieks Marvins Muskē.

Jau vēstīts, ka pirmajā fināla braucienā Ivanovs ierindojās 20.pozīcijā.

Pirmajā braucienā Ivanovs pēc lieliska starta lielāko daļu pirmā apļa brauca trešais, tomēr tā beigās piedzīvoja kritienu un otrajā aplī devās kā 16., bet jau trešajā aplī latvietis bija atkāpies uz 22.pozīciju. Ārpus labāko divdesmitnieka viņš turējās līdz astotajam aplim, bet pēc tam izdevās nedaudz uzlabot savas pozīcijas un 15.aplī pakāpties uz 17.pozīciju. Tomēr pēdējos apļos Ivanovs atkāpās par dažām pozīcijām un finišā ieņēma 20.vietu.

Pirmajā braucienā triumfēja amerikānis Džastins Baršs, otrais bija krievs Jevgēņijs Bobriševs, bet trešo vietu ieņēma Maksimilans Nagls no Vācijas. Savukārt kā ceturtais finišēja mājinieks Muskē, kurš ilgi cīnījās par pirmo vietu ar Baršu, bet piedzīvoja kritienu un ar grūtībām saglabāja vietu labāko braucēju pulkā.

Uzvaru kopvērtējumā ar 14 punktiem izcīnīja Francija, no kuras par diviem punktiem atpalika ASV, bet trešie ar 56 punktiem bija beļģi. Ceturto vietu, atpaliekot desmit punktus no goda pjedestāla, ieņēma Igaunija, bet par punktu mazāk izcīnīja Šveice.

Savukārt Latvija ar 97 punktiem ieņēma 19.vietu 20 punktu guvušo izlašu konkurencē.

Pērn Nāciju kauss notika Latvijas trasē «Zelta zirgs», pašmāju komandai izcīnot 12.vietu.

Pērn Latviju šajās sacensībās pārstāvēja Jonass, Karro un pašlaik savainotais Roberts Justs.

Latvijas pārstāvis par Nāciju kausa izcīņas čempionu vienīgo reizi kļuvis 1968.gadā, kad to PSRS izlases sastāvā spēja Arnis Angers. Neatkarības gados Latvija labāko rezultātu sasniedza 1992.gadā, kad salīdzinoši mazā konkurencē izcīnīja 11.vietu, bet pēc tam sekmīgākais bijis tieši pērnais gads.