09.07.2015. 10:01
Šodien Rīgā noslēgsies ilggadējā pasaules čempiona Anatolija Karpova un lielmeistara Jevgeņija Svešņikova ātrā šaha mačs. Abu pieredzējušo šahistu cīņa sākās 7. jūlijā, un pēc četrām aizvadītajām kārtām vadībā ir izvirzījies Karpovs (2,5:1,5).

Pēc pirmajām divām partijām vadībā ar 1,5:0,5 bija izvirzījās Svešņikovs. Pirmo partiju abi šahisti nospēlēja neizšķirti, bet otrajā partijā Karpovs zaudēja, pārtērējot noteikto apdomas laiku. Savukārt otrajā mača dienā Svešņikovam spēle nevedās, un Karpovs izvirzījās vadībā, uzvarot abas partijas. Rezultāts pēc ceturtās partijas ir 2,5:1,5.

Abi šahisti kopumā Rīgā aizvada sešas partijas, ar laika kontroli 25 minūtes uz partiju katram dalībniekam + 10 sekundes par katru izdarīto gājienu. Šaha lielmeistaru duelis noslēgsies ceturtdien, 9.jūlijā, plkst.15.00.

Partiju elektroniskā tiešraide un video plūsma no spēļu norises vietas ir pieejama Latvijas Šaha federācijas (LŠF) interneta vietnē: Svešņikovs pret Karpovu » LATVIJAS ŠAHA... Partiju gaitu interneta tiešraidē šodien komentēs pieredzējušie Latvijas šahisti Aleksejs Širovs un Dana Reizniece-Ozola.

Anatolijs Karpovs dzimis 1951. gadā, 15 gadu vecumā viņš kļuva par meistaru, bet 19 gadu vecumā - par šaha lielmeistaru. Karpovs ir divpadsmitais pasaules čempions šahā (no 1975. līdz 1985. gadam).

Jevgeņijs Svešņikovs dzimis 1950. gada 11. februārī, ir šahists, lielmeistars, kā arī treneris un šaha literatūras autors. Šahu spēlē kopš piecu gadu vecuma. Svešņikovs ir Krievijas pilsonis, dzīvo Rīgā un šaha sacensībās kopš 2002. gada pārstāv Latviju. Par starptautisko lielmeistaru šahā kļuvis 1977, ir 2003. un 2008. gada Latvijas čempions. Ir devis lielu ieguldījumu atklātņu teorijā - izstrādājis oriģinālu sicīliešu aizsardzības variantu, kas ir nosaukts par Čeļabinskas jeb Svešņikova variantu.

Iepriekš Svešņikovs spēlējis 45 partijas ar pasaules čempioniem, izcīnot 22 punktus no 45. Ar Karpovu spēlējis četras reizes un visas partijas beigušās neizšķirti.

Informāciju sagatavoja:Lauris Kļaviņš,Latvijas Šaha federācijas preses pārstāvisNodens, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties