10.09.2016. 20:51
Ģirtam Karlsonam gūstot divus vārtus, "Ventspils" futbolisti sestdien "Synottip" Virslīgas čempionāta 20. kārtas spēlē ar rezultātu 3:0 viesos uzveica turnīra debitanti RFS.

Ventspilniekiem sastāvā bija vairākas izmaiņas no ierastā vienpadsmitnieka, bet pamanāmākā no tām bija pieredzējušā Andreja Pavlova stāšanās vārtos Maksima Uvarenko vietā. Iepriekš pēdējo reizi 37 gadus vecais vārtsargs laukumā devās 28. jūlija mačā pret "Mettu/LU".

Pirmajās divās savstarpējās sezonas spēlēs uzvaras tika dalītas uz pusēm, bet iepriekšējā mačā Ventspilī RFS svinēja minimālu (1:0) uzvaru. Kurzemnieki jau no mača sākuma demonstrēja apņēmību atriebt šo neveiksmi. 21. minūtē Nikolā Boranijaševičs pa labo malu piespēlēja soda laukumā ieskrējušajam Jurijam Žigajevam, kurš tālāk raidīja bumbu gar vārtiem un īstajā vietā bija Ģirts Karlsons, panākot 1:0 viesu labā. Virslīgas labākajam bombardierim tie bija jau 13 vārti šajā sezonā. Dažas minūtes vēlāk Nikam Piļijevam bija diezgan laba iespēja izlīdzināt rezultātu, tomēr tā palika neizmantota.

30. minūtē labi flangā nospēlēja Žigajevs un Piļijevs pie paša soda laukuma robežas pārkāpa noteikumus, saņemot par to dzelteno kartīti. Saasinājums pēc brīvsitiena gan neizdevās tāds, kā ventspilnieki bija iecerējuši. Dažas minūtes vēlāk pēc Žigajeva centrējuma no labās malas nesekmīga aizsarga Viktora Litvinska darbība, ārā no soda laukuma mērķēto bumbu trāpot pa savu komandas biedru Vjačeslavu Isajevu, bumba atlēca pie vārtu priekšā esošā Karlsona, kurš otro reizi mačā raidīja bumbu vārtos, gūstot savus 14. vārtus sezonā - 2:0 "Ventspils" labā.

40.minūtē pēc Abdullahi Alfas piespēles Karlsons varēja uztvert bumbu pats, taču meistarīgi to palaida garām, lai bumbu varētu pieņemt labākā pozīcijā esošais Aleksejs Aleksejevs. Krievijas pussargam atlika pārspēt Māliņu, un viņš to arī paveica, tablo liekot pārslēgties jau uz 3:0 ventspilnieku labā. Četras minūtes vēlāk pēc Žigajeva sitiena bumba trāpīja pa kreiso vārtu stabu un vārtu priekšā neizdevās arī pielabot pēc atlēkušās bumbas. Pēc 45 nospēlētām minūtēm "Ventspils" bija ielikusi stabilus un drošus pamatus otrajai uzvarai pēc kārtas.

Pāris minūtes pēc otrā puslaika sākuma Ndžī izrāvās viens pret vienu un pēc kontakta ar aizsargu krita soda laukumā, taču tiesnesis uzskatīja, ka aizsardzībā nospēlēts precīzi. 54. minūtē Dariuss Kazubovičs, saņēmis bumbu soda laukumā, apspēlēja ventspilnieku aizsardzību un no lieliskas pozīcijas nespēja trāpīt bumbu vārtos, tomēr kopumā otrā puslaika pirmajās desmit minūtēs RFS bija tuvāk vārtu gūšanai nekā pretinieki.

83. minūtē pēc Karlsona piespēles Aleksejevs no teicamas situācijas varēja gūt savus otros un komandas ceturtos vārtus, tomēr sita bumbu pāri vārtiem. Dažas minūtes vēlāk Sorokins kļūdījās, atspēlējot bumbu atpakaļ, to pārtvēra Aleksejevs, kuram vēlreiz bija izcila iespēja palielināt rezultātu, taču Māliņš savu komandu glāba. Ļoti labu momentu vairs nebija nevienai no komandām, un "Ventspils" svinēja uzvaru ar 3:0.

RFS piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas un neveiksmju līniju centīsies pārtraukt nākamnedēļ, kad mājās uzņems labu formu uzņēmušo "Jelgavu". Ventspilnieki, kuriem šis bija otrais panākums pēc kārtas, nākamnedēļ mājās spēlēs pret citu debitanti no galvaspilsētas "Riga FC".

Vārti: Karlsons 21' 34', Aleksejevs 40'Brīdinājumi: Piļijevs 31'RFS: Māliņš, Krjauklis, Kaļiņins, Višņakovs (Hvoiņickis 88'), Piļijevs, Kozlovs, Kazubovičs (Kovaļonoks 59'), Isajevs, Ndžī, Šlampe (Sorokins 46'), Litvinskis.Ventspils: Pavlovs, Siņeļņikovs (Rugins 78'), Boranijaševičs, Postņikovs, Žuļevs, Koļesovs, Aleksejevs, Žigajevs (Tīdenbergs 78'), Rečickis (Pauļus 63'), Alfa, Karlsons.Galvenais tiesnesis: Jevgenijs Vasjukovs