05.01.2016. 07:42
Par piekto visu laiku uzvarām bagātāko NBA treneri kļuvis pieredzējušais Džordžs Kārls, kura „Kings” šonakt ar 116:104 pārspēja bez Kevina Durenta spēlējošo „Thunder”. Savukārt Dreimonds Grīns savāca trešo triple-double pēc kārtas un palīdzēja „Warriors” pārspēt „Hornets” ar 111:101 un panākt sezonas bilanci 32-2.

Treneris Džordžs Kārls šonakt kļuva par piekto visu laiku uzvarām bagātāko galveno treneri NBA vēsturē, apsteidzot titulēto Filu Džeksonu, pašreizējo „Knicks” prezidentu. Kārls izcīnījis 1156 uzvaras, tiesa, šodienas uzvarā krietni noderēja fakts, ka pretiniecei „Thunder” (24-11) nelielas traumas dēļ nevarēja palīdzēt Kevins Durents. 15 piespēles un 17 punkti Raselam Vestbrukam, taču viņš tomēr piekāpās Reižona Rondo priekšā – Rondo 13 punkti, 19 piespēles, deviņas atlēkušās un piecas pārtvertas bumbas. Rondo ar vidēji spēlē izdarītām 11.3 piespēlēm šajā rādītājā šosezon ir pārliecinoši labākais līgā.

„Kings” (14-20) mača varonis gan bija Demarkuss Kazinss, kurš sameta 33 punktus un savāca 19 atlēkušās bumbas. Ar 21 punktu atzīmējās arī rezervists Marko Belineli, bet ar vislabāko +/- rādītāju atzīmējās grieķu centrs Kosta Kufuss (+27). Viņam arī astoņi punkti un četri bloki, turklāt "Kings" izdevās veiksmīgi nospēlēt tieši brīžos, kad Kufuss un Kazinss laukumā bija reizē.

Par mača varoņiem runājot – Dveins Veids spēlē pret „Pacers” (19-15), kura apgaismoja problēmu dēļ aizkavējās par krietnu pusstundu, pieredzēja, kā viņa pārstāvētā „Heat” vēl trešajā ceturtdaļā atrodas 18 punktu iedzinējos. Ar Veida un 31 punktu guvušā Krisa Boša palīdzību izdevās atspēlēties, un Veids pēdējā pamatlaika sekundē izrāva neizšķirtu, savukārt papildlaikā „Heat” (21-13) nokārtoja savu trešo uzvaru pēc kārtas ar 103:100. Veids maču noslēdza ar 27 punktiem, kamēr Indianas sastāvā 32 punkti Polam Džordžam.

Čempiones „Warriors” sastāvā šodien atkal bija iepriekšējā spēlē traumu atsvaidzinājušais Stefens Karijs (30 punkti), kā arī pēc vairāk nekā mēneša pārtraukuma ierindā atgriezās Herisons Bārnss (astoņi punkti), kurš vēl gan spēlēja kā rezervists. Ar viņu palīdzību, kā arī Kleja Tompsona samesto 30 punktu un rezervista Marīsa Speitsa 17 minūtēs gūto 15 punktu artavu izdevās pārspēt „Hornets” ar 111:101. „Warriors” savā rēķinā ierakstīja 32. uzvaru sezonas 34 spēlēs, bet Dreimonds Grīns kļuva par vienu no 15 spēlētājiem NBA vēsturē, kuri pratuši savākt triple-double trīs spēlēs pēc kārtas. Grīns to paveica gan pret Denveru, gan Hjūstonu, bet šonakt pret bez Nikolā Batuma spēlējošo Šarloti izcēlās ar 13 punktiem, 15 atlēkušajām bumbām un desmit piespēlēm.

Ļoti pārliecinošas uzvaras izcīnījušas līgas citas favorītes „Cavaliers” (23-9) un „Spurs” (30-6). Klīvlenda ar 22 punktu pārsvaru sasita Toronto, trāpot 17 tālmetienus. Kairijs Ērvings izdalīja astoņas piespēles un guva 25 punktus, abos rādītājos esot labākais savā komandā, kamēr Lebronam Džeimsam 20 punkti. Savukārt „Spurs” viesos ar 25 punktu pārsvaru sagrāva Milvoki, un Kavai Lenardam pietika ar 12 metieniem no spēles un trim soda metieniem, lai savāktu 24 punktus, kamēr Tonija Pārkera prombūtnē 18 punktus ar lielisku precizitāti (6/7 no spēles) sameta debitants Džonatons Simonss.

Pretiniekus sagrāva arī „Pistons” (19-16), kurai savā laukumā 26 punktu pārsvars pār „Magic”. Kārtējais double-double Andrē Dramondam (17+12), bet Brendons Dženingss nieka 18 minūtēs sameta 17 punktus un izdalīja sešas piespēles. Tikmēr sezonas ceturto uzvaru (4-33) guvusi „76ers”, kura ar 109:99 apspēlēja citu līgas pastarīti „Timberwolves” (12-23). Sevi lieliski jaunajā komandā turpina pieteikt Išs Smits, kuram 21 punkts un 11 piespēles, bet Džalils Okafors šoreiz guva tikai desmit punktus. Neko daudz labāka spēle arī Minesotas debitantam Karlam Entonijam Taunsam, kurš guva astoņus punktus un savāca sešas atlēkušās.