19.06.2015. 16:00
36 gadus vecā horvātu "eisu mašīna" Ivo Karlovičs piektdien Halles ceturtdaļfinālā nodemonstrēja žilbinošu servēšanu, trīs setu uzvarā pār Tomāšu Berdihu (7:5, 6:7(8), 6:3) izceļoties ar 45(!) eisiem, kas ir jauns rekords trīs setu spēlēs.

Tomāšs Berdihs 1. setā salūza priekšpēdējā geimā, kurā ar trim "forehand" kļūdām deva pretiniekam trīs breikbumbas. Čehs pirmo atspēlēja, bet pēc tam viņam dubultkļūda. Ivo Karlovičs setā ar servi zaudēja tikai četras izspēles un bija pārāks ar rezultātu 7:5.

Berdiham 2. sets bija cerīgāks un tajā izdevās uzvarēt, lai gan ar milzu pūlēm. Karlovičs 10 minūtes ilgušajā astotajā geimā atspēlēja divas breikbumbas, abos gadījumos izceļoties ar eisu, turklāt pirmajā reizē tas bija ar otro servi.

Šoreiz taibreiks tika spēlēts, un Karlovičs jau pašā sākumā ar "serve&volley" kļūdu Berdiham deva handikapu. Tomāšs vēlāk bija vadībā ar 6:3 jeb ieguva trīs setbumbas. Karlovičs ar servi atspēlēja pirmās divas, bet trešā Berdiham bija ar pašu servi. Otro reizi mačā ļoti svarīga punkta izspēlē viņam dubultkļūda!

Un tomēr Berdihs uzvarēja taibreikā. Viņš pie rezultāta 7:8 ar labu pirmo servi atspēlēja mačbumbu. Karlovičs servi atsita tīklā. Nākamais punkts bija tāds pats, un Berdihs ieguva piekto setbumbu. Tās izspēlē Karloviču otro reizi šajā taibreikā iegāza "volley" sitiens – 10:8 Berdiha labā.

Viņam pret Karloviču taibreikos 3-6 bilance, bet mačos 3-5! Karlovičs 3. setā vienīgo breiku ieguva trešajā geimā, kad viņam uzņemšanā izdevās trīs labi punkti – "forehand" sitiens stūrī, pēc tam "svece" un visbeidzot precīza spēle pie tīkla. Tādā veidā tika iegūtas divas breikbumbas. Berdiham "forehand" kļūda, kas faktiski nozīmēja mača beigas. Tomāšs septītajā geimā nopelnīja breikbumbu, bet Karlovičs trešo reizi šajā mačā pretinieka breikbumbas izspēlē izcēlās ar eisu.

Un eisu Karlovičam bija ļoti, ļoti daudz – 45! Pēdējais bija mačbumbas izspēlē, ļaujot Karlovičam iegūt jaunu rekordu – visvairāk eisu trīs setu mačā. Berdiham bija tikai septiņi. Četri tenisisti spējuši trīs setu mačos izcelties ar 40+ eisiem (skatīt zemāk tabulu). Karlovičam tas izdevies divreiz. Zīmīgi, ka visi mači notikuši telpās. Arī šodien tika spēlēts zem jumta, jo Vācijā līst. Karloviča eisu rekords ir 78. Tik daudz viņam bija 2009. gadā Deivisa kausā piecos setos (14:16 pēdējā setā) zaudētajā spēlē pret Radeku Štepāneku.

Šonedēļ laboti trīs eisu rekordi. Sabīne Liziki aizvakar Birmingemā divos setos saservēja 27 eisus, kas ir WTA rekords vienā spēlē. Tikmēr Džons Isners un Felisiano Lopess vakar Londonā divatā trīs taibreiku mačā sakrāja 65 eisus. Tas ir jauns rekords trīs setus spēlēs, skaitot abu spēlētāju eisus.

Karlovičs šogad otro reizi uzveica Top 10 spēlētāju. Pirmā uzvara bija janvārī Dohā pret Novaku Džokoviču – 6:7(2), 7:6(6), 6:4. Pasaules pirmajam numuram toreiz neizdevās tikt pie kaut vienas breikbumbas. Ivo uz zālāja seguma pirmā desmitnieka tenisistus nebija pieveicis kopš 2009. gada Vimbldonas, kur viņš ceļā uz karjeras vienīgo "Grand Slam" ceturtdaļfinālu pieveica Žo-Vilfrīdu Tsongu (#9) un Fernando Verdasko (#8).