23.04.2014. 21:25
Kristīnes Kārkliņas supermetiens pēdējā minūtē nodrošināja "TTT Rīga" basketbolistēm papildlaiku, bet pagarinājumā rīdzinieces pārliecinoši uzbruka un izbraukumā uzvarēja SK "Cēsis" ar rezultātu 75:68, finālsērijā līdz trīs uzvarām izvirzoties vadībā ar 2-1. Cēsis gandrīz astoņas minūtes nespēja iemest no spēles. Nākamā spēle notiks 26. aprīlī plkst. 20:00 Olimpiskajā sporta centrā.

Uzbrucēja Zane Jākobsone otrās spēles beigās salauza degunu, tādējādi būdama spiesta trešdien atbalstīt komandu no soliņa. Viņas vietā Cēsu kapteines pienākumus uzņēmās saspēles vadītāja Zane Lapsiņa, savukārt uzbrucējas postenī laukumā devās Ieva Jansone. Savas pēdas atstāja karstais pavasaris – vairākas spēlētājas pirms spēles saaukstējās.

SK Cēsis: Z. Eglīte, Priede, Silarāja, Vītola, MooreTTT Rīga: S. Carter, Kārkliņa, B. Eglīte, Rozenberga, Kūlīte

Ieva Kūlīte pārlēca Džesiku Mūru, savukārt Dita Rozenberga ātrajā uzbrukumā ieskrēja soda laukumā no kreisās malas un guva divus vieglus punktus. Arī nākamajā reizē grozu iekaroja tieši viņa, pēc Mūras pārkāpuma iemetot otro soda metienu. Cēsis atbildēja ar daudzām izcīnītām bumbām uzbrukumā, taču ilgi nevarēja trāpīt grozā. Vairākas reizes TTT spēlētājas atstāja nepiesegtu Zani Eglīti un trešajā reizē viņas tālmetiens bija precīzs, uz brīdi izvirzot mājinieces vadībā – 8:7.

Pirmās ceturtdaļas turpinājumā biežāk uzbrukuma bumbas izcīnīja TTT spēlētājas, pārvēršot tās otrās iespējas punktos. Uzbrukuma koncertu paspilgtināja Kristīnes Kārkliņas reids pāri visam laukumam, panākot rīdziniecēm sešu punktu pārsvaru – 11:17. Cēsis lietā lika Mūras un Kristīnes Silarājas saspēli, enerģiskajai uzbrucējai samazinot starpību. Tikpat aktīva abos laukuma galos bija dzimšanas dienas gaviļniece Liene Priede, savukārt Ievas Vītolas tālmetiens ļāva Cēsīm desmitminūti noslēgt neizšķirti – 21:21.

Mazo spēlētāju aktivitātes nākamās ceturtdaļas sākumā deva Cēsīm četru punktu pārsvaru. Mājinieces ilgu laiku atradās vadībā, pateicoties Džesikas Mūras lietderīgajam darbam uzbrukumā, savukārt TTT priekšējā līnija sāka izjust piezīmju problēmas. Rūtas Veideres trīs pārkāpumus radās iespēja kompensēt ar Zanes Lapsiņas nesportisko piezīmi, taču brīvmetieni un bumbas kontrole beidzās tikai ar vienu gūtu punktu – 29:27. Cēsis saglabāja trīs četru punktu pārsvaru, taču Kitijas Laksas tālmetiens un Līgas Šurkusas tālais divpunktnieks samazināja mājinieču vadību līdz minimumam – 35:34.

Spēku samēru maiņa cīņā par uzbrukuma bumbām (8-6) mainīja metienu attiecību no spēles. Cēsis pirmajā puslaikā iemeta 12 no 35 metieniem, kamēr TTT spēlētājas realizēja 14 no 32 mēģinājumiem. Armanda Krauliņa un Uģa Viļuma komanda spēja ievērojami samazināt arī otru vājo punktu jeb kļūdas (3-7).

Neraugoties uz Cēsu garo spēlētāju augumu pārsvaru, TTT aizsardzes un uzbrucējas pret viņām agresīvi cīnījās aizsardzībā, liedzot izdarīt netraucētus metienus. Tāda taktika radīja pretuzbrukumu iespējas, kuras punktos pārvērta Baiba Eglīte un Sidnija Kārtere. Izrāviens 0:7 panāca TTT četru punktu pārsvaru – 37:41. Ne visus metienus izdevās realizēt, tāpēc Brumermane un Mūra 27. minūtē atjaunoja neizšķirtu – 41:41. Sekoja Baibas Eglītes un Mūras precīzo metienu apmaiņa, taču Baiba nekavējās iešaut nākamo divpunktnieku. Amerikāniete revanšējās, cīņā zem groza radot labu situāciju Ievai Jansonei – 45:45. Sidnijas Kārteres spars, nogādājot bumbu Ievai Kūlītei, pēc četriem neizšķirtiem noslēdza pusstundu TTT labā – 49:47.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā sekoja jauns pavērsiens. Sidnija Kārtere neveiksmīgi piezemējās un sāpēs atstāja laukumu. Cēsis nekavējoties atbildēja ar Lienes Priedes tālmetienu – 50:49. Sekoja Ievas Vītolas divpunktnieks, taču Britnijas Kārteres lēciena augstums ļāva savākt atlēkušās bumbas uzbrukumā un otrajā piegājienā gūt grozu – 52:51. Sidnija divarpus minūšu laikā spēja atgriezties laukumā brīdi pēc epizodes, kad agresīvu grozu guva Ieva Jansone – 54:51.

Rūtai Veiderei un Sidnijai Kārterei vajadzēja 60 sekundes, lai atgūtu vadību TTT – 55:54. Pārsvaru nostiprināt neizdevās. No groza apakšas divus punktus guva Mūra, bet Kārkliņas skriešanās ar Silarāju beidzās ar nesportisko piezīmi. Mājinieču Kristīne iemeta abus soda metienus, savukārt bumbas kontrole punktos pārvērsta netika – 58:55. Pirms noslēdzošajām trīs minūtēm Cēsu pārsvars bija pieci punkti – 60:55.

Minūti vēlāk Mūra saņēma piekto piezīmi, taču TTT pretuzbrukums beidzās ar Rozenbergas pārkāpumu uzbrukumā. Pretējā pusē Kūlīte pārķēra Vītolas mesto bumbu un Silarāja pārkāpa noteikumus pret Baibu Eglīti – 60:57. Nākamo TTT uzbrukumu ar masīvu frontālo tālmetienu noslēdza Kristīne Kārkliņa – 60:60! Paliekot 15,6 sekundēm, komandas devās Cēsu treneru pieprasītā minūtes pārtraukumā. Tam sekoja TTT minūte. Pagāja astoņas sekundes, Kārkliņa kavēja Priedi un atstāja laukumu ar piecām piezīmēm. Atlika 6,9 sekundes, Zane Eglīte ieskrēja soda laukumā, taču neiemeta no groza apakšas. Papildlaiks!

Pagarinājums sākās ar neveiksmīgām uzbrukumu apmaiņām, kamēr tālmetienu no kreisā stūra realizēja Baiba Eglīte – 60:63. Lienes Priedes brīvmetienus divus punktus ar sodu pretī lika Dita Rozenberga – 62:66. Cēsīm radās grūtības iemest no spēles, taču Silarājas soda metieni bija precīzi. Un atkal TTT atbildēja ar trīs punktu gājienu. Perimetrā izšāva Kitija Laksa – 64:69. Cēsis turpināja kļūdīties un netrāpīt, bet Baiba Eglīte garāmgājienu izmantoja – 64:71. Pagāja astoņas (!) minūtes, lai Cēsis gūtu grozu no spēles, taču tas neko neglāba.

SK Cēsis – TTT Rīga 68:75 (21:21, 14:13, 12:15, 13:11, 8:15)SK Cēsis: Priede 19 (3ab, 3rp, 6ip), Silarāja 18, Moore 12 (7ab)TTT Rīga: Baiba Eglīte 19 (6ab), Kārkliņa 12 (4ab, 4rp, 5pp, 5ip), Sydney Carter 11 (3ab, 6rp, 6ip, 4pb), Kūlīte 8 (9ab), Laksa 8, Rozenberga 6 (5ab, 5pp), Brittany Carter 5, Šurkusa 4, Veidere 2

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa