02.07.2015. 20:49
UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmās kārtas pirmajā spēlē šovakar Rīgas „Skonto” futbolisti savā laukumā ar 2:1 uzvarēja Īrijas klubu „Saint Patrick’s Athletic”. Atbildes mačs notiks pēc nedēļas, 9. jūlijā Dublinā, bet nākamajā kārtā iekļūs komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā.

„Skonto” futbolisti maču iesāka aktīvāk, cenšoties kontrolēt bumbu un veidojot uzbrukumus, tomēr līdz reāliem draudiem viesu vārtiem nenonāca. „St. Patrick’s” komanda atbildēja ar retām, bet gana bīstamām piespēlēm starp mājinieku aizsargiem, pēc kurām varēja rasties ļoti bīstamas epizodes. Mača 21. minūtē viena no tālajām piespēlēm nonāca pie Īrijas kluba uzbrucēja Ārona Grīna, kurš raidīja bumbu starp aizsarga Oļega Timofejeva kājām vārtu tālajā stūrī, atstājot „Skonto” vārtsargu Andreju Pavlovu noskatāmies, kā bumba ielido vārtos.

26. minūtē labā sitiena pozīcijā nonāca Aleksejs Višņakovs, taču pēc viņa sitiena bumba trāpīja pa pretinieku futbolista muguru. 31. minūtē pēc brīvsitiena no lieliskas pozīcijas garām vārtiem aizsita „St. Patrick’s” aizsargs Šons Houārs, bet dažas minūtes vēlāk pēc Kristija Feigena uzbrukuma glāba Pavlovs. Spēles 38. minūtē „Skonto” tomēr izdevās panākt neizšķirtu, kad Andrejs Kovaļovs nometa bumbu pa sitienam Artūram Karašauskam, kurš no soda laukuma robežām precīzi sita vārtu labajā stūrī.

Otrā puslaika ievadā labākā iespēja gūt vārtus bija viesiem, kad „St. Patrick’s” labākais vārtus guvējs Īrijas čempionātā Kriss Foresters no lieliskas pozīcijas uzsita virsū Pavlovam. „Skonto” atbildēja ar Timofejeva centrējumu, pēc kura sitienu ar galvu izpildīja Vladislavs Gutkovskis, taču bumba lidoja tieši virsū viesu vārtsargam Brendenam Klārkam. Aizritēja tikai dažas minūtes un vēl vienā „Skonto” uzbrukumā vispirms tika bloķēts Karašauska sitiens, bet bumba nonāca pie Gutkovska, kurš to raidīja vārtu kreisajā stūrī.

72. minūtē pēc neveiksmīgas sadursmes laukumu bija spiests pamest Višņakovs, bet 74. minūtē pēc rikošeta bumba nonāca pie Gutkovska, kurš sita tikai pavisam nedaudz garām vārtu tālajam apakšējam stūrim. Atlikušajā laikā abas komandas centās gūt vēl vārtus, taču ļoti bīstami momenti vairs neradās.

Skonto - St. Patrick’s 2:1 (1:1)Vārti: Karašausks 38’, Gutkovskis 65’ – Grīns 21’.Brīdinājumi: Rode 27’, Jermolajevs 30’, Kovaļovs 36’, Mena 52’, Timofejevs 84' – Bolgers 62’, Čemberss 64’.Skonto: Pavlovs, Timofejevs, Rode, Smirnovs, Mena (Tatjefangs 90+2'), Višņakovs (Isajevs 72’), Kozlovs, Jermolajevs, Kovaļovs, Gutkovskis (Lukaņuks 83'), Karašausks.St. Patrick’s: Klārks, O’Braiens (Dezmonds 46’), Bermingems, Houārs (Makginess 67’), Brauns, Bolgers, Brenans, Čemberss, Foresters, Feigens (Makgrāts 73’), Grīns.Galvenais tiesnesis: Frans Jovičs (Horvātija).

Izmantotie resursi:uefa.com