26.08.2015. 16:30
Rīgas futbola kluba "Skonto" uzbrukuma līderis Artūrs Karašausks pēc trīs maču prombūtnes svētdien atgriezās komandas rindās un palīdzēja Ventspilī sakaut tiešo konkurenti (3:1). Sarunā ar Sportacentrs.com Karašausks atzina, ka uz Maskavas "Dynamo" jau bija devies, lai parakstītu līgumu, taču pēdējā brīdī pāreja nojuka vai tika iepauzēta.

"Kur biju pazudis? Tur, kur biju, manis vairs nav. Nezinu, vai došos atpakaļ," sacīja Artūrs Karašausks. Lai arī "Skonto" galvenais treneris Tamazs Pertija iepriekšējās preses konferencēs izvairījās no jautājuma par to, kur atrodas Karašausks, pats spēlētājs neslēpa, ka baumas par Maskavas "Dynamo" bija patiesas: "Domāju, ka visi to tāpat zina. Maskavas "Dynamo"? Nu ja!"

"Var teikt, ka man jau par 100% tur bija jāpaliek. Jāiziet medicīniskās pārbaudes un jānokārto daži sīkumi," Karašausks turpināja, piebilstot, ka līdz medicīniskajai apskatei nemaz nenonāca. "Notika kaut kādas problēmas. Nezinu līdz galam, kādas tieši. Pārbaudes nemaz negāju. Gaidīju to brīdi, jau bija sagatavots līgums, taču kaut kas līdz galam nenotika…"

Lai arī svētdien Karašausks atkal bija "Skonto" sarkanajā krekliņā, pats vēl pilnībā neizslēdz, ka līdz pāreju perioda beigām varētu tomēr atgriezties Maskavas "Dynamo" nometnē: "Vēl gaidu un varbūt atgriezīšos." Kamēr risinājās pārrunas, Karašausks trenējās kopā ar Maskavas "Dynamo" pirmo komandu. 23 gadus vecais uzbrucējs apstiprināja, ka "Dynamo" ar viņu bija rēķinājušies jau šīs sezonas kontekstā, nevis plānojuši pēc līguma parakstīšanas līdz ziemai atdot īrē "Skonto".

"Atpakaļ "Skonto" atgriezos pēc "Daugavpils" spēles, līdz Ventspilij paguvu aizvadīt divus treniņus," teica Karašausks. Nākamajā mačā piektdien pret "Daugavpili" viņš gan nespēlēs pilnīgi noteikti, jo svētdien pirmajā puslaikā tika brīdināts par simulāciju un nopelnīja ceturto dzelteno kartīti. Pats spēlētājs gan nepiekrita tiesneša lēmumam: "Kontakta ar pretinieku nebija, taču es arī neprasīju 11 metru soda sitienu. Nokritu – nokritu, un viss. Vēl piegāju pie tiesneša un uzprasīju, kāpēc tā, jo es pendeli neprasīju."

Ja pirmajā puslaikā "Skonto" praktiski nebija nevienas reālas vārtu gūšanas iespējas, otro puslaiku rīdzinieku sāka ļoti spēcīgi un, 25 minūtēs gūstot trīs vārtus, sarāva pretiniekus gabalos. "Varbūt bijām labāk gatavi fiziskā ziņā, vairāk gribējām uzvarēt un bijām vairāk gatavi to izdarīt," bilda Karašausks. Neskatoties uz maz momentiem, galvenais treneris Pertija pārtraukumā esot bijis apmierināts ar pirmajām 45 minūtēm: "Viņš teica, ka ļoti labi cīnāmies un presingojam. Ja turpināsim tā spēlēt otrajā puslaikā, tad uzvarēsim. Un tā arī notika."

Vaicāts par savu vārtu guvumu, 60. minūtē pēc standartsituācijas panākot 2:0, Karašausks sacīja, ka tā nebija iespēlēta kombinācija: "Uz to vietu vispār nevienam nebija jāiet, taču es nolēmu tur aiziet. Laikam jutu, ka tas ir jādara. Esmu uzbrucējs, un uzbrucējam jābūt vārtu garšai." Pirmos vārtus "Skonto" guva ar 11 metru soda sitienu, taču to izpildīja nevis Karašausks, bet gan Andrejs Kovaļovs, kurš jau bija sitis Karašauska prombūtnē: "Tamazs pateica, kuram jāsit. Iepriekš viņš bija iesitis, tāpēc droši vien turpināja sist. Kāpēc ne – esmu tikai priecīgs, ka komanda uzvar. Man pašam tie vārti nav tik svarīgi."

"Skonto" izvietojumā interesanta nianse bija tā, ka 4-3-3 shēmā Karašausks spēlēja kā kreisās malas uzbrucējs, bet smailē darbojās nevis viņš, bet gan Kovaļovs. "Nezinu, kāpēc tā. Kur liek, tur jāspēlē," sacīja Karašausks. "Pašam arī patīk tur uzspēlēt – Eirokausos dažreiz pats [no smailes] devos uz malu. Varu no turienes iet uz centru uz uzsist. Varbūt, ka tādēļ. Kādēļ mani nomainīja pirmo? Jau biju paguris. Visu laiku tikai trenēties bez spēlēšanas ir grūti, vēl arī karstums."

Pertija pēc mača preses konferencē sacīja, ka pats minimālais uzdevums bijis nekādā gadījumā nezaudēt, bet Karašausks sacīja, ka viņam prātā bijusi tikai uzvara: ""Skonto" Latvijā nekad nekur nebrauc ar citu domu kā vien trīs punktiem. Braucām tikai ar domu uzvarēt un cīnīties par čempionu titulu. Domāju, ka īstā cīņa par to tikai tagad sākas."

2013. gadā viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc "Skonto" neieguva titulu, bija Ruslana Mingazova nespēlēšana sezonas otrajā pusē. Karašausks gan nepiekrīt, ka viņa trūkums ievērojami ietekmētu "Skonto" snieguma kvalitāti: "Nezinu, vai bez manis "Skonto" šos mačus spēlēja sliktāk – ar mani sastāvā nekad neesam "Mettu"/LU uzvarējuši ar 5:1. Savukārt "Jelgava" [2:3] augstā līmenī nospēlēja Eirokausos un šobrīd ir uz viļņa, bet Daugavpilī [0:0] vienmēr ir grūti spēlēt. Tas mākslīgais laukums, turklāt pāreja no zāles uz sintētiku…"Ventspils" tur tikko nospēlēja 1:1. Domāju, ka no manis te nekas daudz nav atkarīgs. Arī Kovaļovs sit iekšā, Gutkovskis. Ir arī citi [bez manis], kuri var iesist."Beach tenis, volejbola laukums Jaunmārupe, Mazcenu aleja 6a, Mārupes n., LV-2166
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties