23.07.2015. 23:42
Rīgas "Skonto" futbolisti pēc apkaunojuma Debrecenā (2:9) laukumu pameta nokārtām galvām. Saprotams, vairāki spēlētāji pēc mača atvainojās un atteicās no komentāriem, bet Artūrs Karašausks un Aleksejs Višņakovs sarunā ar Sportacentrs.com nevairījās no skarbām frāzēm un secinājumiem par aizvadīto cīņu.

Karašausks: "Kāda trešā kārta? Labi, ka pirmo pārvarējām""Skonto" uzbrucējs Artūrs Karašausks: "Ko gan es varu pateikt pēc šādas spēles… 2:9, tas ir ārprāts, kā lai tagad brauc mājās?! Pēc tādas spēles vispār ir kauns braukt mājās! Vēl nekad nebiju zaudējis ar tādu rezultātu. Nevaru… Pat nevaru neko pateikt."

Vaicāts, kas bija galvenais sagrāves iemesls – mentālā, fiziskā gatavība vai meistarība -, 23 gadus vecais uzbrucējs izvēlējās pēdējo: "Meistarība. Fiziskā ziņā domāju, ka bijām gatavi. Jā, pie karstuma neesam pieraduši un pirmajā puslaikā tas bija šausmīgs, bet ar to nevar izskaidrot zaudējumu un nevar teikt, ka šāds rezultāts bija karstuma dēļ."

"Esam tādā līmenī, kādā esam," Karašausks turpināja. "Debrecena parādīja, kur mums jāaug. Jācenšas augt. Un "Debrecen" pat nav Čempionu līgas līmenis. Tas ir Eiropas līga kvalifikācijas līmenis. Kur mēs gribam tikt trešajā kārtā?! Kāda trešā kārta? Labi, ka pirmo pārvarējām!"

Višņakovs: "Pertija mani gribēja nomainīt jau 15. minūtē""Skonto" pussargs Aleksejs Višņakovs: "Protams, ļoti nepatīkams zaudējums. Spēle parādīja, ka tādā līmenī vēl neesam gatavi spēlēt. Nedomāju gan, ka pirmās spēles iznākums bija nejaušība, jo nospēlējām labi. Šeit laikam nebijām gatavi ne laika apstākļiem, ne līdzjutējiem, ne tādam laukumam. Ceļš mājās psiholoģiski būs ļoti smags, jo ar tik lieliem rezultātiem vēl nebiju zaudējis. Tas ir liels šoks."

Jau pēc spēlētas pusstundas rezultāts bija 0:4. "Kas tādā brīdī darās galvā? Skaidrs, ka mums ir daudz jaunu spēlētāju, un ir jācenšas viņus pacelt psiholoģiskajā ziņā. Ja psiholoģiski atgūties neizdodas, tad sanāk kā šodien. Centāmies vairs nedomāt par rezultātu un mēģinājām spēlēt savu futbolu."

Latvijas izlases pussargs tika nomainīts jau pēc pirmā puslaika, un "Skonto" galvenais treneris Tamazs Pertija vienā no iepriekšējām preses konferencēm sacīja, ka Višņakovs pēdējā laikā ir saguris, tādēļ sarucis arī viņa spēles laiks. Pats futbolists tam gan nepiekrita: "Nedomāju. Pirmajā spēlē daudz skrēju, un tā parādīja, ka fiziskā forma man ir normāla. Domāju, ka te ir nedaudz cita situācija un viņš, iespējams, visu vainu cenšas novelt uz mani. Jā, šodien viņš pateica, ka visu vainu uzņemas uz sevi, taču pirmajā puslaikā bija redzams, ka jau 15. minūtē vēlējās mani nomainīt. Kaut gan uzskatu, ka nebiju pats sliktākais." Futbolists gan kategoriski noliedza, ka tas varētu liecināt par iespējamu konfliktu starp abām pusēm.

Višņakovs piekrita, ka, ja kaut ko var izcelt pozitīvā ziņā, tad tas ir abās spēlēs gūtais vārtu skaits: "Laikam. Vēl arī tas, ka, lai arī zaudējām ar 0:8, spējām kaut nedaudz saņemties un divus vārtus atspēlēt. Vērtējums par Eirokausu sezonu? Sev atzīmi nedošu, jo komandai laikam ne ar ko tā arī nepalīdzēju. Bet kluba sakarā izpildījām minimālo programmu, tādas komandas kā "Debrecen" šobrīd vēl neesam gatavi apspēlēt."

Ungāru treneris: "Nebijām gaidījuši tādu rezultātu"Ungārijas kluba "Debrecen" galvenais treneris Elemērs Kondāšs pēc mača pieklājīgi izteicās par "Skonto" komandu, atzīstot, ka arī viņam rezultāts bija ļoti pārsteidzošs: "Tādu rezultātu noteikti nebijām gaidījuši. Neskatoties uz deviņiem iesistajiem vārtiem, spēle nebija viegla - visas spēles ir grūtas. Patīkami, ka tribīnēs bija tik daudz skatītāju, ceru, ka tik daudz būs arī turpmāk. Labi sākām spēli, ātri ieguvām lielu pārsvaru un tad jau varējām spēlēt atbrīvoti. Neskatoties uz rezultātu, neapstājāmies un mēģinājām iesist vēl, lai iepriecinātu publiku. Vienīgi žēl, ka divus vārtus ielaidām. Nebijām gaidījuši tādu panākumu, bet, protams, esam priecīgi un fani varēja izbaudīt spēli."

Sportacentrs.com no Debrecenas.Gaita, jāšanas sporta klubs Beibeži, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties