14.04.2014. 08:29
Šonakt Nacionālajā hokeja līgā (NHL) noslēdzās regulārā sezona. Pēdējā mačā pie zaudējuma tika Zemgus Girgensons un Bufalo "Sabres", kas ar 3:4 pēcspēles metienos zaudēja Ņujorkas "Islanders".

Bufalo "Sabres" aizvadīto NHL sezonu un īpaši tās izskaņu par veiksmīgu nosaukt nevar – komanda ieņem pārliecinoši pēdējo vietu visā NHL, bet sezonas beigās Bufalo vienību satricinājusi virkne savainojumu. Dažādu iemeslu dēļ sezonas pēdējā mačā nevarēja piedalīties 12 dažādi hokejisti, to vidū četri vadošie vārtsargi.

"Sabres" sezonas pēdējā mača gaitā prata divreiz izvirzīties vadībā pret Ņujorkas "Islanders" (2:0 un 3:2), tomēr beigās piekāpās pēcspēles metienu sērijā ar 3:4. "Islanders" labā trešos vārtus un vienīgo precīzo metienu bullīšu sērijā izpildīja Broks Nelsons.

Šīs nakts spēlē pirmo reizi sezonā Bufalo "Sabres" kapteiņa asistenta uzšuvi uz krekla saņēma Latvijas uzbrucējs Zemgus Girgensons ("A" burts bija arī Henrikam Talinderam un Drū Stefordam), kurš pirmsspēles svinīgajā sezonas noslēguma pasākumā tika atzīts par komandas labāko pirmgadnieku. 20 gadus vecajam latviešu uzbrucējam sezonas pēdējā spēlē vairāk nekā 20 minūtes (20:14; 1:46 – vairākumā, 2:16 – mazākumā), trīs metieni pa vārtiem, četri spēka paņēmieni un trīs uzvarēti iemetieni (no astoņiem).

Savu pirmo NHL sezonu Girgensons noslēdza 22 (8+14) punktiem 70 spēlēs un lietderības koeficientu -6. Punktu ziņā latvietis ieņēma septīto vietu "Sabres" rindās, savukārt lietderības koeficients Girgensonam ir labākais starp tiem "Sabres" hokejistiem, kuri aizvadījuši vismaz pusi sezonas. Vidēji spēlē latvietis pavadījis laukumā vairāk nekā 15 minūtes (15:18). Tāpat Girgensona rēķinā 161 spēka paņēmiens, kas ir piektais labākais rādītājs NHL pirmgadnieku vidū.