19.04.2015. 00:05
Kanādas U18 izlase pasaules čempionātā hokejā ar 4:1 pārspēja Šveices izlasi, tādējādi vēl vairāk nostiprinot scenāriju, ka tieši ar šveiciešiem Latvijas U18 izlasei būs izšķirošā cīņa par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Kanādai pēc 11 vārtu gūšanas pret Latviju vakar bija brīva diena pārdomām, ka latvieši iedabūja viņu vārtos sešas ripas. Pret Somijai zaudējušo Šveici kanādieši deva iespēju otram vārtsargam Evanam Kormjē, un viņš pirmajā periodā palika nepārspēts, par spīti tam, ka Kanāda nopelnīja trīs noraidījumus.

Tiesa, Mets Barzals prata realizēt vienīgo Kanādas vairākumu, turklāt paveica to jau 13. vairākuma sekundē. Otrā perioda sākumā Barzals panāca jau 2:0, bet 30. minūtē vēlreiz izmantots vairākums. Kārtējo Kanādas noraidījumu beidzot sodīja šveicietis Dominiks Dīms, taču trešā perioda ievadā Barzals nopelnīja trešo punktu spēlē, izdarot piespēli Kanādas ceturtajos vārtos.

Atlikušajā laikā abas komandas paspēja nopelnīt deviņus (!) divminūšu noraidījumus, turklāt neviens no tiem nebija abpusējs, taču vārti vairs netika gūti, un Kanāda svinēja uzvaru 4:1. Šveicei šis ir otrais zaudējums un tā kopā ar Latviju pagaidām dala pēdējo vietu grupā. Rīt Šveice atpūtīsies, bet Latvija spēkosies ar Somiju.

Tikmēr A grupā Zviedrija bez ierunām iznīcināja Vācijas junioru pretestību, sagraujot to ar 7:1, turklāt goda vārtus vācieši guva tikai 48. minūtē. Ar "hat-trick" izcēlās Sebastjans Olsons, kurš pārstāv Zviedrijas augstākās līgas klubu "Skelleftea".