18.05.2015. 00:06
Kanādas hokeja izlase pasaules čempionāta cīņā par zelta medaļām svētdien Prāgā ar 6:1 (1:0, 3:0, 2:1) smagi sakāva Krieviju, ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš.Spēles rezultātu divas minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām atklāja...

Spēles rezultātu divas minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām atklāja Koudijs Īkins, otrajā trešdaļā pa reizei precīzi bija arī Tailers Eniss, Sidnijs Krosbijs un Tailers Segīns, bet trešajā spēles daļā jau 6:0 panāca Klods Žirū un Neitans Makinons. Goda vārtus krieviem iemeta Jevgēņijs Malkins.

Spēle sākās ar Kanādas izlases izteiktu pārsvaru, bet Krievija atbildēja ar pretuzbrukumiem. Jau pirmajā trešdaļā Kanādas pārsvars metienu attiecībā bija 15:5 un divas minūtes pirms tās beigām pēc Enisa metiena Īkins vārtu priekšā pielaboja ripu un atklāja rezultātu.

Otrajā trešdaļā Kanāda jau otrajā minūtē dubultoja pārsvaru, kad pēc vārtu apslidošanas atzīmējās Eniss, kurš ikdienā ir latvieša Zemgus Girgensona komandas biedrs Bufalo "Sabres" vienībā. Pāris minūtes vēlāk Džordans Eberle precīzi piespēlēja Krosbijam, kurš panāca jau 3:0, bet vēl pēc 44 sekundēm Segīns izmantoja aizturēto sodu un izvirzīja kanādiešus vadībā ar 4:0. Zīmīgi, ka otrajā trešdaļā Krievijas izlases izpildījumā tika fiksēts tikai viens metiens pa vārtiem.

Arī spēles pēdējā daļā Kanāda turpināja savu dominanci - devītajā minūtē pēc lieliski izspēlēta vairākuma Žirū panāca 5:0, bet vēl pēc nepilnas minūtes Neitans Makinons guva arī sestos vārtus. Kaut Krievijas izlases sastāvā goda vārtus iemeta Jevgēņijs Malkins, cīņas likteni mainīt viņam neizdevās, kanādiešiem svinot panākumu ar 6:1.

Kopā pasaules čempionātu vēroja 741 690 skatītāji, labojot apmeklētības rekordu. Pēc Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) datiem, pagājušā gada pasaules čempionātu Minskā spēles, kas bija līdzšinējā rekordiste, apmeklēja 640 044 skatītāji.

Kanāda par pasaules čempioni kļuva pirmoreiz kopš 2007.gada, pēc tam divus gadus pēc kārtas iegūstot sudrabu. Pēc 2009.gada tā vairs nebija spēlējusi planētas meistarsacīkšu finālā.

Savukārt pašreizējā pasaules čempione Krievija turnīra finālu bija sasniegusi otro reizi pēc kārtas un trešo pēdējos četros gados. Iepriekšējos divos gadījumos, kad krievi spēlēja finālā, viņiem bija izdevies izcīnīt zeltu.

Līdz ar to Kanāda arī ieguva Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) nupat izveidoto naudas balvu viena miljona Šveices franku (960 000 eiro) apmērā, ko pasniedz komandai, kas pasaules čempionāta mačos izcīnījusi tikai uzvaras un paveikusi to pamatlaikā. Kanādiešu rēķinā desmit panākumi tikpat mačos.