23.02.2014. 16:19
Noskaidroti pēdējie Soču ziemas olimpisko spēļu čempioni, par kuriem kļuva Kanādas izlases hokejisti. Kanādas izlase veiksmīgi aizstāvēja pirms četriem gadiem Vankūverā izcīnīto olimpiskās čempiones titulu, apspēlējot Zviedrijas izlasi ar rezultātu 3:0.

Kanādas un Zviedrijas izlases ceļš uz finālu nebija viegls. Zviedrijas hokejisti pusfinālā aizvadīja sīvu cīņu ar Somiju, uzvarot ar 2:1, bet Kanādas valstsvienībai problēmas radās jau ceturtdaļfinālā, kurā tikai ar 2:1 tika pārspēta Latvijas izlase. Pusfinālā kanādiešiem pietika tikai ar vieniem gūtiem vārtiem, lai uzveiktu ASV. Pēdējās trīs olimpiskajās spēlēs Kanāda triumfējusi divas reizes, bet Turīnā labākie bija zviedri. Nu Zviedrijas izlase atkal bija gatava atņemt Kanādai olimpiskās čempiones titulu.

Spēli komandas iesāka vidējā tempā, bet ar labiem uzbrukumiem. Nepagāja pat divas minūtes, kad Henrikam Lundkvistam vajadzēja glābt Zviedrijas izlasi no vārtu zaudējuma. Vēl tuvāk rezultāta atklāšanai piektajā minūtē bija Zviedrijas izlase, kad mestā ripa trāpīja pa vārtu stabu, bet neieslīdēja tajos. Pirmā perioda pirmajā pusē komandas cīnījās kā līdzīga ar līdzīgu, nespējot iegūt iniciatīvu. Sākoties 11. minūtei, vārtu stabs glāba arī Zviedrijas komandu, kad vārtus nespēja gūt Patrīs Beržerons.

Rezultāts tika atklāts, kad atlicis spēlēt bija septiņas minūtes un piecas sekundes. Vārtu priekšā ripas lidojuma virzienu mainīja Džonatans Tēvzs, izvirzot vadībā Kanādu. Pirmā perioda izskaņā Kanāda nerealizēja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas gan vairākumā, gan vienādos sastāvos, rezultātam vairs nemainoties.

Otro periodu ar skaitlisko vairākumu varēja iesākt Zviedrijas izlase. Zviedri pielika lielus spēkus, lai panāktu izlīdzinājumu, bet Kerijs Praiss bija vietā. Kad spēlēts bija teju četras ar pusi minūtes lieliska iespēja gūt vārtus bija Martinam Senluī, bet ripa nelaikā noslīdēja no nūjas lāpstiņas. Ripa tāpat izgāja cauri Lundkvista kājsargiem, tiesnesim mazliet pāragri apturot spēli. Neilgi pēc tam zviedriem atkal bija smagas divas minūtes mazākumā, glābjot ne vien Lundkvistam, bet arī vārtu konstrukcijai.

Spēles otro pusi ievadīja Sidnija Krosbija mēģinājums aizbēgt viens pret vienu ar Lundkvistu, bet tika apturēts. Īsi pēc tam kanādieši veica pretuzbrukumu divi pret vienu aizsargu, bet Zviedru vārtsargs nospēlēja precīzi, atvairot Korija Perija metienu. Kanādas izlase nopietni dominēja laukumā, cenšoties gūt vēl kādus vārtus, bet nesekmējās ar momentu realizāciju. Pie sava pirmā vārtu guvuma Sočos beidzot tika Krosbijs, kurš neitrālajā zonā nozaga ripu, aizbēga viens pret vienu ar Lundkvistu, kuru meistarīgi pārspēja - 2:0.

Zviedrijas izlasei trešajā periodā vajadzēja krietni sasparoties, lai vēl pacīnītos par uzvaru šajā finālspēlē. Jau pirmajā minūtē Zviedrijas vārtus apdraudēja Tēvzs, esot tuvu otro vārtu guvumam. Neilgi pēc tam skandināvus atkal glāba vārtu stabs, vārtu guvumam atkal esot tuvāk Kanādai. Nebija ilgi jāgaida, kad kanādieši veica kārtējo ātro pretuzbrukumu, kuru ar precīzu metienu tomēr nespēja noslēgt Patriks Marlo. Zviedrijas izlases hokejisti principā netika laisti ārā no savas zonas, ar katru minūti attālinoties no olimpiskā čempiontitula.

Spēles liktenis tika izšķirts teju 11 minūtes līdz pamatlaika beigām, kad Pitsburgas "Penguins" triecienspēks, Sidnijs Krosbijs un Kriss Kunics, izkārtoja Kanādai trešos vārtus un drošu pārsvaru šajā finālspēlē. Pat skaitliskajā vairākumā Zviedrijas izlase nespēja izveidot vārtu gūšanas momentus, kamēr Kanādas hokejisti reāli varēja gūt vārtus mazākumā. Zviedri nepadevās, bet izbeigt Kanādas izlases dominanci nespēja. Kanādas hokejisti izcīnīja uzvaru ar rezultātu 3:0, devīto reizi kļūstot par olimpisko čempioni.

Zviedrija - Kanāda 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)Vārti: 12:55 Tēvzs (Kārters, Vēbers) 0:1, 35:43 Krosbijs 0:2, 49:04 Kunics 0:3Soda minūtes:6:4Metieni: 24:36Vārtsargi: Henriks Lundkvists - Kerijs Praiss