20.02.2014. 21:59
Soču olimpisko spēļu sieviešu hokeja turnīra finālspēlē ceturtdien Kanādas izlase ar rezultātu 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 1:0) pagarinājumā uzvarēja ASV valstsvienību, izcīnot ceturto olimpisko zeltu pēc kārtas.Otrās trešdaļas vidū amerikānietes...

Otrās trešdaļas vidū amerikānietes vadībā izvirzīja Megana Dūgana, bet trešās trešdaļas ievadā 2:0 panāca Aleksa Kārpentere. Kanādietes vienus vārtus atguva trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām, kad izcēlās Braiena Džennere, bet 55 sekundes pirms noslēguma dramatisku neizšķirtu panāca Marija-Filipa Pulēna. Īsi pirms tam ASV izlases mestā ripa pa tukšajiem pretinieču vārtiem atsitās pret stabu.

Uzvaru kanādietēm pagarinājuma devītajā minūtē vairākumā atnesa Pulēna.

Kanādas izlase 1998.gadā izcīnīja sudrabu, finālā piekāpjoties tieši ASV vienībai, bet nākamajās trīs Olimpiādēs tā izcīnīja zeltu, 2002. un 2010.gadā izšķirošajā cīņā pārspējot amerikānietes.

Kā ziņots, spēlē par trešo vietu ceturtdien Šveices izlase ar 4:3 (0:1, 0:1, 4:1) uzvarēja Zviedriju un izcīnīja pirmās olimpiskās godalgas valsts sieviešu hokeja vēsturē.

Cīņas gaitā šveicietes atspēlēja divu vārtu deficītu, noslēdzošajā trešdaļā pretinieču vārtos sametot četras ripas pēc kārtas.

Katrā no pirmajām divām trešdaļām zviedrietes guva pa vieniem vārtiem, bet neizšķirtu šveicietes atjaunoja trešajā trešdaļā pirmo sešu minūšu laikā. Vēlāk Šveices izlasi vadībā izvirzīja Džesika Luca, bet priekšpēdējā minūtē ar metienu tukšos vārtos 4:2 panāca Alīna Millere. Zviedrijas vienība 44 sekundes pirms cīņas beigām vienus vārtus atguva.

Zviedrija izlase pirms tam 2002. un 2006.gadā bija izcīnījusi attiecīgi bronzu un sudrabu, bet Šveice iepriekšējās divās dalības reizēs ierindojās attiecīgi septītajā un piektajā vietā.