11.05.2013. 00:04
Pie pārliecinošas uzvaras pār Baltkrievijas izlasi pasaules hokeja čempionāta spēlē piektdien tika kanādieši, kļūstot par savas apakšgrupas līderiem.

Stokholmas apakšgrupas mačā Kanādas izlase tika pie panākuma ar rezultātu 4:1 (2:0, 1:0, 1:1).

Četru vārtu pārsvaru Kanādas izlase iekrāja līdz trešās trešdaļas ievadam, kad pa reizei precīzi bija Raiens O’Railijs, Endrjū Leds, Stīvens Stemkoss un Klods Žirū, pēdējiem trim izceļoties skaitliskā vairākuma laikā.

Stemkoss iekrāja arī vienu rezultatīvu piespēli, nosargājot pozīcijas turnīra trīs rezultatīvāko spēlētāju vidū, bet Žirū kontā bez gūtajiem vārtiem divas rezultatīvas piespēles.

Baltkrievijas izlases labā vienīgos vārtus četras minūtes pirms cīņas beigām guva Aleksandrs Jefimenko.

Jau vēstīts, ka samērā smagu uzvaru Stokholmas apakšgrupas spēlē piektdien guva Čehija, kas ar rezultātu 4:2 (2:2, 0:0, 2:0) pieveica Slovēniju, iekļūstot ceturtdaļfināla zonā.

Rezultātu sestajā minūtē atklāja čehu hokejists Petrs Koukals, tomēr nākamos divus vārtus guva slovēņi Roberts Saboličs un Roks Tičars. Pirmās trešdaļas pēdējā minūtē izlīdzinājumu 2:2 Čehijai panāca Jirži Hudlers.

Otrajā trešdaļā rezultāts nemainījās, un vadību Čehija atguva vien 46.minūtē, kad izcēlās Zbiņeks Mihaleks. Savukārt punktu spēlei 56.minūtē pielika Jirži Novotnijs.

Kanādas izlase ar 13 punktiem piecās spēlēs ir savas grupas līdere, otrā ar 11 punktiem četrās spēlēs ir daudzus pārsteigumus sagādājusī Šveice, bet trešā ar deviņiem punktiem ir Zviedrija, kas jau aizvadījusi piecas spēles.

Uz ceturto vietu ar astoņiem punktiem pakāpās Čehija, kurai divus punktus zaudē Norvēģijas izlase. Baltkrievijai un Dānijai ir pa trim punktiem, bet pastarītei Slovēnijai - viens punkts.

Kā ziņots, 77.pasaules čempionāts risinās Stokholmā un Helsinkos. Sacensībās 16 komandas sadalītas divās grupās. Helsinku apakšgrupā sacenšas ASV, Austrija, Francija, Krievija, Latvija, Slovākija, Somija un Vācija. Savukārt Stokholmas grupā tiekas Baltkrievija, Čehija, Dānija, Kanāda, Norvēģija, Slovēnija, Šveice un Zviedrija.

Pēc viena apļa turnīra grupas ietvaros katrā attiecīgajā pilsētā četru spēcīgāko komandu vidū tiks izspēlēti ceturtdaļfināli, bet to uzvarētāji vienkopus pulcēsies Stokholmā, kur līdz 19.maijam tiks noskaidroti šī gada pasaules čempioni.

Komandām, kas grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Itālija un Kazahstāna, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]