10.05.2015. 23:35
Pasaules hokeja čempionātā par A apakšgrupas uzvarētāju priekšlaicīgi kļuva Kanādas izlase, kas šovakar ar rezultātu 7:2 sakāva Šveici un tabulā kļuva neaizsniedzama savai tuvākajai sekotājai Zviedrijai. Šajā spēlē tika uzstādīts turnīra apmeklētības rekords mačos, kuros nepiedalās Čehija - 17003 skatītāji. Tikmēr B apakšgrupā vienu punktu zaudēja Krievija, kas pagarinājumā apspēlēja Slovākiju (3:2).

Jau 53.sekundē rezultātu atklāja Kanāda - Tailers Segins iemeta ripu vārtos pēc tam, kad tā bija izslīdējusi starp Reto Berras kājsargiem (1:0). Šveicei izdevās atspēlēties ar Morisa Trahslera precīzu metienu no asa leņķa (1:1), bet 1.perioda izskaņā veiksmīgāki bija kanādieši - Šveicei Andreass Ambīls nerelizēja izgājienu viens pret vienu, bet sekojošā pretuzbrukumā iemeta Neitans Makinons (2:1).

Otrais periods aizritēja ar Kanādas izlases teritoriālu pārsvaru. Perioda vidusdaļā aizsargs Ārons Ekblads panāca jau divu vārtu pārsvaru (3:1). Pašā perioda izskaņā Šveice saņēma komandas sodu par spēles laika kavēšanu un vairākumā vēlreiz izcēlās kanādieši (4:1). Bet ar to viss nebeidzās, jo sekundi pirms perioda beigām ripa vēlreiz nonāca Reto Berras sargātajos vārtos. 5:1 pēc pirmajām 40 minūtēm. Trešā perioda sākumā Šveice vienus vārtus atguva, bet tā bija pēdējā reize, kad izdevās uzlauzt Kanādas izlases aizsardzību un grupas līderi atbildēja vēl ar diviem precīziem metieniem un svinēja pārliecinošu uzvaru 7:2.

Slovākija jau sestajā minūtē atklāja rezultātu, turklāt izdarīja to kuriozā veidā. Tomāšs Kopeckis, atrazdamies pie laukuma apmales, no ne pārāk ērtas pozīcijas uzmeta vārtu virzienā, un rupju kļūdu pieļāva Sergejs Bobrovskis (1:0). Krievija izlīdzinājumu panāca otrās trešdaļas astotajā minūtē, kad Sergejs Mozjakins apliecināja snaipera īpašības un no iemetiena apļa pārspēja Jūliusu Hudāčeku (1:1).

Iļja Kovaļčuks piecas minūtes līdz otrās trešdaļas beigām trāpīja pa vārtu stabu, bet trešās trešdaļas sākumā slovāki atbildēja pat ar diviem metieniem pa vārtu konstrukciju. Pašā perioda ievadā Mariāns Gāborīks no tuvas distances pārmeta pāri Bobrovska plecam, taču ripa no pārliktņa aizlidoja tribīnēs. Savukārt trešdaļas 36. sekundē Tomāšs Surovijs no patālas distances trāpīja pa stabu.

Jau pēc 34 sekundēm slovāki tika sodīti par momentu izšķērdēšanu. Krievija ātri pārgāja uzbrukumā, un Vladimirs Tarasenko atjaunoja pasaules čempioniem vadību (2:1). Hudāčeka neticamais seivs pēc Jevgēņija Malkina metiena glāba slovākus no trešo vārtu zaudējuma, un Slovākija 48. minūtē jau atjaunoja neizšķirtu. Slovāki izveidoja ātru pretuzbrukumu, un Gāborīks, nedaudz pēc zilās līnijas saņēmis ripu, izdarīja spēcīgu šāvienu tālajā stūrī (2:2). Pagarinājumā svaru kausi tomēr nosliecās uz Krievijas pusi - Artēmijs Panarins vienatnē izlauzās līdz slovāku vārtiem un pārspēja Hudāčeku, kurš ripu skāra, taču nespēja to atvairīt (3:2).

Šveice – Kanāda 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)Vārti: 0:53 Segins (Mazins, Žirū) 0:1, 6:21 Trahslers (Šepi, Štraits) 1:1, 19:42 Makinons (Speca, Vierkočs) 1:2, 27:59 Ekblads (Kuturjē, Īkins) 1:3, 39:00 Eberlī (Krosbijs, Bērnss, vair.) 1:4, 40:00 Īkins (Kuturjē, Ekblads) 1:5, 42:17 Bruners 2:5, 52:27 Kuturjē (Tofoli, Hemjūss) 2:6, 57:08 Žirū (Bērnss, O'Railijs, vair.) 2:7Metieni: 25:46Soda minūtes: 16:12Vārtsargi: Reto Berra – Maiks Smits

Slovākija – Krievija 2:3 (1:0, 0:1, 1:1, 0:1)Vārti: 5:58 Kopeckis (Pāņiks, Draveckis) 1:0, 27:07 Mozjakins (Čudinovs, Kuļomins, vair.) 1:1, 41:10 Tarasenko (Antipins) 1:2, 47:05 Gāborīks (Hudāčeks) 2:2, 62:06 Panarins 2:3Metieni: 22:32Soda minūtes: 4:2Vārtsargi: Jūliuss Hudāčeks – Sergejs Bobrovskis