31.12.2017. 15:22

Pēdējos divus gadus finālā spēlēja Kanādas komanda Elvja Merzļikina pārstāvētā "Lugano", bet pirms tam divus titulus ar Ženēvas "Servette" izcīnīja Kaspars Daugaviņš. Šogad finālā nespēja iekļūt ne Rīgas "Dinamo", ne Andra Džeriņa un Oskara Cibuļska pārstāvētā "Mountfield", atstājot finālu bez latviešu līdzdalības. Par 91. Špenglera kausu cīnīties bija gatavas divas izlases, kas gatavojās Phjončanas Olimpiskajām spēlēm, bet Kanāda arī par "Hat trick", tiecoties pēc trešā titula pēc kārtas. Tikmēr Šveices izlase bija gatava kausu nosargāt savā valstī.

Fināls sākās azartiski, pirmajiem pie iespējas atklāt mača rezultātu tiekot kanādiešiem. Pjērs Parento bija pirmais pie Leonardo Dženoni atsistās ripas, bet precīzu metienu ar noteikumu pārkāpumu neļāva veikt Luka Fazini. Kanādieši vairākumā meta pie pirmās iespējas, bet Dženoni bija savā vietā. Līdz perioda vidum Šveice pārvarēja Kanādas spiedienu un arī sāka veidot uzbrukumus. Bīstamāko metienu 13. minūtē no aizsega veica Tristans Šervijs, bet Kevins Pulēns prasmīgi tvēra ripu, kas lidoja vārtu augšējā stūrī. Šveices izlases hokejisti arvien biežāk uzbruka pretinieku vārtiem, bet labākā iespēja atklāt mača rezultātu bija kanādietim Kērtisam Hamiltonam, kurš neguva vārtus no to priekšas. Tādējādi pēc pirmā puslaika rezultāts bija neizšķirts - 0:0.

Otrajā periodā laukumā turpinājās dinamisks hokejs, bet izteikti labas vārtu gūšanas iespējas neradās. Šveicei bija pāris pusmomenti, bet tas arī viss. Astotajā minūtē uzbrukumā devās Kanādas izlase, kas beidzās ar vārtu guvumu. Maksims Noru no zonas vidus meta pa vārtiem, pēc pāris rikošetiem ripai atrodot ceļu vārtos (1:0). Pēdējam ripa pieskārās Zakam Bojčakam, kuram arī ieskaitīts vārtu guvums.

Šveice uzreiz metās atspēlēties, bet pirmie centieni bija nesekmīgi. Pret ofensīvu kanādieši atbildēja ar otriem gūtajiem vārtiem. Pēc iemetiena un vienas piespēles ar spēcīgu un ārkārtīgi precīzu metienu izcēlās Maksims Noru, neatstājot Dženoni nekādas iespējas (2:0). Perioda 13. minūtē Pulēns divreiz lieliski nospēlēja vārtos, neļaujot šveiciešiem ātri sadeldēt deficītu. Šveices izlasi apstādināja otrais noraidījums, bet Kanādas izlase to nerealizēja. Tā pēc 40 spēlētām minūtēm Kanāda atradās vadībā ar 2:0.

Trešajā periodā laukumā turpinājās līdzīga abu komandu spēkošanās, mēģinot iegūt iniciatīvu. Ar vārtu gūšanas momentu veidošanu nesekmējās ne Kanādai, ne Šveicei. Komandas spēlēja disciplinēti, tā ka spēle nevienādos sastāvos arī nekļuva par variantu, lai mainītu cīņas gaitu. Kanādiešiem nebija vajadzības par katru cenu uzbrukt, jo rezultāts tiem bija gana labvēlīgs. Šveices iespēja bija perioda vidū iegūtais vairākums. Šveicieši nospēlēja pārāk pasīvi, trīs reizes ne visai bīstami meta pa vārtiem un palika tukšā.

Tikmēr kanādieši pēc mazākuma guva trešos vārtus, Deividam Makintairam ar ne to sarežģītāko metienu pārspējot Dženoni (3:0). Viss, kas Šveicei atlika, bija cīnīties par goda vārtiem, nepilnas četras minūtes līdz pamatlaika beigām nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Arī šī cīņa beidzās ar neveiksmi, jo Pulēns šodien bija vienkārši nepārspējams, Kanādai trešo reizi pēc kārtas un 15. reizi kopumā izcīnot Špenglera kausu - 3:0.

Par fināla labāko spēlētāju Kanādas izlasē un fināla vērtīgāko spēlētāju bez pārsteigumiem atzina vārtsargu "Kanādas valni" Kevinu Pulēnu, bet Šveices izlasē šāds gods tika Tristanam Šervijam.

Kanāda - Šveice 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Vārti: 27:34 Bojčaks (Noru, Ebets) 1:0, 31:31 Noru (Bārtlijs, Maklements) 2:0, 52:19 Makintairs (Parentu) 3:0.Metieni: 28-36Soda minūtes: 4-4Vārtsargi: Kevins Pulēns - Leonardo Dženoni