28.12.2017. 23:41

Abas komandas turnīru sāka ar latviešu Andra Džeriņa un Oskara Cibuļska pārstāvētās "Mountfield" vienības pārspēšanu. Kanāda to paveica visai grūtā spēlē ar 5:3, bet "Davos" ielaida vārtu vien pēc tam, kad pati bija guvusi piecus (5:1). Neskatoties uz to, Kanādu, kas uzvarējusi pēdējās divās Špenglera kausa izcīņās un šādā sastāvā sākusi gatavoties Phjončhanas Olimpiskajām spēlēm, varēja uzskatīt par mača nelielu favorīti. Arī pērn abas komandas mērojās spēkiem Katini grupā, kad ar 4:3 pārāka bija Kanādas komanda, kas mājiniekiem liedza automātiski iekļūt pusfinālā. Arī šodien šim mača tieši tāda pati cena - uzvarētājs iekļuva pusfinālā.

Spēli komandas iesāka azartiski, pirmajiem pēc divām ar pusi spēlētām minūtēm pie labas vārtu gūšanas iespējas tiekot mājiniekiem. Drīz pēc tam Kanāda palika skaitliskajā mazākumā par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Mājinieki uzreiz izdarīja lielu spiedienu uz pretinieku vārtiem, bet noteikumu robežās vārtus neguva. Pēc mazākuma izturēšanas Kanādas izlase metās uz priekšu un regulāri iespieda "Davos" hokejistus to zonā. Neskatoties uz to, astotajā minūtē vārtu stabs glāba tieši Kanādu. Minūti vēlāk jau kanādieši divreiz bīstami meta pa vārtiem, bet Žils Sens bija vietā.

Pirmā perioda otrā puse sākās ar "Davos" vairākumu, bet pasivitāte uzbrukumā neļāva izveidot sevišķi bīstamus momentus. Mājinieki piespieda pretiniekus spēlēt agresīvi aizsardzībā un tika atalgoti. Šoreiz gan "Davos" vairākumu izspēlēja sekmīgi. Aizsargu Magnusa Nīgrēna un Sema Lofkvista saspēle beidzās ar ļoti spēcīgu un precīzu Lofkvista metienu, atklājot mača rezultātu. Kanādas problēmas ar disciplīnu turpinājās, noraidījumu saņemot vārtsargam Keinam Pulēnam. Savu trešo vairākumu īsā laikā "Davos" neizmantoja. Perioda izskaņā Kanādu atkal glāba vārtu stabs, bet otrā laukuma galā kanādiešiem neizdevās atspēlēties. Pirmais periods tā arī noslēdzās ar rezultātu 1:0 "Davos" labā.

Otrajā periodā abas komandas sāka cīņu ar jauniem spēkiem. Kanāda centās atspēlēties, tika arī pie vairākuma, bet salauzt "Davos" aizsardzību nespēja. Devītajā minūtē ar ātru pāreju uzbrukumā kanādieši tomēr sasniedza vēlamo. Savu individuālo meistarību un ātrumu parādīja Endrjū Ebets, kurš pats arī noslēdza uzbrukumu ar vārtu guvumu (1:1). Ebets turpināja savu performanci divas minūtes vēlāk, kad viņš pēc labas izspēles nepievīla komandas biedrus vairākumā un izvirzīja Kanādu vadībā - 2:1.

Kad periodā bija jāspēlē nepilnas sešas minūtes, Kanādas hokejisti varēja gūt vēl vienus vārtus, bet veiksme stāvēja klāt mājiniekiem. Perioda 17. minūtē Viktors Bārtlijs bija ļoti tuvu vārtu guvumam, bet lielisku sniegumu vārtos, tverot ripu, demonstrēja Sens. Perioda izskaņu vairākumā varēja aizvadīt Kanāda, jo nesportiski nospēlēja Dīno Vīzers, iesitot pretiniekam ar elkoni. Vārti brieda jau pirms noraidījuma, bet vairākumā Kanāda atkal panāca savu. Pēc metiena no zilās līnijas vārtu priekšā filigrāni izslidoja Zaks Boičaks un pielaboja ripas lidojuma virzienu. Līdz ar to pēc 40 spēlētām minūtēm ar 3:1 vadībā jau bija Kanāda.

Trešo periodu ar vairākumu sāka "Davos", bet kanādieši labi spēlēja aizsardzībā un pat pamanījās izslidot pretuzbrukumā. Uzreiz pēc nerealizētā vairākuma labu vārtu gūšanas momentu to priekšā nerealizēja Tino Keslers. "Davos" centās lauzt cīņas gaitu un iegūt to iniciatīvu, kas tai bija pirmajā periodā. Pēc piecām ar pusi spēlētām minūtēm vārtu priekšā viens pret Pulēnu palika Gregorijs Skaroni. "Davos" hokejists vispirms uzmeta no tuvas distances pa vārtu stabu, bet otro metienu fantastiski atvairīja vārtsargs. Pāris minūtes vēlāk tikpat labā pozīcijā bija Dīno Vīzers, bet sasteidza metienu, izmetot ripu no tuvas distances ārpus laukuma.

Perioda vidū "Davos" nespēja izmantot minūti ilgu lielo skaitlisko vairākumu. Kanāda izturēja mazākumu un ieguva vēl lielāku pārliecību. Ar katru minūti kanādieši sāka spēlēt piesardzīgāk, lielāku uzsvaru liekot uz aizsardzību. Neskatoties uz to, četras ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām Pjērs Parento apslidoja vārtus un pielika punktu šim mačam (4:1). Atlikušajā laikā Kanādas hokejisti daudz pieturēja ripu, nedodot "Davos" vienībai uzbrukt. Pēdējās sekundēs mājinieki vēl varēja sadeldēt deficītu, bet vārtsargs bija vietā, Kanādai svinot uzvaru mačā ar 4:1 un uzvaru grupā, kas dod automātiski vietu pusfinālā. Tikmēr "Davos" ceturtdaļfinālā spēlēs pret Somijas klubu HPK.

Par mača labāko spēlētāju Kanādas izlasē atzina divu vārtu autoru Endrjū Ebetu, bet "Davos" rindās par tādu atzina vienīgo vārtu autoru mājinieku sastāvā Semu Lofkvistu.

Vārti: 13:31 Lofkvists (Nīgrēns, Salinens) 0:1, 28:36 Ebets (Sikura, Hikijs) 1:1, 30:23 Ebets (Boičaks, Tomass) 2:1, 38:34 Boičaks (Norū, D'Agostini) 3:1, 55:21 Parento (Makintairs, Šulcs) 4:1.Metieni: 42-38Soda minūtes: 14-6Vārtsargi: Keins Pulēns - Žils SensLatvijas Peintbola klubs, biedrība K.Valdemāra 40, Rīga, LV-1010
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties