14.05.2015. 18:30

, LSM.LV - Sports

Ieskaitot septiņas grupas turnīra spēles, kanādieši ir guvuši 58 vārtus, sasniedzot augstāko rezultativitātes rādītāju kopš 1977.gada, kad uz pasaules čempionātu uzaicināja arī Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājus. Kanādas izlase baltkrievus pasaules čempionātos ir pieveikusi visās 10 savstarpējās spēlēs, turklāt summā ar iespaidīgu 55:10 vārtu starpību.

Kanādiešiem pietika ar 27 sekundēm, lai Brets Bērnss atklātu rezultātu, bet līdz perioda beigām Tailers Eniss, Raiens O'Reilijs un vairākumā Segins nodrošināja 4:0. Segins pēc pārtraukuma guva savus otros vārtus, turpretim Brets Bērnss otrās trešdaļas vidū panāca jau graujošu sešu vārtu pārsvaru. Nepilnas 10 minūtes pirms cīņas beigām Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Dalasas "Stars" uzbrucējs Segins noformēja hettriku jeb trīs vārtu guvumu.

Baltkrievijas izlases vārtus sargājušo naturalizēto kanādieti Kevinu Lalandu vēl divreiz pārspēja O'Reilijs un Džeisons Speca.

Pusfinālā Kanādas valstsvienību gaidīs tikšanās ar Somijas un Čehijas ceturtdaļfināla uzvarētājiem. Zelta medaļas pasaules čempionātā Kanāda nav ieguvusi kopš 2007.gada, savukārt 2009.gadā pēc zaudējuma finālā tika nopelnītas sudraba godalgas.

Jau vēstīts, ka pusfinālā pirmā iekļuva ASV izlase ar uzvaru 3:1 pār Šveici. Amerikāņi sestdien pusfinālā mērosies spēkiem ar Krievijas un Zviedrijas cīņas uzvarētājiem. Finālspēles par medaļām risināsies svētdien.