27.12.2013. 11:04

  • Daugaviņa vārti palīdz «Servette» ar uzvaru sākt Špenglera kausu vakar
  • Šogad Špenglera kausā KHL pārstāvēs CSKA 2013. g. 21. augusts

Pirmajā trešdaļā divas reizes vadībā pabija Kanādas izlase, bet otrajā trešdaļā ar to pašu atbildēja «Steel» hokejisti, saglabājot vienu vārtu pārsvaru arī pirms noslēdzošajām 20 minūtēm. Tomēr trešajā trešdaļā Kanādas vienība tika pie diviem bezatbildes vārtiem un tādējādi nodrošināja panākumu. Mača gaitā kanādieši pa pretinieku vārtiem veica 42 metienus, kamēr «Steel» hokejisti atbildēja ar 22 raidījumiem.

Kā vienīgais pie diviem rezultativitātes punktiem šajā mačā tika Kanādas izlases kapteinis Glens Metropolits, kura kontā vieni vārti un viena rezultatīva piespēle.

Kanādas izlases rindās, kuru veido Eiropā spēlējošie valsts hokejisti, šajā turnīrā spēlē bijušais Latvijas kluba Rīgas «Dinamo» uzbrucējs Aleksandrs Žirū.

Šī bija pirmā «Cattini» apakšgrupas spēle, kurā sacenšas arī vietējā «Davos» komanda. Tikmēr otrajā - «Torriani» - grupā sacenšas latviešu uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Šveices vienība Ženēvas «Servette», Amerikas hokeja līgas (AHL) komanda Ročestras «Americans», kas ir Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības Bufalo «Sabres» fārmklubs, kā arī Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Maskavas CSKA.

Pusfinālu automātiski sasniegs apakšgrupu spēcīgākās komandas, bet pārējās vienības piedalīsies pārspēlēs. Savukārt turnīrs tradicionāli noslēgsies 31.decembrī.

Šī ir tikai otrā reize, kad Špenglera kausā piedalīsies kāda profesionāla Ziemeļamerikas vienība. Arī pirmajā reizē tā bija tieši «Americans» komanda, kas 1996.gadā izcīnīja trešo vietu. Savukārt «Stell» vienība sacensībās piedalās trešo gadu pēc kārtas.

Špenglera kausa izcīņa, kas notiek kopš 1923.gada, ir otrais vecākais starptautiskais klubu turnīrs pasaulē aiz NHL.

Ierasti katru gadu turnīrā piedalās sacensību saimniece «Davos», vēl viena Šveices komanda, Kanādas komanda, kas komplektēta no Eiropā spēlējošajiem šīs valsts hokejistiem, un vēl trīs vienības, starp kurām pēdējos gados ir arī viena KHL pārstāve.

Pirmajās trijās sezonās pēc KHL izveidošanas turnīrā uzvarēja tieši šīs līgas komandas, bet šo sēriju 2011.gadā pārtrauca Latvijas vienība Rīgas «Dinamo», kas finālmačā piekāpās «Davos».

Savukārt pērn 31.decembrī turnīrā pārliecinoši triumfēja Kanāda, ko NHL lokauta iespaidā pārstāvēja daudzi pazīstami spēlētāji.get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties