15.09.2016. 08:39
Turpinot gatavošanos Pasaules kausam hokejā, naktī uz ceturtdienu Pitsburgā pie otrā panākuma tika Kanādas izlase, kas pagarinājumā ar rezultātu 3:2 apspēlēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Krievijas valstsvienību.

Kanādieši jau no spēles sākuma pārņēma iniciatīvu (kopumā trešdaļā teju trīsreiz vairāk metienu pa vārtiem), un drīz tā deva rezultātu - devītajā minūtē Patriss Beržerons atklāja spēles rezultātu. Arī otrajā trešdaļā, kad abas komandas vairākkārt nonāca mazākumos, Kanāda vārtiem uzbruka biežāk, tomēr rezultāts nemainījās. To izkustināt beidzot izdevās 44. minūtē, kad Aleksandrs Ovečkins trīs sekundes pēc vairākuma sākšanās panāca izlīdzinājumu (1:1).

Ilgi nebija jāgaida līdz nākamajiem vārtiem, jo jau astotajā trešdaļas minūtē Artēmijs Panarins pirmo reizi izvirzīja vadībā Krieviju. Džona Tavaresa vārti aptuveni sešas minūtes pirms beigām ļāva kanādiešiem izglābties no zaudējuma. Sekoja pagarinājums un tā ceturtajā minūtē Raiens Geclafs izrāvās pret Sergeju Bobrovski un pārspēja krievu vārtsargu, kurš kopumā mačā gan atvairīja 45 pretinieku izdarītos metienus. Līdz ar to spēle noslēdzās ar 3:2 Kanādas labā.

Kanāda sagatavošanos Pasaules kausam noslēgusi ar divām uzvarām un vienu zaudējumu, bet krieviem divas neveiksmes trijos mačos.

Tāda pati bilance kā krieviem ir arī Zviedrijai, kas šonakt ar 2:6 Vašingtonā piekāpās Eiropas izlasei, ļaujot tai izcīnīt vienīgo panākumu gatavošanās posmā aizvadītajās trīs spēlēs. 20 gadus vecā vāciešu uzlecošā zvaigzne Leons Draizaitls guva trīs vārtus, bet pa vieniem pievienoja Tomāšs Tatars un Tomass Vaneks, kā arī eiropiešu kapteinis Anže Kopitars, kuram nācās ieslidināt ripu jau tukšos zviedru vārtos.

Zviedru labā vārtus guva Daniels Sedins un Patriks Hornkvists, bet uzdevumu augstumos nebija Zviedrijas aizsardzība, tostarp pieredzējušais vārtsargs Henriks Lundkvists. 34 gadus vecais "Rangers" vārtsargs atvairīja tikai 17 no 22 metieniem (pēdējos vārtus Eiropa guva tukšos vārtos). Pretējos vārtos otrās Ņujorkas komandas "Islanders" vārtsargs Jaroslavs Halāks bija uzdevumu augstumos, atvairot 34 no 36 metieniem.

Kanādas un Eiropas izlases Pasaules kausā spēlēs A grupā, Krievija un Zviedrija būs B grupā. Pirmajā spēļu kārtā krieviem jātiekas tieši ar zviedriem, savukārt Kanāda spēlēs pret Čehiju, kamēr Eiropas izlase jāsacenšas ar ASV. Turnīrs sāksies naktī uz svētdienu.