30.09.2016. 07:11
Kanādas hokeja izlase ceturtdien Toronto iemeta divus vārtus pamatlaika noslēdzošajās trijās minūtēs un izcīnīja Pasaules kausu hokejā. Finālsērijas otrajā mačā Kanāda ar rezultātu 2:1 (0:1, 0:0, 2:0) grūtā cīņā pārspēja Eiropas izlasi, sērijā triumfējot ar rezultātu 2-0.

Aizvadītā mača ievadā laukumā dominēja Eiropas izlase, kas arī septītajā minūtē izvirzījās vadībā, kad izcēlās pieredzējušais slovāks Zdeno Hāra.

Kaut spēles turpinājumā Kanāda ilgstoši centās atspēlēties, tas izdevās vien divas minūtes un 53 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad vairākumā precīzs bija Patrīss Beržerons. Minūti vēlāk Eiropas izlase ieguva vairākumu, tomēr tieši tas tai izrādījās liktenīgs - kaut sākumā Romēns Jozi trāpīja pa vārtu stabu, pēc kāda pretuzbrukumā izdevās aizskriet kanādiešiem un vien 44 sekundes pirms dueļa beigām pēc Džonatava Teivza piespēles uzvaru mājiniekiem izrāva Breds Maršāns.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika nosaukts Sidnijs Krosbijs, kurš sešās spēlēs guva trīs vārtus un izpildīja septiņas rezultatīvas piespēles. Kanādas izlases kapteinis bija abu ceturtdienas vārtu guvēju Maršāna un Beržerona maiņas biedrs.

Kanāda uzvarēja arī iepriekšējā Pasaules kausā, kas notika pirms 12 gadiem. Savukārt Eiropas izlase šajā turnīrā bija sastādīta no astoņu valstu hokejistiem, kuru vidū gan nebija Latvijas pārstāvju.

Turnīra zelta vārtu guvējs Maršāns tikai pirmdien uz astoņiem gadiem pagarināja līgumu ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubu Bostonas «Bruins».

Finālsērijas pirmajā mačā otrdien Kanāda bija labāka ar rezultātu 3:1.

LETA jau ziņoja, ka pusfinālā Kanāda ar 5:3 uzvarēja Krieviju, bet Eiropas izlase ar 3:2 uzvarēja Zviedriju un negaidīti iekļuva finālā.

Savukārt priekšsacīkstēs Kanāda, kura šajā turnīrā tā arī neizjuta zaudējuma rūgtumu, uzvarēja A apakšgrupā, kurā izcīnīja trīs uzvaras trīs spēlēs un sešus punktus, kamēr otrā palika Eiropas izlase, kas tika pie četriem punktiem. Tikmēr Čehijai sacensību noslēgumā bija trīs punkti, bet ASV izlase palika tukšā.

B apakšgrupas kopvērtējumā uzvaru ar trīs spēlēs iegūtiem pieciem punktiem nodrošināja Zviedrija, kura izcīnīja uzvaras divos mačos, bet vienā zaudēja pagarinājumā. Tikmēr Krievija un Ziemeļamerikas U-23 izlase tika pie četriem punktiem katra, tomēr savstarpējā cīņā ar 4:3 uzvarēja krievi. Savukārt Somija visās trīs spēlēs zaudēja un grupā palika pēdējā.

Pasaules kausa sacensības hokejā pirmoreiz risinājās 1996.gadā, kad tās tika ieviestas kā leģendārā Kanādas kausa aizstājējas. Togad kausu izcīnīja ASV izlase, bet otro reizi turnīrs tika rīkots 2004.gadā, kad laurus plūca Kanādas hokejisti.

Iepriekšējā turnīrā 2004.gadā astoņas komandas piedalījās spēlēs septiņās pilsētās Ziemeļamerikā un Eiropā.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga