24.09.2015. 00:17
Itālijas A Sērijas piektā kārta aizvadīta ar vairākiem negaidītiem, pat šokējošiem rezultātiem. Izteiktas pastarītes neprata apspēlēt ne Turīnas „Juventus”, ne „Napoli”, bet „Roma” zaudēja Dženovā. Tikmēr Milānas „Inter” jau atkal uzvarējusi ar minimālu pārsvaru (1:0 pār „Verona”) un šobrīd var lepoties ar jau desmit punktu handikapu pār čempioni „Juventus”.

Turīnas „Juventus” nedēļas nogalē beidzot bija tikusi pie pirmās uzvaras A Sērijā šosezon, taču traumas dēļ uz pāris nedēļām palika bez uzbrucēja Mario Mandžukiča. Traumas dēļ iepriekšējo spēli nepabeidza arī Alvaro Morata, tādēļ uzbrukumā šodien nācās sūtīt Simoni Dzadzu, tāpat vieta sākumsastāvā bija dota Kvadrado, Leminā, Pereiram un Sturāro, kamēr rezervē palika Bufons un Kjelīni.

Tiesa, mājas mačā pret līgas jaunpienācēju „Frosinone”, kura pirmajos četros mačus nebija guvusi ne punkta, arī „Juventus” otrajam uzbrukuma vilnim nedrīkstēja būt nekādas problēmas, taču tās radās visai lielas, un pēc pirmā puslaika joprojām 0:0. Dzadza ar saviem pirmajiem vārtiem šosezon 50. minūtē mazināja intrigu un šķietami ielika visus trumpjus Vecās Sinjoras rokās. Taču viesi bija pietaupījuši vienu džokeri – aizsargu Leonardu Blanšāru, kurš kompensācijas laikā pēc stūra sitiena palika brīvs un panāca sensacionālu neizšķirtu 1:1. Šis ir „Frosinone” pirmais punkts A Sērijā kluba vairāk nekā 100 gadus ilgajā vēsturē.

Ja „Juventus” savā neveiksmē var vainot neuzmanību spēles izskaņā, tad „Napoli” šis attaisnojums neder, jo tā šovakar nemaz netika vadībā. Tai jāvaino savu zvaigžņu nespēja iesist bumbu citas A Sērijas debitantes „Carpi” vārtos. Ne Lorenco Insinje, ne Gonsalo Igvains, ne Drīss Mertenss tā arī neprata viesos uzlauzt pretinieku vārtus, un Neapoles komanda, kura iepriekšējā nedēļā svinēja divas uzvaras ar graujošajiem 5:0, palika ar bezvārtu neizšķirtu.

Tas gan tāpat ir vairāk nekā dabūja cita titula kandidāte „Roma” – viesos pret „Sampdoria” Rudi Garsijas vadītā komanda pirmā nokļuva iedzinējos, taču Mohameda Salaha vārtu guvums 69. minūtē ļāva cerēt uz panākumu. Panākuma vietā tika dabūts pirmais zaudējums šosezon, jo 85.minūtē Kostass Manolass raidīja bumbu savos vārtos, un „Sampdoria” uzvarēja 2:1.

Kamēr šis lielais (nu jau jāsaka – nosacīti) favorītu trio izgāzās, sezonas perfekto sākumu turpināja Milānas „Inter”, šodien ar 1:0 pieveicot „Verona”. Uzvaras vārtus otrā puslaika sākumā guva jaunpienācējs Felipe Melu. Lai arī var strīdēties par „Inter” panākumu iespaidīgumu (1:0, 2:1, 1:0, 1:0, 1:0), noliegt tās 15 punktus turnīra tabulā ir bezcerīgi.

Šī brīža situācija turnīra tabulā ir tāda, ka „Inter” ar sešiem vārtu guvumiem pratusi iegūt septiņu punktu pārsvaru pār „Roma”, deviņu punktu pārsvaru pār „Napoli” un desmit(!) punktu pārsvaru pār „Juventus”. Turklāt nedēļas nogalē „Napoli” un „Juventus” izspēlēs savstarpēju maču, kas nozīmē, ka vismaz viena no tām atkal zaudēs punktus, tiesa, nekāda pastaiga parkā nav paredzēta arī Roberto Mančīni vīriem – mačs pret pašreizējo vicelīderi „Fiorentina”.

Komandas Rez. Vārtu guvēji
Udinese-Milan 2:3 (0:3) Agjemangs-Badu 51` D. Sapata 58`- Baloteli 5` Bonaventura 10` K.Sapata 45+1`
Carpi-Napoli 0:0 -
Chievo-Torino 1:0 (0:0) Kastro 75`
Fiorentina-Bologna 2:0 (0:0) Blaščikovskis 71` Kaliničs 82`
Inter-Verona 1:0 (0:0) Melu 56`
Juventus-Frosinone 1:1 (0:0) Dzadza 50` - Blanšārs 90+2`
Lazio-Genoa 2:0 (1:0) Džordževičs 35` Andersons 62`
Palermo-Sassuolo 0:1 (0:1) Flokari 35`
Sampdoria-Roma 2:1 (0:0) Eders 50` Manolass 85` (s.v.)- Salahs 69`