02.11.2014. 20:17
"Barons kvartāls" (4-2) svētdien, 2. novembrī, izcīnīja ceturto uzvaru "Aldara" Latvijas Basketbola līgā, savā laukumā pārspējot BK "Jēkabpils" (4-3) ar rezultātu 88:66. Kaspars Kambala, Ernests Kalve un Gatis Jahovičs trešajā ceturtdaļā sameta 22 punktus, palielinot mājinieku pārsvaru no pieciem līdz 22 punktiem.

“Baronu” galvenais treneris Edgars Teteris pusotru sezonu atradās uz jaundibinātā Jēkabpils kluba komandtiltiņa, taču 2014. gada janvārī tika atlaists. “Lūšu” jaunie treneri Edmunds Valeiko un Rūdolfs Rozītis ciemos ieradās, izcīnījuši četras uzvaras sešās spēlēs.

Pirmajā puslaikā “baroni” agresīvāk spēlēja soda laukumā, pēc izprovocētām piezīmēm iemetot 13 no 13 soda metieniem. Uzbrukumā ļoti aktīvi cīnījās Gatis Jahovičs un Artūrs Bricis, divatā puslaikā gūstot 24 punktus. Mājinieki pirmās divdesmit minūtes pabeidza ar plus pieci – 42:37.

Trešajā ceturtdaļā “baronu” uzbrukumam aktīvāk pieslēdzās Kaspars Kambala un Ernests Kalve. Trijatā ar lieliski spēlējošo Gati Jahoviču, viņi desmit minūtēs sameta 22 no 28 komandas punktiem, palielinot mājinieku pārsvaru līdz 22 punktu atzīmei – 70:48. Pēc tādas ofensīvas Jēkabpilij atbildes argumenti neatradās, tādējādi “Barons kvartāls” izcīnīja ceturto panākumu.

Uzbrucējs Gatis Jahovičs sezonas rekordu laboja uzreiz par astoņiem punktiem. Pieredzējušais spēlētājs guva 20 punktus, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas. Viņa kolēģis Ernests Kalve 9 no 12 punktiem sameta trešajā ceturtdaļā, ceturto reizi piecās spēlēs gūstot vismaz 10 punktus.

“Baronu” sastāvā nespēlēja Kristaps Valters. Aizsargs nesen atsvaidzināja rokas savainojumu, taču nepieciešamības gadījumā bija gatavs doties laukumā, telefonsarunā ar Sportacentrs.com pastāstīja kluba ģenerālmenedžeris Jānis Pormalis. Valters gatavosies nākamajām spēlēm, teica "baronu" pārstāvis.

Jēkabpils jaunpienācējs Malkolms Houkinss debijas spēlē atzīmējās ar sešiem punktiem. Viesu ugunsspēku krietni samazināja Pāvela Veselova priekšlaikus saņemtā piektā piezīme. Rinalds Sirsniņš 11 punktiem pievienoja astoņas rezultatīvas piespēles. Galvenais treneris Edmunds Valeiko spēles gaitā saņēma divas tehniskās piezīmes, tādējādi cīņas nobeigumā komandu vadīja Rūdolfs Rozītis.

Barons kvartāls – BK Jēkabpils 88:66 (25:17, 17:20, 28:11, 18:18)Barons: Jahovičs 20 (6ab, 3rp), Kambala 13 (4ab, 5ip), Kalve 12 (3ab, 3ip), Bricis 11 (5ab, 4rp), Epners 10 (5ab), Miezis 8, Mizis 6, Rozītis 5, Strazdiņš 3, Zonne; Valters.Jēkabpils: Veselovs 13 (5pp), Sirsniņš 11 (8rp), Čukins 10, Pozņaks 9, Houkinss 6, Štelmahers 6, Kravčenko 4, Sokolovs 3, Dušelis 2, Teilors 2.